Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszíntén! Annak aki nem...

Most őszíntén! Annak aki nem örököl semmit a szüleitől, annak honnan lehet saját lakása valaha?

Figyelt kérdés

És ha nem is programozó vagy prosti, hanem kb. annyit keres ami az átlag.


Mondjuk 18 éves korától tesz félre egy reális összeget, hogy az albérlet mellett meg is tudjon élni, ezeket az árakat annyira nem ismerm, de mondjuk hogy nettó 180 ezret keres.

Valaki levezetné így a dolgokat?



2017. okt. 30. 10:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
30%

Van akinek könnyebb, van akinek nehezebb. Nem kell teljesítened senki elvárását, hogy saját tulajdonú házad legyen. Ha te szeretnél, akkor találhatsz utat.


A kérdés siránkozásnak hangzik, ha majd tényleg szeretnél, akkor érdemes máshogy megfogalmazni, hátha nem csak ilyenek válaszolnak mint én.

2017. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen kicsit siránkozok, mert én matematikailag ezt kizártnak tartom.

Azt szeretném, ha valaki levezetné, hogy hogyan lehetséges ekkora jövedelemből saját lakást szerezni...

2017. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, amúgy a kérdező vagyok, csak a tesóm átlépett a saját fiókjába...
2017. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
98%

nem mindegy milyen lakasrol beszelunk


lehet kobanyan egy panelgarzon es lehet a rozsadombon egy csaladi haz

elobbi konnyen, utobbi nehezen

2017. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%
Kimegy külföldre dolgozni
2017. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

4.


Mondjuk kőbányán panel.

Akkor azt elmagyaráznád hogyan?

2017. okt. 30. 10:42
 7/41 anonim ***** válasza:
77%

Kimész külföldre pár évre, meghúzod magad(csak szobát bérelsz, ritkán jössz haza, alap dolgokat veszed csak), és tudsz lakást venni magyarországon.

Sokan mennek ki e célból, más kérdés, hogy a nagy része kint marad, és él jó színvonalon albérletben kint inkább.

2017. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
66%

Úgy ahogy egy programozónak, vagy prostinak is lesz: lakáshitel. Nem ördögtől való ám.


Meg kezdjük ott, hogy nem muszáj Bp-en élni, ahol a legdrágábbak a lakások. Főleg akkor, ha rosszul keresel, rosszul lehet egy kisvárosban is keresni, ahol fele annyi egy lakás.

2017. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

7. És mi van, ha a diplomámnak csak Magyarországon van értelme? Akkor is megérheti kimenni? Mit tudnék ott csinálni és mennyiért?


8. Ugye azzal tisztában vagy, hogy a programozók és prostik 500 000 - 1 000 000 Ft között keresnek átlagosan? (Nem azok akik meg csak 1 éve csinálják, de azok is min. 250-et)


"Az ingatlan vételárához képest túl magas hitelösszeget állítottál be. A bankok a vételár maximum 80%-át finanszírozhatják (de ez a gyakorlatban inkább 70% szokott lenni)."


Valamint a havi törlesztőrészlet sem haladhatja meg a fizetésem 30%-át.

2017. okt. 30. 11:00
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkodtam már. Engem mondjuk nem érint a dolog, mert közel a 60-hoz vidékre készülök (Németországból), hogy organikusan tudjak végre táplálkozni. De a mai fiatalok nagy bajban vannak, az biztos. Igaz, lejjebb lehet adni az igényeket. Fiatalon én is laktam olyan albérletben, hogy reggelre befagyott a a víz a pohárban, ha este 10-kor a derékig érő hóban már nem tudtam hátraverekedni magam az olajoshordóig. De akkor legalább valami kilátás volt, mert meg lehetett élni a fizetésből. Jó, nem kellett telefont, internetet, autófenntartást számolni, ma meg már ezek szinte létszükségletnek számítanak.
2017. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!