Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is fáraszt a legtöbb...

Titeket is fáraszt a legtöbb ember az üres locsogásával? Miért kell egyfolytában beszélni?

Figyelt kérdés

Szeretek beszélgetni, de csak akkor tudok kiteljesedni, ha intellektuális szintet/síkot üt meg a beszélgetés. Ilyen szempontból kicsit olyan vagyok, mint egy Aspergeres, akiknél szintén érdeklődést vesztett a mindennapos, anyagi világban elvesző dolgok iránti érdeklődés.


Szóval velem van a baj, hogy sokszor elunom magamat az emberekkel való beszélgetések közben, mert szerintem az élet szempontjából teljesen lényegtelen, felesleges dolgokról pofáznak? Ilyenkor úgy érzem magam, mintha menekülnék a helyzetből, mert egyszerűen nem tudok és akarok mit mondani a dolgaikra. -> "Aha, biztos, úgy van stb."


Az élet értelme, kik vagyunk és mit keresünk itt, az univerzum, csillagászat, más intelligens életformák, tudatosság, szegénység-gazdagság, igazságosság és ehhez hasonló témák érdekelnek. Totál nem köt le az emberiség mindennapjait behálózó kicsinyes problémák kivesézése, hogy tegnap XY mit csinált, mondott stb.


Idegesít, ha valakiben nincs intelligencia, hogy felmérje, mikor kell és jó fel- illetve megszólalni, mert szófosása van. Van humorérzékem mások szerint, de az intelligens, szarkasztikus humort művelem és ezt is értem meg, értékelem mások részéről.


Kort és nemet is írjatok, nagyon kíváncsi vagyok. :)

29F


2017. nov. 21. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanez a helyet. A felszínes beszélgetésekbe se bekapcsolódni nem tudok, se válaszolgatni tartósan, ha valaki ilyet kezdeményez. Szerencsére akadnak, akikkel jól el tudok beszélgetni. Ők szintén utálják ezeket a felszínes dolgokat.

23F

2017. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Nemes egyszerűsèggel: Nincs lehetősègük uralkodni magukon mert azt hiszik nem is lehet ès folyamatosan csinálni kell valamit, beszèlni, vagy legalább gondolkodni. A csend az egyik szinten sem megy nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon sok embernek.
2017. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Mostanában én is úgy érzem fölösleges a felszines locsogáson alapuló kapcsolatokat.Mások kibeszélését, ki mit, miért és hogyan csinál,ítélkezni mások felett anélkül,hogy ismernék a történetet.Szivesen beszélgetek intelligens,vallás,pszichológia,művészetek iránt érdeklődő,művelt és olvasott emberekkel.Nem szeretem a primitiv és buta beszólásokat.Az utóbbi időben eléggé megritkitottam az ilyen emberekkel a kapcsolattartást és ezzel egyidejűleg sok új és pozitiv embert ismertem meg.A felszines kapcsolatok helyett szívesebben olvasok,sétálok vagy alkotok pl.rajzolok.

30-as nő

2017. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Én szeretem a csendet, sőt imádok a fejembe zárkózva lenni, csak sajnos túlérzékenyek a "szűrőim", azaz a zavaró külső tényezőket nem bírom kizárni. Így nekem pokol az irodai lét, amibe most bele vagyok kényszerítve három másik nővel (én is nő vagyok). Kettő folyamatosan pofázik és megoszt magáról mindent, a harmadik pedig megpróbálja hangos rádiózással elnyomni a pofázást. A rádiózást már leállítottam, de a pofázást nem tudom: ha egy pillanatra elcsendesednek, már megy a sóhajtozás, hogy olyan az iroda mint egy kripta, túl nagy a csönd, és akkor folytatják a szófosást az aktuális celebek viselt dolgairól, az intim magánéletükről, mi volt a jósnőnél, mi van a horoszkópban, kinek mi az aszcendense, milyen színű gyertyát kell égetni, hogy jöjjön a pénz. Mindez megspékelve egy-egy hangosabb viháncolással és nyerítéssel, letojva azt, hogy a másik éppen dolgozna. Én pedig csendben hallgatom ahogyan pusztulnak az agysejtjeim és szeretnék egy tollal lobotómiát végezni magamon, hogy legyen már ennek vége, mert nem bírom tovább!!! 46/N
2017. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
XD bocsi de ezt elolvastam ès elkappott egy röhögőgörcs. Megèrtelek. Nem tudsz szerezni füldugót, vagy headseten zenèt hallgatni ami jól szigetel? 3000-3500 már egy jó skullcandy egèsz puha gumival ès úgy 60%-ot tompít.
2017. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Próbáltam a füldugót és a fülhallgatót is, de gondolj bele, nagyon rossz heti öt napon keresztül napi nyolc órában bedugott füllel lenni. Zenét sincs kedvem mindig hallgatni, így néha-néha fehér zajt szoktam a fülembe tenni. De nagyon megutáltam azt az érzést, hogy van egy tárgy a fülemben. És hidd el, bármennyire is egyszerűnek tűnik, nem a füldugó és a zenehallgatás a megoldás, hanem az, hogy keresek másik munkahelyet, ahol intelligens emberekkel vagyok körülvéve.
2017. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves 46N. Őszintén átérzem a helyzetedet. Introvertált, nyugis nő lehetsz. De egy az egyben fel is röhögtem eme színes leíráson, van érzéked az íráshoz, nem művelted/műveled? :D
2017. nov. 21. 22:59
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát, örülök hogy vidám perceket okoztam. Igen, már mások is mondták,hogy színesen írok, de nincsen nagyon mondanivalóm, így csak itt szoktam osztani az eszet a gyakorin. És néha örülök, ha találok hasonlóan gondolkodó-szenvedő emberi lényt, és én is kiboríthatom a "belső bilimet". :)
2017. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Engem is fáraszt, bár nekem megvan az a szerencsés tulajdonságom, hogy valahogy ki tudom zárni a külvilágot. Olyan szinten bele tudok merülni az épp aktuális feladatba, olvasnivalóba, hogy akár mellettem is állhatnak és beszélgethetnek, olyan, mintha ott sem lennének. :)

De amikor "oda kell figyelni", akkor néha gyomorforgató témákról van szó, ilyen "láttátok, hallottátok, hi-hi-hi" témák, mások kibeszélése, ki mit főz, kinek a gyereke milyet kakilt éppen stb. Én se tudok alapvetően olyan témákról beszélgetni senkivel a környezetemben, ami engem is érdekelne.

2017. nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként terápiás célzattal a Talking Headstől a Psychokillert szoktam a fülembe üvöltetni (tudom, öreg vagyok). Van benne pár sor, ami annyira találó arra, amit érzek olyankor, amikor az irodai "zsizsi" már konstansan órák óta simítja az agyamat:


You start a conversation you can't even finish it

You're talking a lot, but you're not saying anything

When I have nothing to say, my lips are sealed

Say something once, why say it again?


Szóval őszintén irigylem azokat, akik ki tudják zárni a külső, idegesítő tényezőket...


(46/N)

2017. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!