Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki saját sorsának kovácsa?

Mindenki saját sorsának kovácsa?

Figyelt kérdés

Ma mondta nekem egy brazil származású tag.


Van, ami megtörténik, és nincs beleszólásunk?


Igaza volt, vagy közhelyet pufogtatott?



2017. nov. 14. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaz is meg nem is, javarészt te irányítasz de vannak befolyásoló tényezők.
2017. nov. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos emberi számítások szerint nagyjából igen,de bármikor bejöhet egy nem várt sorsfordító esemény az ember életében,ami jó és rossz irányba is terelheti az ember további sorsát akarattól,és bármilyen tenni akarástól függetlenül.

Baleset,betörés,lakástűz,gyermekkel betegség,baleset vagy más probléma,stb,egy életre lecsórósíthatja és kicsinálhatja az embert,ha beüt egy ilyen(senkinek ne adja isten!)

A kívülállók,akik nem tudnak semmiről,azok ilyen esetben egy idegroncs szegényembert látnak...akkor nem igaz a mondás

Tehát csak részben igaz,addig amíg önakaraton kívül nem történik valami.

Lehet egy nyeremény is,na most akkor az illető egy ügyes,az életét okosan kovácsoló menő?A fenét,egy szerencsés,aki mondjuk a lottón nyert.

2017. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak részben volt igaza, mert ugyan a körülményeket nem mi irányítjuk, ellenben szabad választási képességgel rendelkezünk, ezért nincs "kőbe vésve" semmi. Egy adott (élet)helyzetben dönthetek így, úgy, amúgy, bárhogy, ahhoz mérten, hogy milyen elvek szerint élem az életem, ill. milyen a személyiségem.
2017. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Nem teljesen igaz. Kapunk egy környezetet, egy induló hátteret és abból kell kihoznunk valamit. Nem rajtunk áll, hogy épp egy szegény családba születünk vagy egy gazdagba. Már ez a háttér eldönti, hogy milyen dolgokat kovácsolhatunk a sorsunkból.

Ilyen szövegeket eddig csak olyantól hallottam, akinek minden adott volt a sikeres élethez. Ők könnyen kovácsolták a saját sorsukat, ami igazából eléjük volt terítve és csak végig kellett járniuk rajta.

2017. nov. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!