Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet a legkönnyebben...

Hogy lehet a legkönnyebben tönkremenni?

Figyelt kérdés
Ezen felül hogy lehet a legnehezebben (milyen emberi sorsok vannak) ?

2017. nov. 3. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy reaktív ember, aki nem hajlandó dolgozni és csak másokat hibáztat ezért, szerintem ennél gyorsabban már csak akkor mehetsz tönkre, ha aktívan drogozol.
2017. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

További két idézet jut eszembe, ami segít abban, hogy tönkremenjen valaki.

Ezek nem szorosan kapcsolódnak, de érdemes rajta elgondolkodni. Gondolatébresztőnek jók lehetnek:


"Szeretnéd tudni az örök nyomorúság receptjét? Íme:

1.) Gondold ki, hogy a világnak milyennek KELLENE lennie.

2.) Alkoss szabályokat arra, hogy az embereknek hogyan KELLENE viselkedniük.

3.)Aztán, amikor a világ nem olyan, az emberek pedig nem úgy viselkednek, akkor mérgelődj!"


(Andrew Matthews)

Ez is arról szól, hogy proaktivitást teljesen mellőzd és reaktív legyél.



"Sodródó az, aki a saját életét nem képes irányítani, hanem a külső körülmények irányítják őt. "


Olyasmi, mint a proaktivitás teljes hiánya.

Többi rész szabad fordításban:


"Az ilyen embereknek ugyan mindenről van véleménye, de egyik sem a sajátja. Ezek az emberek nem tudják, hogy mit akarnak az élettől. Nem akarnak fejlődni sem testileg, sem lelkileg. Ezek felett bárkinek lehet uralma, csak önmaguknak nem.

Azok, akik nem mernek belefogni az életbe, azokat valamelyik saját, alaptalan félelmük tartja vissza: Félelem a Szegénységtől; Félelem a Bírálattól; Félelem az Betegségtől; Félelem a szerettünk Elvesztésétől; Félelem az Öregségtől; Félelem a haláltól.

...

Van, aki így születik. Van, akit így nevelnek a szülei. És a legtöbb ilyenné teszi az iskola. A gyerekeket az iskolában arra tanítják, hogy ne fejlessze a saját gondolkodás módját, hanem mások gondolatait elsajátítsa el. ... Arra tanítják őket, hogy jo jegyet szerezzenek és arra, hogy ész nélkül magoljanak, és nem tanítják meg arra, hogy az életben hogyan lehet érvényesülni."

(Napoleon Hill)


Érdekes, hogy Napoleon Hill ezekkel a gondolatokkal megelőzte a korát és ma már látjuk, hogy az iparosodást segítő zombinevelés, azaz a mai iskolák hova vezetnek. Valaki ezt már akkor látta, amikor elkezdték ezt a rendszert.

2017. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legkönnyebben: ha beleszeretsz valakibe aki nem viszonozza, ezenfelül nincs semmilyen emberi kapcsolatod (család, barátok) az életedben aki melletted állna, csak a magány marad számodra.

Legnehezebben: ha folytonosan keresel új lehetőségeket, van motivációd, valamint ha a reménykedés éltet.

2017. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag? Pszichikailag? Karakterileg? Üzletileg?

Erkölcsileg? stb,stb.

Pontosítsd légy szíves a kérdésedet.

Pl. : Hogyan lehet a legkönnyebben (üzletileg?) tönkremenni?

2017. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy rossz dolgokra figyelsz ès mindenben a rosszat keresed. Ez a te döntèsed. Ha a rosszra figyelsz rosszul èrzed magad ès ha rosszul èrzed magad, mègtöbb gondolatot szül ez az èrzès amik elvezetnek a rossz körülmènyekhez ès a rossz emberekhez. Ettől elhiszed, hogy helyes a szemlèleted ès helyes mindenben a rosszat keresni mert így fel tudsz rá kèszülni. Ez nem igaz. Te tartod fent a folyamatot ami egyre erősödik ès erősödik. Egyre rosszabbúl èrzed magad ès egyre sötètebb gondolataid lesznek amik egyre sötètebb èletet eredmènyeznek. Te pedig egy pontod azt mondod, hogy tönkrementèl. Így. Remèlem sokaknak segítettem.:)
2017. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Emese szerint az első három toplista:

1. Ezotéria (ikerláng)

2. Káros szenvedély (drog,alkohol)

3. Önutálat.


Emese tudatlatt hozzáteszi: 4. Pszichológia.


Köszönjük, Emese!

2017. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54% te humorista vagy?
2017. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok humoríta. De tegnap vki azt írta nekem emberisten kérdéséhez a válaszom alá, hogy : köszönjük Emese.


Azóta rajta vagyok Emesén

2017. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért gondolod úgy, hogy a pszichológia rombol. Nagyon sok kollégámnak és köztük nekem is segített a pszichológia. Életeket mentett és jobb emberré tett valamennyiünket.


Téged hogy tett tönkre?

2017. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Emese, őt kell megkérdezni.
2017. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!