Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék ismét a régi?

Hogyan lehetnék ismét a régi?

Figyelt kérdés

Mindig is az a fajta ember voltam, aki szeretett másoknak segíteni, és nagyon sokszor a sajátok elé helyeztem mások érdekeit. Aztán nemrég volt egy nagy törés az életemben, és azóta egyszerűen nem érdekel senki és semmi. Meghallgatom mindenkinek az ügyét-baját, de hihetetlen ürességet érzek. Egyszerűen nem tudnak meghatni, nem érzem át és ezáltal segíteni se tudok érdemben.


pl.: Unokatesómnak gondjai vannak a suliban a tanárokkal, nevelőkkel, osztálytársaival. Mindig elmondja, hogy mi bántja őt, és látom rajta, hogy várja tőlem a tanácsot, de egyszerűen eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekelnek a problémái.


Közrejátszik az is, hogy amíg én mindig meghallgatom mindenki baját, addig az enyémek az égvilágon senkit nem érdekelnek, senkivel nem tudom megbeszélni a gondjaimat, mert mindenki másnak a sajátjai fontosabbak. Persze, oké, a legtöbb ember azt gondolja, hogy az ő gondja a legnagyobb, de úgy gondolom, ha már én meghallgatom mások problémáit, akkor legalább én is beszélhessem meg velük az én gondjaimat. Lehet, hogy nekem is épp tanácsra lenne szükségem.


Úgy érzem, hogy árnyéka vagyok önmagamnak, nem tudok semminek örülni, úgy érzem, mintha teljesen üres lennék belül.


22/N


2017. okt. 25. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez van/volt nálam is, csak én egy évvel idősebb vagyok nálad. Én ezzel a hozzáállással szinte mindenkit elmartam magam mellől és most próbálom összerakni az életemet megint. Nekem totál random fordulópont az volt amikor a legjobb bnőm lemondta a közös programot én meg teljesen egyedül maradtam napokat. Először hisztériásan sírtam órákig, utána megnyugtattam magam és elkezdtem újratervezni a kapcsolataimat. Ha nem érdekel mit beszél a 23. Kolléga, akkor is meghallgatom és próbálok érdemben figyelni rá. Sok sikert nekem, remélem te nem éred el a mélypontot!
2017. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*neked lol

De nekem se ártana😁😁

2017. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom,hogy most már kezdj el végre magaddal is törődni!

Tanulj,képezd magad,legyen(ek)hobbi(ai)d,csináld azt,amit szeretsz,ne függj másoktól.


Egyébként,ha van valami,amit szívesen kiadnál magadból,akkor akár privátban megírhatod nyugodtan,ha ez úgy érzed segítene kicsit.

2017. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!