Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Iszonyúan önbizalomhiányos...

Iszonyúan önbizalomhiányos vagyok, hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Utálom magamat, külsőleg, belsőleg, mindenhogyan. Ha valaki megdícsér, vagy bármi, rögtön azt gondolom, hogy csak hízeleg/gúnyolódik. Amikor emberek között vagyok, állandóan azt érzem, hogy én más vagyok, én csúnyább, butább, furcsább, szánalmasabb vagyok mint ők, hogy mindenki szebb, normálisabb, kedvesebb, okosabb nálam. Ha felveszek egy ruhát, amit amúgy gyönyörűnek látok, magamon csúnyának tűnik. Ha egy feladatba kezdek egy 'belső hang' folyton azt mondja: nem fog menni, mert lúzer vagyok és ezt mindenki tudja, el fogok bukni, mint minden másban.


Félek magamtól, utálom magam, és ami a legfurcsább, hogy nem tudom miért, ugyanis szinte az összes ilyen gondolatom alaptalannak bizonyul, minden dolgozatomat megírom ötösre, mindenki azt mondja szép vagyok, kedves, meg okos... De én mégsem tudom elhinni, folyton úgy érzem nem vagyok elég, hogy állandóan megalázom magamat...


Ha valakivel barátkozok, ismerkedek, mindig az jár az eszemben, hogy ő mennyivel jobb mint én, én soha nem leszek olyan mint ő, miért is gondolom, hogy érdeklem őt, hisz annyi jobb lányt találhatna.

És nem csak azért nem szeretem magam, mert én én vagyok, hanem azért is, mert nem tudom szeretni magam, hiába próbálkozom, és ez nagyon dühítő.


Így soha nem kellek majd senkinek, igaz? Mindenki azt mondja, hogy akkor lesz valakim, ha szeretem magam és van önbizalmam, mert azzal szerzek kisugárzást... De ez az ami nem megy nekem.


Hogyan változtassak ezen? Mert odáig eljutottam, hogy el kéne fogadnom magam, szeretnem kéne magam, önbizalmam kéne, hogy legyen, de van bármilyen technika vagy módszer rá, hogy HOGYAN?


Köszönöm a normális válaszokat!


15/L



2017. nov. 16. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha odáig már eljutottál, hogy elkel magad fogadnod ,olyannk amilyen vagy akkor fogad is el magad

Ezen csak te tudol változtatni

Nem olyan nehéz ez csak akarni kel

2017. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj diakmunkazni, vegyél szebb ruhákat magadnak, de ha meg kaphatsz bármilyen ruhát a szüleiktől akkor kérj tőlük pénzt menj vásárolják be, attól nő az önbizalom.

Emellett sportolj valamit, de ha lehet elég jól faradj el hogy ne tudj kattogni ilyeneken..

Tanulj, megfaradtabb leszel, kevésbé leszel elfoglalva ezekkel a dolgokkal.

Keress valami hobbit is magadnak, akármit, amit szeretsz, legyen az színezes, puzzle, sorozat nézés, tánc, joga, stb te döntöd el.

Ne stresszelj, fel tudod mérni hogy ronda vagy e vagy sem, jó ember vagy e vagy sem. Nézz körül, én is mindig azzal nyugtatom magam higy van nálam rondabb, koverebb, butább stb.

Célokat tuztem ki, pár dolgot elértem amitől boldoabb is vagyok.

Legyenek neked is céljaid az életbe valósítsd meg.

Az idő gyorsan el megy és meg bánnád ha csak magaddal lennel végig elfoglalva hogy sajnaltatod magad stb..

Barátkozz is vagy ha vannak akkor törődj velük is, családoddal kutyaddal ha van. Azokkal akik meg érdemlik.

2017. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felismerted a problémát, ez az első lépés, én is küszködtem önbizalomhiánnyal, most már csak időnként tér vissza. Nekem az jelentette a kiutat, hogy jobban megismertem az embereket mint azelőtt, próbáltam a dolgok mögé nézni, és rájöttem, hogy egyikük sem tökéletes, sőt, iszonyat nagy gondok vannak az ÖSSZES emberrel. :D Neked is be kell ezt látnod, fogadd el, hogy mindenki xar Andy Biersack-en (<3) kívül, de ez így jó, ilyenek vagyunk, viszont próbálhatunk jobbra törekedni. :)


Ha gondolod írj rám, akkor lehet egy olyan friended, akit rosszabbnak látsz mint önmagad. :DDD

2017. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
:) Ez jó ha már észrevetted hol a baj. :) De itt egy probléma van. Ami nagyon rossz. Hogy másokhoz hasonlítod magad. Ne másokhoz képest akarj jobb lenni, mert te nem ő vagy. Magadhoz képest kell többnek lenned. Keress olyan közeget, ahol kibontakozhatsz, és szereted is csinálni. Ha megtaláltad, akkor már egyenes az utad. Régebben én is ilyen voltam. De láttam hogy legjobban ezzel ártok magamnak. Szóval nyugi. Nézz magadba, találd meg azokat a dolgokat amiket fejleszteni kell magadban, és fejleszd. :)
2017. nov. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám...
2017. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!