Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik felnőttként büszkélkedve mesélik a gyerekkori rosszaságaikat?

Figyelt kérdés
Elsősorban gyárban és közmunkában dolgozva találkoztam ilyenekkel. Szabályosan büszkék voltak arra, hogy hány beírásuk volt, hány iskolából rúgták ki őket, meg hogy miképpen keserítették meg a gyengébb osztálytársak életét. Volt olyan kollégám, aki arra volt büszke, hogy egyszer eltörte egy lány osztálytársa vállát. Ha valaki visszamenőleg is pozitívan tekint az ilyen dolgokra, ott valami erősen hibádzik, nem?
2017. okt. 29. 09:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen dolgokra én nem lennék büszke (a szüleimtől is megkaptam volna a magamét), de nem is voltam ilyen gyerek.

Enyhébb csínyeket viszont mindenki elkövet gyerekként.

2017. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1: Most ha valaki arról mesél viccelődve, hogy gyerekként bemászott a szomszéd kertjébe almát lopni a fáról, az nyilván más tészta. De az szintés más, amikor kifejezett magatartásproblémákkal poénkodik.

Ugyanakkor a kérdés fordítottjától is kiráz a hideg. Vagyis attól, ha egyes "suli réme"-kategóriás ex-iskolatérsaimat elképzelem családos felnőttként.

2017. okt. 29. 09:57
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Persze, egyetértek. Azért dolgoztam én már olyannal, aki büszkélkedett a sulis lógásaira, és nem érti, hogy a gyereke miért akar továbbtanulni, szóval akad olyan is, hogy a gyereknek több esze van, mint a szülőnek.
2017. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3: Hallottam én már olyanról is, hogy valaki kivette a gyerekét a gimnáziumból, mert túl jól tanult, és hogy nehogymár okosabb legyen nála.
2017. okt. 29. 10:05
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Sima pszichológia, azért mesélik büszkén, mert ettől erősebbnek, nagyobbnak érzik magukat. Erősen az alsóbb gondokozású, prolibb réteg ismérve ez, de már sokszor hallottam tehetősebb embereknél is, bár való igaz a proli, mint életfelfogás és gondolkozás (nem a kétkezű munkás) az vagyoni mértéktől független.
2017. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy gyerekként is egy nulla volt. És felnőttként is az. Kit érdekel mit mesél egy gyáras/közmunkás biorobot...
2017. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdés, milyen rosszaságról van szó. Mi pl. a beírásokon simán röhögünk, pedig nem is gyári munkások vagyunk... de ott is van egy határ. Azt pl. ritka borzalmas lelkivilágú embernek tartom, aki azon röhög, hogy szekálták a lúzer Karcsit (más kérdés, hogy esetben gyanúsabb, hogy lúzer Karcsiból sikeresebb ember lett, mint azokból a gyárimunkásokból, akiknek az az életük fénypontja, hogy egyszer belenyomták Karcsi fejét a WC-be). De olyanokon, hogy ki hogy törte be a suli ablakát meg mit szólt be egy hülye tanárnak, azon jókat szórakozunk... ameddig nem károsítottak meg vkit fizikailag vagy durván lelkileg jogtalanul.
2017. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Kimondottan proli mentalitás.Nem kell

büszkének lenni semmire sem a másik ember előtt.Elég az ha magadra lehetsz büszke önmagad előtt.Ez a legnagyobb jóérzés.

2017. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Az ilyenek nem mérik fel a tettük súlyát, így nem feltétlen jó emberek. Viszont ha hasznos dolgokra fordítanák/fordították volna az energiájukat, akkor olyanok lennének, akik a jég hátán is megélnének, és így nem km.-ben lennének.
2018. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Vree ***** válasza:

Ne feltétlen őket hibáztasd. Minden embernek szüksége van egy identitásra. Akitől megtagadják a “rendes”, jó tanuló, társadalom hasznos tagja stb. csoportba befogadást, mert buta, rossz a családi háttere, érzelmileg fejletlen stb. az jobb híján abból kreál magának identitást és teljesítményt, amiben jó ezek szerint, tehát a rosszaságból. A büszkesége abból ered, hogy szeretné ő is jól érezni magát, de ezt folyton megtagadják tőle, hát akkor arra építi a jó érzését, hogy hogyan nem fekszik le ennek a rendnek, amiben ő hátrányba szorul, ez is egyfajta lázadás.

Olyan is van, aki ártalmatlanabb “vesztes”, mondjuk lusta, és abból csinál identitást, az alapján szerez barátokat, hogy ki tudja magát lejáratni, ki passzol jobban a “semmi célja, otthon ül, depressziós, mindent elszúr” képhez. Fura, de igaz.


Ha kedvességgel, ésszel állsz hozzá, pláne amíg fiatalok, meg lehet velük értetni, hogy ez a viselkedésük valójában ésszerűtlen, önsorsrontó, a kitűzött céljaik üresek, és csak azért megtenni valamit, hogy ellenkezz az elvárásokkal, pont olyan buta, mint csak azért tenni valamit, mert azt mondják.


Azért az én régi gennyláda ismerőseim legtöbbje kinőtte ezt idővel. Munkát talál, barátokat, szocializálódik, nem vonzza már a zűrös élet, és akkor valahol megérzi, hogy talán jobb lenne a békesség mindenkinek és az ilyesmit vagy megbánni, vagy legalább csöndben hallgatni róla.


De abszolút elhiszem, hogy az “alsóbb”, gyári/közmunkás pont azért van ott és azért nem tud érettségben továbbképni, mert még mindig ezen a hibás világ-és önképen pörög. Ahol az ilyen van kisebbségben, ott megpróbálhatsz pozitívan hatni rá, elmagyarázni, hogy miért nem fog ez neki működni, ha továbbra is makacsul folytatja a hülyeséget. De ahol ez az IQ szint a sztenderd, onnan jobb lelépni. Sajnos ahol bevetté vált az aggresszió, ott nem tudsz senkit megmenteni, max ha te is nekiállsz erőszakoskodni. De hát ez van, van aki parasztként kezdi, és az is marad. Nem volt hozzá elég esze, hogy összekapcsolja az okot az okozattal.

2019. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!