Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Problémát jelent ha nehezménye...

Problémát jelent ha nehezményezem azt aki rendőri pályára megy?

Figyelt kérdés

Tesóm ugyan még a rendőr iskolát végzi, de mai napig nem bírom elfogadni a gondolatát hogy még egy rendőrrel több lesz a családban, rokonból van már egy, igaz életemben 3x ha találkoztunk.


Nem tudom elfogadni ezt a hivatást, másnak a szemében biztonságot, a jót jelenti hogy vannak, nálam ellenszenvet, és kotnyelességet. Ez érvényes a világon mindegyikőjükre, amikor Amerikában egy fekete családfőt annak ellenére lelőttek hogy a gyógyszerét szerette volna elővenni(később meg is találták abban a zsebében ahova nyúlni akart) a két rendőr mégis megölte. Itt lehet vitatkozni arról hogy ha fehér ember lett volna akkor az egyik fedezésében, a másik megmotozza vagy földre teríti, itt feltehetőleg társadalmi hovatartozás miatt cselekedtek így.

Tisztában vagyok azzal is hogy fekete rendőr is lőtt már családos fehérre.


Pl valakinek az a természetes hogy a pénzhamisítókat, áfacsalókat, drogcsempészeket kézre kerítik, én mindig izgulok hogy megússzák és ne bukjanak le, így nem meg lepő hogy a bejelentési kötelezettségemmel sem élnék ha tudnék ilyesmiről.

Kivétel ez alól az állatkínzás, gyerekbántalmazás.


2017. nov. 21. 23:08
 1/10 anonim válasza:
85%
Milyen gyogyszer az ami nem bir varni 2 percet hogy bevegye? Aki olyan beteg miert ul a volannal?
2017. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Szerencse hogy, le löték ha megálit a rendör nem a sebenben kezdek keresgélni.Amerika meg idioták országa elvan adósodva az egész irakba mentek háboruzni az olajért.Tisztában vagy hogy, megtörtént akkor arrol meg miért nem beszél liberalista demokráci amiböl már mindenkinek elege van.
2017. nov. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Problémát jelent, de egyedül neked.


"Nem tudom elfogadni..."

Sajnos, ezen nem változtathatsz. A tesód élete az övé, nem a tiéd, megpróbálhatod persze lebeszélni, de még akkor is el kell fogadnod, ha végül másképpen dönt. Ha nem, akkor az elsősorban neked fog lelki törést okozni. A rendőrség szerintem is ma fogalmilag sokkal közelebb áll a megfélemlítéshez mint a biztonságoz, és azt hiszem, hamis vigasz lenne azt mondani, hogy talán a tesódból olyan rendőr válik, aki majd szívén viseli a "szolgálunk és védünk" szlogent, mert még ha így is lesz, egyedül nem sokra megy vele: "mondj igazat, és betörik a fejed". De mivel te tetted fel a kérdést, nem nyújt segítséget az olyan válasz, hogy mit kellene vagy nem kellene a tesódnak tennie. Az meg főleg nem, hogy az amerikai rendőrséggel mit kellene tenni. Szomorú, és elsőre talán kegyetlennek is hangzik, de jobban teszed, ha átlépsz az ilyen dolgokon, mint ezek a tragikus hírek. Egészen egyszerűen azért, mert nem tudsz ellene mit tenni, és csak rossz hatással van rád. Ezek a szerencsétlenül járt emberek még az együttérzésedben sem osztozhatnak, gyakorlatilag semmi pozitívuma nincs a híreken való rágódásnak. Más dolog persze, ha elszánt aktivistaként küzdesz egy célért - akkor valamiért olyan mélyen megérintett a dolog, hogy kész vagy áldozatot hozni érte. Sajnos a média is olyan, mint a rendőrség: a félelmet, a pesszimizmust ültetik el az emberekben, hogy manipulálhatóvá tegyék őket. Ha nem aktívan, akkor passzívan is küzdhetsz ellene azzal, hogy magadban ignorálod, és csak azzal a részével foglalkozol, amiben személyesen is érintett vagy. És bár a tesód a tesód, az ő életét nem te éled.

2017. nov. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Elég nagy butaságokat soroltál fel.

Az jön le a szövegből, hogy nézed a tv-t és szó szerint elhiszel mindent amit ott mondanak, saját gondolat nulla. Beszélgessél amerikaiakkal, és meg fogsz lepődni miket mondanak majd szegény elnyomott feketékről. Csak halkan megjegyzem, hogy Amerika elnöke néhány évig fekete volt.

Nem tartom normális és fair dolognak, hogy te a média hülyesége okán nem segítenél leleplezni csalókat, drogosokat, hamisítókat. Óriási baj van az értékrendeddel, és erre ne legyél büszke.

Ma divat lett utálni a rendőröket, buszvezetőket. Sajnos téged ez az utálat annyira elvakít, hogy a saját tesód döntését sem tudod elfogadni. Ugyanakkor leszólod azt a rendőrt, aki esetleg az előítélete miatt lőtte le a szegény fekete családfőt. Ez képmutatás. (Nézz utána, hogy fordítva hány gyilkosság történik.)

Én a munkámból kifolyólag sokszor találkoztam rendőrökkel, dolgoztam velük. Szerintem nagyon normális emberek. Állítottak már meg közúti ellenőrzés során többször, plusz feljelentés, autólopás miatt is jártam náluk, és soha semmilyen negatív élményem nem volt velük, sőt.

Amit te itt felsorolsz.... ez a sok kitaláció... előítélet.... utálkozás.... pont azt testesíted meg, amit annyira utálni vélsz.

2017. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én még mindig nem tudom aut felfogni, hogy ha megállit a rendőr (es általában a magadfajtád) miért kell elkezdeni kötekedni, átmenni ügyvedbe (esetek 99% olyan szanalmas módin viselkedik), ahelyett, hogy odaadod a szemelyit, jogsit és 2 perc alatt végez az ember......

Egesz 30 évem alatt 2x igazoltattak, és egyiksem tartott 2 percnél tovább....


Az ha már idáig elfajul, hogy már a rendőrnek a fegyver a kezén van, akkor ott a delikvens meg is érdemli, azt ami történik vele.... verjék meg, lőjjék le stbstb, és legyen az fehér, neger, cigány, vagy a szomszed néni.... én már azt is szanaszét verném, aki elkezd visszapofazni, vagy okoskodni....


Ha nincs semmmi bűnöd 2 perc, ha meg van, akkor viseld a következményeit...


Na és akkor most notórius rendőr gyülölők, önkéntes ügyvédek... lehet osztani az észt....

2017. nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szép történet. És ha ma éjjel betörnek hozzád és mondjuk nincs rendőrség, akkor mit csinálsz? Vagy ha nem igazoltatnak többet, hogyan kapják el a bűnözőket?
2017. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Elég beteges a gondolkodásod.

A rendőrök ugyanolyan emberek, mint bárki más. Van, aki jó. Van, aki kevésbé. És az sem a foglalkozástól függ, hogy valaki árt-e a másiknak.

Ezért hülyeség haragudni tesódra.

De ha ilyen szélsőséges gondolataid vannak, az minden más területet is megmérgezhet az életedben, nemcsak a testvéreddel való viszonyt.

2017. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Azt gondolod érdekel valakit a családban, hogy a szellemi fogyatékos kistesó nem szereti a rendőröket?
2017. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az az egyetlen problémád hogy együgyű vagy és mindenféle szűrés nélkül befogad a kis agyad mindent, ami a tévéből belefolyik.

Azt felejti el az átlag ember, hogy Amerika népessége valahol 323 millió fő körül mozog a Google szerint jelenleg. A rendőri túlkapások száma, ha szigorúan vesszük, mennyi lehet, naponta 3-4 eset? Egy-egy ilyen "lelőtték szegényt, pedig nem kellett volna" jelenség pedig elég ritkán üti fel a fejét. Röhejesen elenyésző.

A rendőrök is emberből vannak, neked kéne a legjobban tudni, ha lassan kettő is lesz a családban. Nekik is van rossz napjuk, nekik is lehet idegösszeomlásuk, ők is ijedhetnek meg, aki pedig megijed, az nem logikusan cselekszik. Bárkivel megeshet életében egyszer, még a mentálisan legstabilabb terminátorral is. Persze azt nem fogják a hírekben elmondani, hogy hányan teljesítették magukat túl pozitív irányban aznap, csak az kerül előtérbe, ha valaki hibázott, hibák pedig mindenhol előfordulnak.


Másik:

"Pl valakinek az a természetes hogy a pénzhamisítókat, áfacsalókat, drogcsempészeket kézre kerítik, én mindig izgulok hogy megússzák és ne bukjanak le, így nem meg lepő hogy a bejelentési kötelezettségemmel sem élnék ha tudnék ilyesmiről. "


Ez úgy ahogy van, a filmek és sorozatok eredménye. Szedj egy kis észt magadra, mert ha ennyire könnyen megvezethető vagy, lesz még pár kellemetlen pillanatod az életben :D

2017. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért van baj a rendőrökkel. Egyrészt a legnagyobb baj ,hogy a mindenkori regnáló hatalom erőszakszervezete. tehát amit utasít nekik a párt, azt teszik. Illúzió lenne azt hinni ,hogy ez nem így megy manapság is.


Másik nagy baj hogy pénzbehajtáson ,autósok csesztetésén és egy két média által reflektorfénybe helyezett ügyön kívül mindenbe szarnak bele ami a közembert érinti. Majd ha vér folyik kimegyünk...meg menjen haza ezzel nem tudunk foglalkozni kár feljelentést tennie.(nehogy romoljon a stat) Napi szinten elhangzó mondatok.

No meg ki megy rendőrnek? Aki érdem nélküli hatalmat akar ,legális fegyverekkel parádézni ,és egy számára védelmet biztosító 'maffia' szárnyai alatt játszhatja a janit meg a kiskirályt . Biztos vannak ifjú lelkes kezdők akik nagy reményekkel indulnak ,hogy ők bizony bűnt fognak üldözni ,de a rendszer úgyis bedarálja őket nagyon hamar.

2017. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!