Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idővel miért múlik el a...

Idővel miért múlik el a horror filmektől való félelem?

Figyelt kérdés
2017. nov. 18. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mert felnovunk, es mar nem felunk/ijedunk meg olyan dolgoktol, mint gyerekkorunkban, mert tudjuk, hogy ez nem a valosag, csak egy film. Plusz egyre durvabb dolgok vannak a filmekben, magasabban van az ingerkuszob. En pl imadom a jo thrillereket is, de sajnos egyre kevesebb az, ami eleri nalam a kivant hatast, azt az "aztaaaaaa" erzest, mivel sokat lattam mar, es igy nem igazan tud meglepni semmi
2017. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem több okból.

A legtöbb horrorfilm egyszerűen gagyi. Gyenge színészi játék, gyenge történet, csak értelmetlen, agyatlan gyilkolás.


Gyenge látványvilág. Manapság minden egyre "realisztikusabb", sőt a filmes látvány már átment a szebb mint az igazi kategóriába. Ezért az olcsóbb horror filmekben erősen kibuknak a gagyi effektek.


Az ember ingerküszöbe egyre magasabb. Internet tele van valódi gyilkolós videókkal, napi szinten beszámolnak a híradóban lefejezésekről, terror támadásokról. A mai ember már nem a "láthatatlan" dolgoktól fél mint szellemek, démonok hanem valós vagy valósnak vélt ellenségtől. Ebben erősen benne van a politika által irányított média is.

2017. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
én 21 vagyok és ugyanugy félek mint 10 éve
2017. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem gyerekkoromban egy orvos házaspárt, ők azt vallották, hogy az ilyen jellegű filmek (horror, thriller, krimi, akciófilmek, úgy általában azok, amikben van valami feszültség) segítenek levezetni, feldolgozni a stresszt. Megerősödnek az idegeid, kitolódik az ingerküszöböd.
2017. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!