Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok 40-50 éves ember miért...

Sok 40-50 éves ember miért várja annyira hogy megöregedjen és nyugdíjas legyen?

Figyelt kérdés

Egyre többtől hallom hogy nem olyan sok évet kell kibírni és nyugdíjat kap, majdcsak eltelik valahogy stb.

De miért? Miért jó az öregség? Én pont a fordítottját kívánnám hogy ujra kisgyerek legyek kb 5-6 éves.

20/l



2017. nov. 14. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy végre kiléphessenek a munka világából és havi fixből élhessenek munkahelyi gondok és munkába járás nélkül. Nem mindegy hogy dolgozni kell a havi x összegért vagy magától jön minden hónapban. Valójában a gazdagok is arra hajtanak hogy minél több pénz munka nélkül jöjjön valamilyen formában.
2017. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert rohadtul elegük van az életből, a mókuskerékből, a munkáséletből, elvesztették a szeretteiket, tapasztaltak és csalódtak eleget, amit úgy látom te még nem.
2017. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A ledolgozott 20-30 év miatt mondják szerintem.Ők se arra vágynak hogy öregek legyenek csak hogy annyit és akkor dolgozhassanak amennyit ők akarnak.Plussz ha jo a családi viszony akkor velük lenni.
2017. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a gyerekkora vágynának ők is, csak épp az nem reális, míg az öregkor akár akárják, akár nem, tuti, hogy eljön.

Tudod, én nem rég óta vagyok 40-es, és azt kell mondjam, tényleg létezik az „életközepi válság” (midlife crysis). Kb. ez az a kor, mikor az ember elkezdi a saját bőrén érezni, hogy öregszik. Pár ok: a gyerekek felnőttek, önállóak, előjönnek mindenféle testi bajok, akármilyen fitt vagy, jóval többet kell edzened ugyanazért a formáért, lassabban gyógyulnak a dolgok, és közben sorra hullanak el az előző generáció tagjai – vagyis látod, hogy nemsokára te vagy soron, te leszel a legidősebb, magyarul komolyan megérint az elmúlás érzése.

Erre jön még rá sok embernél, akik eddig nem foglalkoztak azzal, hogy utálják (vagy szimplán unják) a munkájukat, hogy rádöbbennek, még elég sok évig kell ezt csinálniuk…


A szomorú csak az, hogy vannak, akik hisznek abban, hogy lesznek „nyugdíjas éveik”. A mai magyar gazdasági helyzet alapján nem nagyon lesz nyugdíja a mostani 40-eseknek sem (vagy minimális lesz csak).

2017. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a különbség,hogy amit te kívánnál az lehetetlen,mivel az idő nem visszafelé megy.

Azért egy 40,sőt még egy 50 évesnél sem normális,ha várja a nyugdíjas kort,egy 60 évesnél már igen.

Az előzőeknek igazuk van.Az állandó mókuskerékből,meg mindenféle munkahely,meg kolléga cirkuszból addigra untig elég,bejárni,utazni minden ótvar dolgot meg munkát elviselni a megélhetésért,még aki szereti a munkáját,az is megunja egy idő után.

Én 48 vagyok,szeretem is a munkámat,de már el-el gondolkozom,hogy jobb lenne lazítani :)

És mivel az idő csakis előre megy,nyilván a gyerekkorról nem álmodozhatunk.

2017. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellettem lehetsz kisgyerek. :D Be is pelenkázzalak, szpassalak is? :)
2017. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!