Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a "Fat...

Mi a véleményetek a "Fat acceptance" mozgalomról? Szerintetek nem káros?

Figyelt kérdés

Alapba az elhízás nem csak esztétikai probléma, és az elhízottak 90%-a az étrend meg a mozgáshiányos életmód miatt hízott el.

Ez a mozgalom meg azt hirdeti, hogy az elhízott nők (és csak nők, az elhízott férfiak ugyanúgy le vannak nézve a mozgalom által) is nők, meg a sportos, egészséges, igényes emberek is fogadják el az igénytelenséget, és válasszanak maguknak a "cicababa" helyett egy dömpert.

Nem provokálni akarok, de ennek mi értelme van?


Alapba ha én igényes vagyok a saját testemre, akkor ezt elvárom a másiktól is. Vagy én gondolom rosszul?

Én nem vagyok se túlsúlyos, se duci, de miért kell azt híresztelni, hogy a túlsúlyosság normális, amikor ez súlyos egészségügyi probléma, ami ráadásul megfelelő akaraterővel orvosolható?


Ti mit gondoltok a mozgalomról?

És miért csak a nőket "reklámozzák"? Ha a kövér nőknek segítenek, a kövér férfiaknak miért nem?



2017. nov. 5. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A fat acceptance nem más, mint egy feminista agymenés. Pontosan ezért szól csak a nőknek. Én láttam ezzel kapcsolatban egy videót, melyben csak elhízott nőket mutogattak. A kommentekben is mindenki ki volt akadva, hogy ez igénytelenség, meg hogy a kövér férfiak miért vannak kitaszítva, amikor egy dagadt nő még a mozgalom nélkül is talál magának valakit, addig a dagadt pasi, ha nincs pénze, már temetheti is magát egyedül.
2017. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

nem ismerem ezt a mozgalmat, de betegesnek tartom, igen, mikor dagadt nők húznak le egészséges, vékony nőket azzal, hogy "anorexiás".

Nem, nem egészséges és nem normális dolog elhízottnak lenni. Nem kell ezeket az embereket megszégyeníteni, de ne ez legyen már a követendő példa.

2017. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Én sem értek egyet ezzel.

Az elhízás egyáltalán nem szexi, hanem taszító. Lustaság és igénytelenség. Ráadásul nagyfokú önzőség is, hogy elvárják, hogy őket fogadja el mindenki dagadtnak és igénytelennek, de ők ugyanezeket az embereket mélységesen lenézik. Az nem megy, hogy X egy elhízott disznó de elvárja, hogy a leendő párja Y egy igényes, vékony vagy izmos srác legyen.

Ez így nagyon nem fair. Ha izmos, sportos férfi lennék, én sem választanék magamnak egy hathengeres csatamalacot, már bocsánat.

Nőként én sem tartom az elhízott férfiakat szépnek és vonzónak, még akkor sem, ha milliárdokat szórna utánam.

2017. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút elfogadás-párti vagyok, de csak egészséges keretek között. Az pl. szörnyű, mikor egy 70 kilós, normál alkatú nőt szénné gyaláznak azzal, hogy kövér, miközben tök csinos.

De mostanában valóban nagyon durva irányba ment ez a dolog. Instagramon sokat nézelődök, és egyre több az olyan fiatal nő, aki ilyen elfogadomésszeretemmagam-oldalt csinál, és ők nem 70 kilósak, de még csak nem is 100 kilósak, hanem 120-tól felfelé.

Persze feldobnak egy "szexi" sminket, megcsinálják a frizujárukat, és felvesznek egy "plus-size" magasderekú bikinit, aztán már nyomják is a pózolós szelfiket.

Mindig is a telt, formás nők tetszettek, de mikor valakinek már rálóg a sunájára a hasa, eltűnik a köldöke, egybenő a bokája a térdével, és szerencsétlen egy két lábon járó, óriási narancsbőrös zsírtömeg lesz, akinek dupla ülés kell a buszon és nem talál magának ruhát az átlag boltokban, mert nem tartanak 10XL-es méretet... hát ítéljenek el ezért, de ez egyáltalán nem szép. Soha nem tudnám magamat ilyen testtel elfogadni, sem pedig a páromat.

Nekik szívük joga, nem bántom egyiket se, nem is kommentálom a képeiket, csinálják, ha nekik jól esik.

Persze ettől még képmutatás.

Az a baj, hogy amíg erre van igény, és tízezrek követik őket és biztatják, hogy jaj igen gyönyörű vagy ne foglalkozz mások véleményével, addig ez divat marad. Ezvan.

2017. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

De a legjobb példa a képmutatása a plus-size.hu vagy mi a címe, ahol sorban van 1 cikk az elfogadásról, aztán 1 bemutatkozás valakitől aki elfogadta magát, aztán 1 márkabolt-szidás, hogy miért csak XXL-ig árulnak ruhákat, és mindegyik alatt hirdetnek egy t.u.r.b.ó. diétát, egy fogyókúrás shaket, meg egy nyereményjátékot fogyókúrás termékekért. A játékokban pedig általában az összes önmagát elfogadó, kövéren is boldog nő lelkesen részt vesz.

Saját magukat csapják be ezzel...

2017. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy rossz vicc. Segíteni kéne ezeken az embereken és nem hagyni meghalni őket, sőt még biztatni hogy "ez így rendben van". Pont olyan mintha egy égő házban rekedt embernek nem segítenél hanem még hordanád oda a benzint és magyaráznád milyen szép is ez így. Csak az egyik gyors a zsír meg lassan öl.

Ha valaki influenzás akkor annak se azt mondjuk hogy ez teljesen rendben van így.

A kövér emberek jelentős része szerencsére nem vevő rá. Aki meg mégis az elég szomorú. Ennek ellenére én nem ítélkezek. Ha neki jó akkor nekem is. Ő élete, ő döntése. Én a drogosokat, alkoholistákat se ítélem el amíg másokat nem bántanak. Támogatom mindenki jogát hogy szabad döntést hozzon. Akkor is ha az buta döntés.

Egyedüli problémám az mint a túllőtt feminista és LGBT mozgalmakkal. Semmi bajom velük, de ne akarja nekem megmondani hogy én egy gonosz és előítéletes ember vagyok azért mert nem szeretnék egy 200 kilós nővel randizni vagy olyannal akinek pénisz lóg a lábai között. Neki is lehetnek elvárásai velem szemben, de hagy legyenek már nekem is. És egy feminista mozgalom se nyomjon már le a torkomon semmi ilyesmit. És ne hívjon már minden cifra szónak amikor csak nem szeretném isteníteni őket.

2017. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezt a "mozgalmat"

De ebben sosem lesz közös nézőpont:

A "vékonyak"/ átlagos testalkatúak sokszor lenézik azt is, akin mondjuk 10 kg plusz van - ennyi pl. még nem olyan nagy probléma, szerintem, sem esztétikailag (persze, alkattól függ), sem egészségügyileg.

A "kövérek" meg gyakran "legebézik" a normál alkatúakat :S


Az igazán túlsúlyosoknak sem az használ, ha leszólják őket, HA változtatni akarnak, akkor segíteni kell nekik - ha meg nem, az ő dolguk.


Ilyen alapon az összes dohányost, koffeinfüggőt stb. is le lehetne nézni, hogy akaratgyenge, függő, miegyéb.


Arról nem is szólva, hogy mindenkinek van valami gyenge pontja, a legtöbbeknek valamilyen fokú és típusú függősége is - csak nem mindegyik látszik első blikkre.

2017. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem káros, azon egyszerű oknál fogva: aki vékony akar maradni, megtalálja a módját, aki le akar fogyni, le fog előbb-utóbb. A kövéreknek is kell az önigazolás, ez csak egy nézőpont a kb. százból, amelyből vagy 99 azt hirdeti, hogy legyél ropi soványságú, divatdeszka, vegyél drága termékeket, fogyassz, aztán koplalj. Az egész világunk kétes elvekre van felhúzva...

Tl;dr nem szabad senkit elítélni a nézetei miatt (én ezt átlagos testalkatú srácként mondom, de voltam már húsosabb és vékonyabb is.) Egyébként meg a kövér csajokat jó dárdázni :p

25/F

2017. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Alapvetően a mozgalom nem lenne rossz, de itt is csak az agyament szélsőséges turbó barmokat látják az emberek, mert ők a feltűnőek.


Alapjáraton nem azért indult, hogy másokra erőltessék az emberek a saját ízlésüket vagy azt, hogy "igenis tessék szépnek találni az elhízott testet is!". Hanem azért, mert 1) vadidegen testéhez nincs közünk, 2) ne érjen hátrányos megkülönböztetés kövér embert sehol, ahol nincsen rá indok (nyilván topmodellnek vékonyat fognak választani... de pl. egy sima irodai melóra...), 3) ne tartsa azt a társadalom normálisnak, hogy beszólogasson vadidegeneknek a súlya miatt vagy röhögjön rajtuk, 4) ha esetleg vki csinál egy tartalmat a neten, és abban kövér ember van, na az legyen az első gondolat, hogy "fujj, kövér ember van benne, ne reklámozzuk az egészségtelenséget", 5) tök egészséges testalkatú embert ne kövérezzenek már le csak azért, mert nem elöl deszka, hátul léc testalkata van, hanem húsosabb (főleg hogy ismerek olyat, aki BMI szerint túlsúlyos is akár, de mégis fittebb, mint sok "hű, de látszik rajta, hogy egészséges" divatember)


Az előbbiek szerintem mind rendben vannak. Igen, a túlsúlyos emberek többsége nem egészséges. De miért is zavarja ez az adott random vadidegen embert?


Az már tényleg a túlzás kategória, amikor a képedbe van tolva, és azt mondják, hogy:

- ez egészséges, akkor is, ha menni nem tudnak kifulladás nélkül (mondom ezt túlsúlyosként)

- a másik nemet szapuljuk amiatt, amiért nem izgul rá egy túlsúlyos testre

- a másik túlsúlyost fikázzuk, és mondjuk el "nem testpozitívnak" meg "fat acceptance"-ellenesnek, amiért az urambocsá elkezd sportolni a saját egészsége miatt, és nem feltétlenül amiatt, mert nem tetszene magának

2017. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az,hogy tömény hülyeség, de épp ekkora hülyeség volt nem is olyan rég az anorexiások favorizálása.Abba is belehaltak páran..Itt úgy tűnik már mindenki "szexi", csak épp a normális testalkatú nem. Érdekes...
2017. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!