Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez komoly? Divat a depresszió...

Ez komoly? Divat a depresszió és az anorexia?

Figyelt kérdés

Mi ez a sok önjelölt pszichológus, és miért dobálóznak a depresszió szóval, amikor azt se tudják mit jelent? Miért sajnáltatják magukat? Miért kell mindenkinek mutogatni, hogy ő megkarcolta magát?

Miért?


2017. nov. 1. 18:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
79%
A mai 13-14 évesek csak azért mondják hogy ök milyen depisek, mert nagyon "tömeg,, lett a "depi,,. Csakhogy ennek semmi köze az igazi depresszióhoz. Én is depresszios voltam, de nekem eszembe sem jutott bántani magam.
2017. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
depresszió az amikor már nem érzel semmit.. Akkor már hiába bántod magad..
2017. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem en mindenkinek a sajat dolga,de az hogy instagamra meg mindenhova rakosgatjak kifele az mar szanalmas
2017. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy milyen érzés üresen ülni a szobád padlóján napokig, minden kaja nélkül, meg hogy milyen az, amikor a fájdalomtól elsötétül a világ, valamint kiszáradni a könnyektől.

De én mindennek éreztem/érzem magam csak divatosnak nem, és eszembe nem volt, hogy ezt bárki is tudja.

Most meg a facebook "napom"ba posztolják, hogy mekkora világfájdalmat éreznek.

2017. nov. 1. 19:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy költői kérdés. Erre nem kell válaszolni. A kérdező nem akarja megtudni, hogy valójában divat-e a depresszió, vagy az anorexia, csak egy számonkérést intéz a világ felé.
2017. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gyakran teszek fel magamban költői kérdéseket, de ez most nem az. A számonkérésben van igazság.
2017. nov. 1. 19:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a mai társadalomban az áldoztokat sajnálják az emberek és próbálnak segíteni nekik. Csak sok ember nem feltétlen tudatosan de felfedezte hogy ezt hogy lehet kihasználni.

A közösségi média egy nagyon jó hely arra hogy az emberek sajnálatáért lehessen versenyezni és az ebből származó előnyöket élvezni. Az általad említett módon is és a közéleti politikában is mindenki minél inkább áldozat szeretne lenni. Vagy legalábbis úgy viselkedni. Ez egy könnyebb út ahoz hogy egyszerre valaki sajnála és kiszolgálja őket, elnézzék a hibáikat, és még ünnepelve is legyenek.

Csak abba nem gondolnak bele hogy ezzel azokba rúgnak bele akiknek komolyan problémáik vannak. Mert egy idő után őket se veszik majd komolyan.

2017. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mèg ha a kèrdès nem is a kèrdèsről szól.


Nem depresszió. Nèzd meg az országot, nèzd meg a világot. Ne rèszleteiben, egèszèben. Ez a viselkedès/felfogás elterjedt. Hibakeresèsnek is nevezhetnèm, vagy önámításnak. Az lett a """"""""""""""normális"""""""""""""", hogy mindenki mindenben a rosszat keresi. Ha kapsz egy lehetősèget nem arra gondolsz, hogy èlhetsz vele. Azon töprengsz, milyen rossz dolgok követik. Lehet átverès. Lehet majd nem sikerül. Rossz vège lesz. Ezek a gondolatok, blokkolnak. Ez a felfogás olyan, mintha szándèkosan öntenèd betonba az elmèd ès dobnád el az akaratod. Az lett a divat, hogy senki ne merjen akarni csak egy bizonyos szintig. Ameddig a kemèny munka ès az autó esetleg ház a jutalom. A diploma, vagy az èrettsègi. Emlèkszel milyen volt gyereknek lenni? Emlèkszel, hogy mennyi minden akartál lenni? Emlèkszel arra az erőre amit akaratnak hívnak? Na azt most felnőttkènt nem használod. Nem mered használni. Nem mersz megvalósítani, alkotni. Mièrt nem? Mert ez a NORMÁLIS. Keresd a dolgokban a jót, találd meg a helyes felfogást. Mindenben van minden. Te is tudsz szeretni ès utálni. De a te döntèsed, hogy az ördögöt vagy az angyalt hozod ki másokból. Találd meg mit akarsz ès semmi másra ne figyelj. Csak a cèlra, az eredmènyre.

2017. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Elveszett a Barbie, meg összevesztek a szülőkkel azon hogy mennyi babfőzelék jár ebédre, és mivel ez eddig a legnagyobb fájdalom, és úgyis látták az instán hogy depresszió, olyan szörnyű, hogy rájönnek hogy ők is azok, és mivel látták a példát, ezért biztos nagy siker lesz.
2017. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem kapnak elég figyelmet a környezetüktől, és ez valójában nagyon szomorú dolog. Kíváncsiak, mennyire érdekli másokat, ha vagdossák magukat, és jól esik nekik, ha így végre valaki felfigyel rá, hogy ők is a világon vannak.

Én is küzdöttem anorexiával és sokszor érzem úgy, hogy könnyebb lenne, ha megosztanám a külvilággal, de még nem állok rá készen.

Vannak, akiket nem hallgatnak meg a szüleik, ezért jobb híján a közösségi médiában panaszolják el a problémáikat. Mindegy, kivel osztod meg, de sokkal jobb érzés, ha nem egyedül cipeled ezt a terhet.

2017. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!