Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy különc zsenine...

Szerintetek egy különc zseninek mennyire nehéz szociális kapcsolatokat kiépítenie?

Figyelt kérdés
Könnyebb mint az átlagnak, mert sokkal jobb rálátása lehet a dolgokra? Vagy ez mit sem számít, mert annyira más, hogy így is kívülálló marad? Netalán egyáltalán nincs is jobb rálátása az ilyesmikre? Tudom, hogy erre nincsen egzakt válasz, nem is az érdekel, pusztán személyes vélemények, esetleg tapasztalatok.

2017. nov. 10. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Kèrdezz meg egy zsenit. :D ne pontozz le tènyleg. Bárki előadhatja itt magáról, hogy ő zseni.
2017. nov. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
33%
Ha valaki "különc" igen, lehet sokkal jobb rálátása sok mindenre. De az, hogy valaki attól mert különc még nem zseni.....de aki kívülálló olyanban, ami másoknak napi rutin az eredményezi azt sok esetben, hogy sokkal jobban átlátja azokat a dolgokat, amin mások fennakadnak.
2017. nov. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem lehet nehèz :)
2017. nov. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nehéz lehet. Én közel sem állok a zseniséghez de rengeteg korombeli tudatlan és egy idő után feladom a velük való beszélgetést. Sokszor elő fordul hogy beszélek és utána kérdezik hogy ez a szó amúgy mit jelent?
2017. nov. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
A sok introvertáltnak meg szocfóbiásnak üzenném, hogy nem vagytok zsenik.
2017. nov. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Ott szokott baj lenni ha valaki magát állítja be zseninek, a valódi zsenik esetében a környezetük teszi ezt.
2017. nov. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
A zseni Leonardo Da Vinci, Michelangelo vagy Albert Einstein volt, nem holmi kis ,,140 az iqm" ,,mensatagvagyok" ,,intovertáltvagyok" ,,intj-intpvagyok" gyakorikérdésekező valaki, lehet lepontozni de az ilyen kérdésekből meg az itteni önfényezésekből nagyon ez jön le. De amúgy igen, egy zseninek nyilván nehéz kapcsolódnia szociálisan, mivel másabb világban él, ha átlagos lenne nem tudna alkotni.
2017. nov. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Most lehet hogy indulatosnak tűnök, de általánosságba értem az egész gyk-ra, nem erre a kérdésre.
2017. nov. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem a zseniségen van a hangsúly, hanem azon a képességén, hogy mennyire képes alkalmazkodni. Persze szerintem sem lesz egy társaság követésre méltó tagja, de ha tud alkalmazkodni valamennyire, akkor lehet vele beszélgetni hétköznapi dolgokról, ami másokat is érdekel. Az is lehet, hogy ha ehhez még valamennyi alázat is társul, akkor ő is tud tanulni más területeken a számára "egyszerűbbnek tűnő" emberektől.

Az az igazi "nagyság, bölcsesség", amikor valaki tudja magáról, hogy ő sem tud mindent...

2017. nov. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy milyen "zseni" az, akiről szó van. Mert ha mondjuk Aspergeres, akkor oké, hogy zseninek tartod, de az állapotának ugyanúgy része a szociális deficit, mint a kiemelkedő képességek. Így ő pl. biztosan nehezebben épít szociális kapcsolatokat, hiszen "bele van kódolva", hogy nehézségei vannak vele. Remélem, érted mire akarok kilyukadni. Nagyon nem mindegy, hogy valakinek honnan származnak a kivételes képességei.
2017. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!