Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy amellett,...

Miért van az, hogy amellett, hogy a nők örülnek annak, hogy már szinte mindenhol egyenlő bánásmódban részesülnek a férfiakkal, panaszkodnak arra, hogy már nem mindig a férfiak kezdeményeznek ismerkedésnél?

Figyelt kérdés
Hiszen az egyenlőség nem csak előnyökkel jár, vagy ezt nem tudták/tudják?

2017. okt. 24. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem minden nő feminista.
2017. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nem csak a feministák örülnek (elvileg) annak, hogy már szinte mindenhol egyenlő bánásmódban részesülnek a férfiakkal.
2017. okt. 24. 19:06
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet általánosítani. Vannak akiknek nem tetszik a feminizmus, inkább otthon maradnának a gyerekkel, csak sajnos ma már nem igazán lehet a férfi keresetéből megélni. Szóval nem mindenki ért egyet minden előnyével és sokan hátrányként élik meg.
2017. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Talán mert így nevelik a nőket, már egész kislány koruktól fogva több tiltásban van részük és nagyobb alkalmazkodást várnak el tőlük, mint a fiúktól, akiknél a vagányságot, talpraesettséget, kezdeményezőkészséget jutalmazzák. Ettől függetlenül vannak férfiak, akiket fel kell szedni, mert nem tanulták meg önállóan feltalálni magukat, mert gyerekkorukban mások hoztak döntéseket helyettük, és vannak nők, akik dominánsak és akkor érzik magukat biztonságban, ha ők irányíthatják a helyzetet.

Szerintem az is rendben van, ha a nő kezdeményez, meg az is, ha a férfi. Ami nincs rendben, ha valaki várja a csodát, másokra mutogat ujjal, csak a sajátját szajkózza, nem képes beleélni magát más helyébe, az ilyen ember dühös, csalódott és előbb utóbb megkeseredik. Az ilyen embernek azt tanácsolnám, hogy lépjen ki a komfortzónájából, vállaljon felelősséget az életéért és ne másokban keresse a kudarcai okát. Szélesítse a látókörét, iratkozzon be tánctanfolyamra, festőestre, küzdősportra, önismereti csoportba vagy bármi hasonlóba fogjon bele, ami más, mint a megszokott. Mindenkinek egy élete van és maga felelős érte, nem mások.

2017. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Bejárhat a világ akármilyen feminista pályát, az évmilliós szexuális szerepek nem fognak változni. Nézz körül az állatvilágban. Mindenhol a hím dolga az udvarlás, és a párkeresés. A nőstény afféle szűrőként működik, amin kihullik a szerepre alkalmatlan hímek sora. Így lesz ez, amíg világ a világ, és így marad az ember esetében is.
2017. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%

# 1 Meg egy nagy szart! Én nő vagyok, de a feminista pi csákat fel tudnám rúgni a Holdra! Csak lejáratják a női nemet!


Ez a kérdés aggaszt. Mintha a kedves kérdező egy kissé nőgyűlölő lenne...

2017. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Én kezdeményezek, HA akarok valakinél, és nem tabu (azaz nem foglalt).


De nincs mindenütt egyenlő bánásmód. Pont most akarok ott hagyni egy olyan munkahelyet, ahol a nőket lenézik.

2017. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#5


Ha a nők érvelhetnek azzal, hogy az állatoknál a hímek harcolnak a nőstényekért, akkor a férfiak is érverhetnek azzal, hogy a sok nővel lefekvő férfiak biológiailag sikeresnek számítanak...


#6


Persze, mert ha bármilyen kritikát is merészelek megfogalmazni a nőkkel kapcsolatban, akkor már rögtön nőgyűlölő vagyok...


#7


Írtam, hogy SZINTE...

2017. okt. 24. 19:27
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Az a SZINTE sajnos tapasztalataim szerint igencsak csekély.
2017. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
#6-os válaszoló mi a bajod? Én írtam az egyes és hármas válaszokat, és nőként mondom NEM vagyok feminista!
2017. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!