Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek elnezobbek a...

Az emberek elnezobbek a gyenge matematikai tudással kapcsolatban, mint a helyesírással. Ez azért van így, mert többen tudnak helyesen írni, mint matekozni?

Figyelt kérdés
Bevallom, pocsék a helyesírásom, de az emberek 95%-ánál jobb vagyok matekból, mégis állandóan levagyok nézve, pedig szerintem az is elég szégyen ha egy érettségizett nem tud fejben összeadni két haromjegyu számot, vagy nem tud elvégezni egy egyszerű szazalekszamitast.
2017. okt. 31. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez azért van így, mert az írott szöveg egész nap ott van a képedben, egész nap látod, hogy hogy kell helyesen leírni a nyamvadt szavakat, mégsem megy.

Matekozni már sehol nem kell fejben, ha épp kell is, ritkán.

2017. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindenki törõdik az emberek véleményével, de az emberek nagyrésze valószínūleg úgy érzi, hogy az írás képességét gyakrabban használja, mint a matekozó képességét a mindennapokban. (illetve valamilyen mennyiségben a matekot is használja mindenki, de nem olyan mennyiségben, mint az írást)

Gondolom, te csak matek órán “nézed le” az embereket, és iskolán kívūl kevés olyan helyzetbe kerülsz, ahol villogtatják a többiek a matek gyengeségüket, viszont a te helyesíráa készséged bármikor megnyílvánul, amikor csak írsz:D (habár nekem ez sem szokott szemet szúrni)

2017. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

A beszédben is megnyilvánulhat az, hogy ha valaki nem tud helyesen írni, pl. rosszul hangsúlyoz vagy ejt valamit. De írni, olvasni szinte minden nap szoktunk, matekozni már kevésbé. Persze, aki matekkal foglalkozik, annak más lenne erről a véleménye.


Azt meg én vallom be, hogy matekból vagyok síkhülye, idén érettségizek, a kettesért imádkozok, szóval sejtheted, milyen szinten vagyok... A magyar a kedvencem, mindig nagyon sokat olvasok, így rám ragad a helyesírás meg a szókincs.


A helyesírásra viszonylag nagyobb szükség van, pl. ha egy hivatalos levelet kell írnod. Nem mondom azt, hogy a matek nem hasznos, hiszen alapszinten az is kell (még ha hülye is vagyok), de azt többet és gyakrabban fogom hasznosítani, amit magyar órán (vagy csak úgy a szórakozásom közben) tanultam, mint amit matek órán. Mert rengeteg olyan példa/feladat van, aminek soha a büdös életben nem veszem majd hasznát. Az is igaz persze, hogy azt sem fogja senki sem kérdezni, hogy ki írta a Himnuszt vagy a Szózatot (egyébként ezt sokan keverik). Zárásul: mindkettőre szükség van alapszinten, de alapvetően az anyanyelvünk része a helyesírás.


UI.: A szememet forgatom, amikor a matek tanár rosszul ír valamit a táblára. Nagyon ritka az, amikor valaki matekból és magyarból is zseni.

2017. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezen az oldalon inkább azt tapasztalom, hogy elég sokan nem tudnak helyesen írni. De sajnos ez máshol is észrevehető.
2017. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerinted miből él meg a Provident és a hozzá hasonlók? :D Hogy a legtöbben még a kamatos kamat fogalmát sem képesek értelmezni, de nem baj, a helyesírás az persze fontosabb, megyek is és veszek 300%-os THM-re egy tévét.
2017. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 Annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy a matek hasznosíthatóbb a gazdasági életben. Nem árulok el nagy titkot hogy a jó matektudas hianytudas, a legkeresettebb és legjobban fizetobb szakok mind matekorientáltak. Viszont tény, az átlagember tényleg nem.sokat matekozik.


Köszönöm a normális válaszokat, jöhet még

2017. okt. 31. 20:15
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Alap elvárás és hasznosítási folyamatok között vannak különbségek:D amúgy sem kell “megtanulni”, hanem ráragad az emberre, aki eleget olvas.

Amúgy nem mindenki van ugyanazon a szakon, illetve nem mindenki tudja közvetlenül hasznosítani azt, amit meg is tanult matekból.

2017. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne idegesítsd fel magad ezen, én pl. matekból egy nulla vagyok de tökéletes a helyesírásom, ezért büszke is vagyok magamra, pedig ha belegondolsz nem akkora büszkeség, általános iskola 1.-2.osztályában kell megtanulni helyesen írni nem felnőttként. Ugyanez a helyzet a matekkal, de én mások véleménye helyett (ami nyilván az hogy hülye vagyok) azzal foglalkozom hogy miben vagyok jó. Nem szabad a gyengeségeidre gondolni, csak arra amiben jó vagy! ;)
2017. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert a többség győz. Több embernek okozott gondot a matekot megtanulni, mint helyesen írni, ezért elnézőbbek azzal, ha valaki kevésbé jó matekból. A matekot érteni kell, a helyesírást be lehet magolni. Azaz ha valaki nem tud helyesen írni, inkább lustának minősül. Aki meg matekból nem jó, az nem olyan okos.
2017. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9# ez igaz, talán csak azzal tudnék vitatkozni, hogy akinek nem jó a helyesírása, az miért lusta ? Engem mindenki úgy ismer hogy milyen szorgalmas vagyok, nagyon sokat tanulok, mégis szar a helyesírásom.
2017. okt. 31. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!