Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nincs kedvem...

Mit tegyek ha nincs kedvem élni, pedig semmi komoly problémám sincsen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy rájöttem hogy nekem rohadtul nincs kedvem élni :/

Mármint nem vagyok depressziós, tanulok, nincs szerelmi bánatom meg semmi ilyesmi de akkor sem vezet sehova az életem.

Eddig azt gondoltam hogy csak megyek az árral azt majd tanulgatok (kevés tanulással is jó jegyeim voltak) és elmegyek valami egyetembe meg szerzek munkát és végre megszabulok mindenkitől és élhetek egyedül és boldogan.. jó nyilván a családommal még találkozgatnom kéne neha de azon kívül egész jól meglennék.. de rájöttem hogy akkor is csak annyi lenne hogy bemegyek valami uncsi munkahelyre órákig dolgozni meg unatkozni és ezt évekig és évekig és még annál túl is.

Idén nyáron, az apukám munkája miatt, elköltöztünk másik országba, ahol a tizedik helyett (amit járnom kéne, mellesleg a kilencediked csupa 5 és 4 végeztem) leraktak nyolcadikba... így persze sokkal tovább tart majd kitörni otthonról es az iskolából de még ezen is túltettem magam, megértem hogy ha nem tudom a nyelvet semmit nem ér az hogy ott vagyok.. csak hát akármennyire is igyekezek sosem tudom megtanulni a nyelvet. Pedig komolyan tanulok. :( és nem igazán tudok így senkivel sem -beszélni, még azokkal sem akik ugyanabban a helyzetben vannak mint én, mert ők meg másik országból jöttek.. Pedig itt sokkal jobb az iskola mint ami Portugáliaban volt (ott éltem) de ha egyszerűen nem tudok kommunikálni meg ha akármennyit tanulok akkor sem tudok jó lenni akkor nem sokra megyek azzal hogy itt valószínűleg nem utálnám már önmagábab is az iskolát. Ha így folytatom akkor sohasem tudok majd egyetemre menni meg nem maradhatok majd jó iskolában.. . De már tanulni sincs kedvem mert úgysem vezet sehova.. . Ha minden a legjobban alakulna akkor is még évekig kellene az iskolát aztán meg az egyetemét tűrnöm... csak azért hogy utána kereshessek munkát...

Gondoltam már a öngyilkosságra, de úgysem merném megtenni meg nem szeretnék annyira meghalni, csak úgy élni se.. Pedig van egy-ket barátom/haverom otthon akikkel beszélgetünk de igazából szerintem őket sem nagyon érdekelné ha nem lennék. A jelenlegi osztálytársaimmal sem vagyok rosszban, jobban birom őket mint a régieket mert senki nem szekál, de azért mégis egyedül érzem magam. A szüleimet nem szeretem pedig semmi rosszat nem tettek csak egyszerűen azt az életet élik amit én biztosan nem akarok magamnak és folytonosan hajkurásszák azt hogy "család" ami persze mi nem annyira vagyunk...

Szóval egyszerűen nincs kedvem folytatni. Ilyen általánosságokat mint "szerezz hobbit" légyszinves ne írjatok.. mert amúgy van, bár nem sokat segít, de évek óta fuvolázom (szívesen abbahagytam volna de anyukám nem hagyja... nem mintha utálnám csak szívesen csinálnék mást helyette.) Meg rosszul is érzem magam mert más tuti jobban megérdemelné az életemet mint én, mert nem igazán tudok vele mit kezdeni akkor sem ha mindenem megvan... egyszerűen nem akarom folytatni.



2017. nov. 18. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy erre a kerdésre, higy nincs kedved elni, mit tegyél, csak 1 valasz van, ami etikátlan, es törölni figják a valaszokat....

Ergo a kerdeseed ertelmetlen.

2017. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dolgozz, ás lelj örömöt abban amit csinálsz, keress hobbit, mosolyogj többet, ha ezt teszed az emberek is mosolyogni fognak rád és rájössz hogy emiatt már érdemes volt megszületni és élni, próbáld ki magad az egészségügyben, biztosan megváltozol- pozitiv értelemben
2017. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyi, legyen az a célod, hogy ha egyszer önálló leszel és független a szüleidtől, akkor már élhetsz olyan életet, amilyet te szeretnél, és többet nem hurcolászhatnak magukkal, hanem oda mehetsz, ahova akarsz, ott telepedhetsz le, ahol akarsz, és azzal a hobbival foglalkozhatsz, amivel akarsz, és egy életre elteheted a szekrény mélyére az uncsi fuvolát, vagy díszdobozban odaajándékozhatod anyukádnak, aki örökre megőrizheti, még vitrinben is tarthatja, ha szeretné.


Előbb-utóbb összejön, amit szeretnél, aztán elégedett leszel, addig meg próbáld elviselni ezt az időszakot, és tegyél meg minden tőled telhetőt, és találd ki közben, hogy mi lenne az az álommunka, amit szívesen csinálnál és nem csak a pénzkeresés miatt járnál be, engedd szabadjára a fantáziádat, és akkor rájössz, miben lennél boldog, és ha megvan, akkor az utat is megtalálod hozzá.

2017. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudod mekkora véletlen, hogy létezel? Egyáltalán az, hogy az emberiség létezik, és mindenki más és egyedi?


Ha a szüleidre gondolsz mindig lásd azt, hogy milyen véletlenek folytán jöttél te létre - és most itt a variációk milliárdjaira gondolok.


Magyarázatot sosem fogsz találni, de lásd a csodát, ami körülvesz! Szeresd és becsüld magad, és a környezetedben élőket!

Vegyél magadhoz egy állatot! Nem muszáj emlőst, lehet hüllő vagy bogár is. Figyeld őt, és tanulj tőle szeretni az életet.

Tök mindegy mi lesz belőled mire felnősz, mert mikor megszülettél egy csoda voltál. Ne rontsd el!:)

2017. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!