Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képes sok ember...

Miért nem képes sok ember kulturáltan viselkedni, ha elmegy valahova?

Figyelt kérdés
Gyakori, hogy múzeumban, állatkertben, stb. hiába van kiírva, hogy mit nem szabad, csak azért sem tartják be (pl. állatkertben tilos benyúlni a rácson, etetni, zavarni az állatokat, múzeumban hozzáérni a műtárgyakhoz, vakuval fényképeztek, mert a leopárd erősen pislogott és láthatóan meg is ijedt, és még lehetne sorolni), könyvtárban, temetőben, vagy templomban beleordít a telefonba, a szobrok, egyéb műemlékek gyakran össze vannak firkálva (a szemetelésről nem is beszélve). És nem csak a gyerekek ilyenek, hanem a felnőttek is.

2017. nov. 17. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem amikor a buszon, villamoson, vagy ahol sok ember van veszekszik meg ordítozik a pár. Netán csak haverokkal hangosan röhögnek.
2017. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán, mert nem kulturáltak? Egyébként engem is sok minden zavar a felsoroltakból.
2017. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Rossz közegben nőttek fel, negatív viselkedésformákat tanultak el.
2017. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Én az a fajta ember vagyok nem alkalmazkodik ahhoz amit más megszab. Főleg ha fizettem érte(állatkert, élménypark stb) Hadd döntsem el felnőttként hogy mit teszek, ha benyúlok a mosómedvéhez a rácson azzal tudattal hogy megkap, elfogadom és nem hibáztatnám érte őket.

A többi nem jellemző rám a felsoroltak közül.


Pl piroson mindig is átmentem ha nem volt térfigyelő, és nem volt indokolt számomra hogy én kivárjam a zöldet, hogy utána egy kanyarral lejjebb megint megfogjam a pirosat. Persze ezek az évek alatt kialakult szokások, és miért tartsam be a szabályokat amikor az utakkal nem foglalkoznak érdemileg, így én is beleszarok hogy hol van tiltó tábla, a sebességről nem beszélve, ami a közútnak 40 ott nekem jó a 80 is.

2017. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
#4 Igazi badass vagy, magadat nyugodtan megölheted, csak mást ne a hülye száguldozásoddal.
2017. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Mert az átlag ember primitív proli módon fogja fel az életet. Mint 19:31-es válaszoló, hogy "ha már fizettem érte".


Azt szeretik elfelejteni hogy a "fizettem érte" mellé a fizetéssel egyidejűleg elfogadja a szabályokat, kötelezettségeket is.


Az ilyen "nem várom ki a zöldet, jó lesz nekem 80-al is" emberektől meg első körben vonnám be a jogosítványt. Pont azért, mert nem képes felfogni egy szabály lényegét, ami nem arról szól hogy nem mehetsz gyorsan, mert megbüntet a rendőr, hanem arról hogy olyan felesleges veszélyhelyzetet hozol létre amivel mások életét is kockáztatod.

2017. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

#6

Te törvénytisztelő vagy, én kevésbé az. Ami nem baj, minden ember más.

2017. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem baj, egészen addig, amíg el nem gázolsz valakit, vagy karambolozol valakivel, mert ha az illető meg is hal, az gondatlanságból elkövetett emberölés.
2017. nov. 17. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!