Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, aki segítőkés...

Van olyan ember, aki segítőkész, de nem kedves? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés

2017. nov. 20. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Pont az első vagyok.
2017. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem függ össze. Illetve nem csak az lehet kedves, aki mézes mázas, és látszólag nagyon barátságosnak tűnik. Másban is megnyilvánulhat.

Pl. az én egyik munkatársam nagyon karakán, magabiztos, ezt sokan nagyképűségnek gondolják, meg durvának tartják, nem az a jópofizós típus. De teljesen korrekt ember, és nagyon sok mindenkinek segített már eddig munkában, de magánéleti dolgokban is.

Én kedves, barátságos vagyok, de nem érzem úgy, hogy lenne energiám annyi embernek segíteni. Persze nem vagyok teljesen elutasító, segítek én is, ha tudok. De nem mindenben. Meg néha úgy érzem, hogy ki akarnak használni, meg olyan hülyeségekben kérnek segítséget, amit ők is el tudnának intézni, csak lusták, meg nem foglalkoznak vele. Ilyennel fel lehet idegesíteni és akkor nem segítek.

2017. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok segítőkész, és rettentően kedvesen tudok nemet mondani. De fordítva is igaz, van, hogy mogorván segítek. Igazából a helyzettől és a hangulatomtól függ. :)
2017. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1, Igen van. Álarcot hord, ezáltal megközelíthetetlennek tűnik, azonban ha gond van, akkor lép. Van, hogy az elsők között.

2, Van olyan ember, aki kedves, de nem segítőkész?


Van ilyen is. Az ilyenektől óvjon a sors mindenkit bizonyos esetekben, mert A, ha gond van (pl. emberélet forog kockán), akkor gáz ha ilyen valaki. De ha B, sokkal kisebb kaliberű problémánál ilyen, akkor azt úgy is fel lehet fogni, hogy tanító szándékkal teszi, tehát hogy "én" tanuljam meg magam az adott probléma kezelését. Ez utóbbi hasznos tud lenni.

2017. nov. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!