Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért erőltetik az emberek a...

Miért erőltetik az emberek a monogámiát, ha valójába nem is monogám az ember?

Figyelt kérdés
Értem ezt a tartós párkapcsolatokra,házasságokra.Miért nem dugnak akkor csak úgy össze vissza ösztön szerűen,mert elvégre is sokak szerint igaz nem finoman megfogalmazva de ez lenne az ember,mert úgy sem bír ki a másik mellett akár egy életet.

2017. nov. 18. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Miből gondolod, hogy nem monogám az ember?

Erről beszéltél már azokkal a felnőttekkel az ismeretségi körödben, akik párkapcsolatban állnak?


Az egyszerű dugás, avagy szexuális együttlét a szükségletek alacsonyabb szintjét jelentik. Maslow piramis kettővel magasabb szintjén van a szeretet és valahova tartozás, majd jön a megbecsülés, amik tartós kapcsolatban erősebbek, mint az össze-vissza közösülésekben.

2017. nov. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ősi ösztöneink szerint az ember tényleg nem monogám. Azonban mára eljutottunk egy olyan fejlettségi szintre, amit nem tud kielégíteni az ilyen típusú kapcsolat. És bár igaz, hogy énis du..gnék minden jó nővel aki megtetszik, nem erről szól embernek lenni. Társas lények vagyunk, és kell egy társ, akivel megoszthatod a bajaid, a problémáid, aki kiáll melletted. Neked is jó érzés, hogy ott vagy valakinek. Egyébként egyet tudok érteni a kérdéseddel.
2017. nov. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ma 00:50


Mert egy csomóan azt hangoztatják,hogy az ember nem monogám alapból,pl a poliamória témánál is,ahol többen vannak egy párkapcsolatban vagy 2 férfi egy nő vagy két nő egy férfi vagy ezen felüli variációk.

2017. nov. 18. 01:21
 4/17 A kérdező kommentje:

ma 01:05


Szerintem inkább el jutottunk egy vissza fejlettségi szintre.Az,hogy a technológia fejlődik meg az élet is bizonyos téren vagy inkább gyorsul még nem azt jelenti,hogy az emberek is vele együtt fejlődnek sokan inkább primitívek mint sem valójában emberek amit az ember szó jelentene.Jönnek itt a többes kapcsolatoknál az intelligencia szóval,hogy csak azt tud többes kapcsolatot kezelni aki intelligens,én erre azt mondom aki tényleg intelligens az tud monogámiában élni és annak minden dolgát kezelni és kiélvezni.Ja bár sokan ezt az intelliges dolgot a felsőbb végzettségűekhez sorolták,hogy azok olyan intelligensek,hogy tudnak többes kapcsolatokat kezelni,mert azt mondják ez ilyen poliamória kapcsolatot leginkább felsőbb végzettségűek művelik.Tudod sokaknak mi lenne a véleménye a társas dologról amit írtál?Hát az,hogy

"Társas lények vagyunk, és kell egy társ, akivel megoszthatod a bajaid, a problémáid, aki kiáll melletted. Neked is jó érzés, hogy ott vagy valakinek. Egyébként egyet tudok érteni a kérdéseddel." de attól még lehet mással is dugni,.Kb ennyit fűznének sokan hozzá..Lehet én vagyok a hülye de ezt én undorítónak tartom sokaknak van párja milyen jó,hogy mellettük van meg minden de azért dugnak ezzel azzal.Egyébként nekem az is fura mikor van egy pár akik állítólag szeretik egymást de megosztják egymást másokkal,bevesznek harmadikat negyediket meg ilyenek,de szerintem ha valaki szereti a másikat nem adja oda másnak,hogy az kényét kedvét töltse rajta.Még lehetne a témáról elég sokat írni.

2017. nov. 18. 01:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi az az idő, ami egy kapcsolatban egészséges hossznak számít?


Azért kérdezem, mert az valóban érdekes, hogy az életkor megnövekedésével megnőtt a házasságok elméleti hossza is, míg a kapcsolatok hossza nem változott, ezért több a válás.


A bigámiában élőknek is kell a kapcsolat és a kötődés ugyan úgy, mint a párkapcsolatokban. Ellenben Mo-n törvényileg nem elismert a bigámia. Továbbá többszörös kapcsolatban élők SEM össze-vissza "dugnak", hanem tartós kapcsolatban vannak.


Az, hogy sokan hangoztatják, hogy jó a bigámia, arra egyszerű válasz az, hogy nagyon sokan hangoztatják azt is, hogy a monogámia jó. Ebből mit lehet leszűrni?

Ettől nem lesz az ember (általánosítva) sem monogám, sem multigám, sem pedig szingli. Ez nem egy érv arra, hogy az ember monogám-e, ez csak arra érv, hogy vannak, akik azok és vannak, akik nem azok.


Továbbá ott a gyerek kérdés. Gyereke 2 embernek lehet. Nem lehet azt csinálni, hogy egy gyereknek több anyja, vagy több apja van. Ezért alakult ki a PÁR kapcsolat. A "miért istápoljam más gyerekét" nagyon erős és jogos kérdés. A sajátomért vagyok felelős és azért, akit elvállalok. És az "elvállalok" résznél jön szóba a többnejűség és a több férjűség. Ehhez az embereknek nagyon együtt kell tudni élniük. Ami több ember esetében bonyodalmasabb, mint párban. Én ezért gondolom azt, hogy a monogám emberek többségben vannak.


A házasságtörés, amit említettél további kérdéseket vet fel.

2017. nov. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Itt is az van mint a többi témánál,hogy vélemények ütköznek ki mit támogat vagy tart helyesnek,és megint csak az lesz ki szerint mi a normális vagy egyáltalán mi a normális.Én azt remélem ha egyszer barátnőm lesz ő a monogámiát választja nem ezt a több csávó dolgot meg mással is szexet.
2017. nov. 18. 02:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A vélyemények és az értékrendek simán elférnek egymás mellett úgy, hogy nem ütköznek, de nem is azonosak. Ezt hívják elfogadásnak. :)
2017. nov. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy nem monogám?

A monomágia azt jelenti, hogy egy társad van párkapcsolatban/házasságban.

Azonban amire te gondolsz az csak egy ösztön a fajfentmaradás érdekében és a vágyak kielégítésére.

Az emberek nagyon kevés %-a gondol csak arra, hogy több párkapcsolata legyen annak minden velejárójával(kötelezettségek/érzelmek/stb.)

A szex és a párkapcsolat két különböző dolog, ez volna a lényeg.


Az pedig, hogy nem bír ki a másik mellett egy életet szintén butaság. Sok példa van/volt rá. Csak megkell találni a megfelelő partnert hozzá, ami nem biztos, hogy sikerül.

2017. nov. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk tegyük hozzá hogy egy egészséges kapcsolat nem a kefélésről szól.

És ha családot alapítasz akkor nem árt ha a gyereket együtt nevelitek megfelelő anya-apa mintával 18-25 évig.

2017. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az hogy nem bírnak ki egymás mellett egy életet az emberek nem jelenti, hogy egyszerre több vasat kéne tartaniuk a tűzbe. Egyébként az ember képes a monogámiára és a poligámiára is (csak hasonlítsd össze a hereméretünk a fixen monogám gorilláékkal, vagy a poligám csimpánzokéval), az társadalmi kérdés, hogy egy csoportban melyik válik elfogadottá. Alapvetően evolúciósan nem szükséges kibírnunk a másik mellett egy életet csak amíg felnőnek a gyerekek.
2017. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!