Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sznob dolog az...

Szerintetek sznob dolog az angol nyelvet használni közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Szereted a macskákat, 17 vagy és elolvastál már 3 könyvet:

Instagram: Poet from Hungary. Cats (mellete egy macska emoji) 17 yrs.


Facebook: Kiteszel egy képet magadról + hozzá abszolút nem illő alap nyelvtudással érthető idézet.

Pl.: If you know you are going to fail, then fail gloriously.



Most komolyan miért kell?

Be akarod bizonyítani, hogy beszélsz annyira angolul amennyire az elvárt egy átlagos középiskolástól?

Vagy úgy gondolod, hogy te annyira népszerű vagy, hogy nemzetközi viszonylatokban is muszáj helytállnod.


Nyugodtan mondjátok meg, ha hülye vagyok, de esküszöm nem értem miért kell molesztálni szerencsétlen angol nyelvet.



2017. okt. 31. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Well, that's fine, it's okay
2017. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Nekem mondjuk sok olyan barátom van, akikkel angolul beszélek. Miért fáj ez bárkinek is? Vagy szerinted egy magyar embernek csak magyar barátai lehetnek? Ha 10ből 9 barátom nem ért magyarul, csak angolul, akkor természetesen az angolt fogom előnyben részesíteni.

Igen, hülye vagy, mert leragadtál annál, hogy valaki angolul beszél, de megérteni, hogy miért is van ez így már túl nehéz lenne a számodra.

2017. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja, így már világos.
2017. okt. 31. 23:36
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Az egész baromság. És ehhez semmi köze ahhoz, hogy van-e külföldi ismerősöd vagy sem.. Nekem is van, elég sok országból. Angolul beszélgetünk (a messengeren) esetleg néha komment, de ennyi. Az ilyen

"Ne add fel, ha a golyóstolladból kifogyott a tinta, majd az élet vásárol neked egy másikat a sarki Tescoból" féle idézetes képektől amúgy is frászt kapok. Minek egy képhez idézet? Mi köze van egymáshoz a kettőnek?

Instagram.. még komolyan mindig használják azt a baromságot?

2017. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, kiket érint, amit megosztok. Sok külföldi ismerősöm van, szoktam írni angol és magyar nyelven is, esetleg mindkettőn egyszerre.


Nyelvtanár vagyok, tudom, hogy sokan menőzésből választják az angol kiírást, mert az "jobban hangzik", de őszintén szólva nem bánom. Az angol világnyelv, nagyon hasznos megtanulni, és ebből a szempontból tök mindegy, hogy miért használják, a lényeg, hogy gyakorolják. Ha csak annak a pár szónak néz utána, ami az idézetben van, már akkor is tanult valamit. Szóval nyelvtudással vagánykodni megbocsátható :D

2017. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
előző vagyok. Az idézetek tartalmáról és értelmétől most ekintsünk el, én csak a nyelvhasználatról írtam.
2017. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy hülye kedves kérdező. A második válaszoló valószínüleg nem érti a kérdést, vagy eléggé máshogy látja, a lényeg hogy nem értek vele egyet. Én is észrevettem ezt a jelenséget, hogy divat dolog lett angolul beszélni Facebookon (idővonalon!!!!). Hogy pontosan miért, az szerintem azért lehet, ugyanis a legtöbb híres zene, a legnagyobb idézetek, szinte minden angol (nem kell érte messzire nyúlni) ezért sok emberrel megosztható (szinte minden diákkal) az adott idézet vagy szőveg. Ilyet kitenni szerintem nem feltétlenül az angol tudásra való felhívás a cél, de sajnos 10/8 ember szerintem azt teszi. (Főleg ez általad felsorolt gyerekek közül) Nyugodtan tegyél egy próbát valamelyik kutyafilteres fiúnál/lánynál, beszélgess el vele középszinten vagy ha nem megy csak kérd hogy mondjon el neked valamit angolul és egy ismerősöd ellenőrizze azt. Egy bizonyos összeget feltennék azért csak így láttatlanba, hogy nem nagyon megy az az angol.
2017. okt. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Trendi, más, mindenki ezzel akar kitűnni de végül megint ugyanolyanok lesznek. Szerintem nem sznob dolog csak egy értelmetlen majmolása a "nagy" nyugatnak.
2017. okt. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Én fele /fele alapon állok ehhez. Egy részről tudom hogy sok embernek vannak külföldi ismerősei, mint nekem is mert más országba élek. A másik oldalról pedig idegesít amikor valaki teljesen hibásan írogat ki csak angolul a falára es ráadásul még beszéd közbe is becsúsztat egy két angol szót mert hogy olyan jól tud angolul. Na az ilyeneken a legtöbb
2017. nov. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
Ember röhög csak. Bocsánat nem akarta elküldeni a többi szöveget egyszerre.
2017. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!