Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a cikk azt írja, hogy "Az...

Ez a cikk azt írja, hogy "Az orvosok minden más szakma képviselőinél hajlamosabbak jobb megélhetésért külföldre költözni az Európai Unióban. " Ez azért elég durva, nem? Vagyis nekem ellentmondásos, lásd alább.

Figyelt kérdés

[link]


Az oké, hogy az orvoslás egyetemes. De azért én úgy gondolnám, hogy aki őszintén az embereken akar segíteni, az vagy elsősorban a környezetében lévőkön akar segíteni, vagy ha mégis egyetemes jótét lélek, akkor meg a legrászorultabbakon és kimegy Afrikába vagy ilyen helyekre. De az, hogy egy orvosnak fontosabb a pénz, minthogy a saját fajtáján segítsen idehaza, vagy a legrászorultabbakon máshol, az azt mutatja, hogy vagy eltorzult a személyiseége a képzés vagy a felnőtté válás során, avgy eleve csak a pénzért akart orvos lenni, nem?



2017. nov. 20. 15:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

esetleg szeretne gyógyítani és a munkáját végezni, ahelyett hogy könyörögnie kelljen hogy a betegek hozzanak magukkal ragtapaszt, mert pénz nincs rá, imádkoznia hogy legyen fűtés a kórteremben, néznie a 16 órázó zombi kollégák savanyú pofáját, és számolgatnia hogy lesz-e pénz a családi kasszában a húsvéti sonkára.

Nem a pénz, hanem a hivatás szeretete és a munkakörülmények vesznek rá sok orvost arra, hogy feladja a szélmalomharcot a magyar állammal, és elhúzzon a francba.

2017. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Bihar Valatonon ***** válasza:
84%
Látszik nem tudod milyen az igazi felelősségteljesség...attól, hogy jó indulatú még a sorozatos rossz körülmények általi helyzetből adódóan állandó az esély arra, hogy valakin nem tud segíteni, vagy hogy az ő egészsége tönkremegy a pihenéshiánytól. Ezenkívül az ember lelkét megviseli, ha nem becsülik meg...
2017. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosok lelkét tönkreteszi, hogy nem becsülik meg. :D :D Haha most jót nevettem. Én még normális orvossal nem találkoztam, aki ne lett volna istenkomplexusos és pénzéhes @ohadék. Nem kell őket sajnálni, a magánrendelésükön 20 000,-t már szóba állnak veled!
2017. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Azért valljuk be, elég f..szság b-árkitől elvárni hogy puszta "hivatástudatból" éhbérért dolgozzon.


Persze szép és jó dolog segíteni az embereken, de a való világ nem ilyen. A való világban az orvosok túlterhelt, nem megfizetett, éhbérért dolgozó emberek. Akik rövid távon teljesen érthető módon kiégnek, ugyanúgy minden minden más biorobot az országban.


Na meg alapból nincs olyan hogy a "fajtád". Az ember az mindenhol ember.


Ismerősöm apja akkor hagyta ott az állami orvosi rendszert, amikor kiderült hogy az ott dolgozó takarítónő is több pénzt keres nála.

2017. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Na meg ennyi erővel feltehető a kérdés minden szakmára.


Miért nem jön ki a gázszerelő ingyen, hiszen az életem múlik rajta hogy nem tudok fűteni. Miért nem épít a kőműves ingyen házat, hiszen mások lakhatását biztosítja, miért nem dolgozik a rendőr, tűzoltó ingyen. Miért nem ingyen dolgoznak a politikusok, hiszen egy egész országért felelnek.


Persze ha oda jut a kérdés, hogy te miért nem segítesz az embereknek, akkor mindig van kifogás, de másokat mindig egyszerűbb bírálni.

2017. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
23%

Annyiban vitatkoznék az előzővel, hogy sok olyan orvos van, aki a pénz és a társadalmi presztízs miatt megy már eleve orvosnak, nem azért, hogy segítsen embertársain.

Régen én is azt gondoltam, hogy a legtöbben elhivatottságból teszik, de mára erős a gyanúm, hogy az orvosok töredéke az, aki tényleg segíteni szeretne. Gimiből is emlékszem az orvosnak készülőkre, kb. a fele volt „elhivatott”, a többi azért ment annak, mert apu-anyu is orvos, így ki volt taposva az út, de meg is mondták, hogy ők plasztikai sebészek vagy hasonló pénzes irányultságú orvosok akarnak lenni. Sokan mennek itthon is a gyógyszeriparba vizsgálatokat felügyelni, érthető, simán megkeresnek így egy-két millát havonta.


Akik itthon praktizálnak, azoknak is nagy része emberileg nulla, a gyerekem révén sajnos jó pár orvossal találkozom, és vérlázítóak tudnak lenni. Szép példa, hogy az az egyik közeli gyerekkórházból pár éve kollektíve vonult el magánrendelőbe a szemészorvos csapat. A „vicc” az, hogy már előtte, mikor még itt is, ott is dolgoztak, előforult (nem csak velünk), hogy valamilyen vizsgálatot nem végeztek el tb-alapon, vagy nem írtak fel valamit a gyereknek, és közölték, hogy menjünk a magánrendelésre, ott megcsinálják szívesen. A még nagyobb vicc az, hogy voltunk a magánrendelésen, ahol olyan szinten parasztul viselkedett az egyik ilyen dokinő, hogy szó nincs rá (mindezt 12 ezer Ft-ért).


Szóval nem kell túlmisztifikálni az orvosokat, emberek ők is, így pont ugyanannyi köztük az igazi hülye, mint a társadalom egészében. :)

2017. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

(6. válaszoló vagyok, és nem az „előzőre”, hanem az 1. válaszra utaltam)

És még valami: globális tendencia, hogy az orvosok vándorolnak nyugatra, a mieink Angliába mennek általában, az angolok pedig Amerikába – mert ott még jobban kereshetnek. (Egy ott élő, egészségügyben dolgozó ismerős mesélte.)

2017. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

“Azért valljuk be, elég f..szság b-árkitől elvárni hogy puszta "hivatástudatból" éhbérért dolgozzon.”


“Miért nem jön ki a gázszerelő ingyen”


Nem tudom feltűnt-e az idézett mondatban, hogy az EU-ról volt szó általában, nem Magyarországról. Azaz az orvos társadalomra általában jellemző, és nem éhbérért dolgozókra. Extrém például, hogy fogászok kimennek, mert ott még többet keresnek, de itthon is jól megélnének. Speciálisan Magyarországon persze van nehézség, lehetnének jobb munkakörülmények, elismerem, hogy néhány területen, pl. műtős, éhbérről is beszélhetünk, kis túlzással, vagy lelkileg megterhelő körülményekről. De a kérdés lényege az volt, hogy miért lesz valaki orvos? Nem arról van szó, hogy hivatástudatból éhbérért kéne dolgozni. Mint említettem a cikk nem Magyarországról beszélt, hanem az EU-ról általában. De Magyarországon is inkább azt mondanám, hivatástudatból keményen kell dolgozni, de meg lehet élni belőle. Ha én az embereken szeretnék segíteni, akkor leginkább a körülöttem lévőkön szeretnék, nem a leggazdagabbakon egy másik országban, ahol a legtöbbet fizetnek érte. Szerintem ez elég normális kérdés, nem fassság.

2017. nov. 20. 16:54
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

kérdező, te orvos vagy?

te mivel segítesz a társadalmon, a saját karriered és egészséged beáldozásával, éhbérért?

2017. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó neked nincs komoly egészségügyi problémád és a családodban sincs. Ha lenne, nem így gondolkodnál! A nagy lófa@t dolgoznak az éhbérért! Mi az éhbér?? A havi 500.000,- ??? Ha lesz időm, majd sajnálni fogom őket! Az orvosok 99,9%-a a fehér köpeny és a hatalom miatt lesz orvos!
2017. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!