Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom azt mondani,...

Miért nem tudom azt mondani, amit gondolok?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a dolog. A fejemben összeáll valami, egy tök értelmes dolog, egy vélemény, erre abból valahogy egy dadogós, kínos hülyeség lesz, és nem értem hogy miért. Lehet köze a kamaszkorhoz? Már 17 évesen nem tudom, normális-e, de mindenesetre nagyon zavar, mert rettentő butának tűnök tőle. Sokszor elfelejtek tök egyszerű szavakat, vagy szimplán nem az jön ki a számon, amit elterveztem, mondani akartam. Olyan, mintha alzheimeres lennék, persze tudom, hogy ez kizárt, néha mégis ehhez tudnám a leginkább hasonlítani magam. Olvastam már ilyen könyvről, ahol ugyan ilyen problémák voltak: szétszórt vagyok, elhagyok dolgokat, elfelejtek évek ota napi szinten gyakorlott dolgokat stb.

Egyébként ez a beszédrésze csak idegenek előtt jön elő leginkább, mellé zavarba is jövök, és inkább félbehagyom a mondandóm. Tényleg sokan gondolnak emiatt ostobának, együgyűnek, közben annyi összetett gondolatom lenne. A kommunikáció egyszerűen nem az én világom.

Mégis, hogyan tudnék javítani ezen?


2017. nov. 21. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat kellene beszélgetned először a szűkebb környezetedben:szülő,testvér,iskolatárs.Jó lenne,ha sokat olvasnál,a szókincsed valószínüleg hiányos,emiatt lehet,hogy nem tudod kifejezni magad illetve nem tudod helyettesíteni az elfelejtett szót annak szinonimájával.Szinonima:hasonló értelmű.Jelenleg a tapasztalatszerzés útján haladsz,nem várható el kiforrott vélemény tőled,nem csoda ha útközben más történik mint amit szeretnél vagy amit elképzeltél.Nyugi,nincs veled semmi baj!
2017. nov. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Sokat kéne olvasni, akár hangosan, hogy közben az összefüggő beszédet is gyakorold... +a szókincs is innen jön... sokszor észre sen veszik az emberek gondolatban, hogy néhány frappáns gondolatukra nincs megfelelő tárhát a fejükben szókincs terén, így aztán gondolkodni, nyökögni makogni kezdenek beszéd közben...

2. A beszédet is gyakorolni kell, és annak minden külön fajtáját is ahhoz, hogy menjen...

2017. nov. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
""Tárház
2017. nov. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

félsz. rettegsz attól hogy mi lesz ha kimondod ami a fejedben van. én is ezzel küszködök. pszichologus valszeg tudna segíteni.

23f (rengeteget olvasok mégis megvan ez a problemám)

2017. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Csaj vagy?
2017. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Két első válaszoló:

Rengeteget olvasok, emellett írni is szoktam, tehát nem mondható hiányosnak a szókincsem.

Ez főleg idegenekkel van, barátokkal más a helyzet, és velük elég sokat is beszélek.

2017. nov. 22. 10:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a természetem, csak azzal a különbséggel, hogy 20 felett vagyok. Nálam a rossz szocializálódás az oka ennek. Nem igazán jártam társaságba, nem tanultam meg megfelelően társalogni, ráadásul a kinézetemmel sem vagyok megelégedve, ezért sem szeretek annyira beszélgetni, mert akkor mindenki engem néz, és tudom, hogy nem a mondanivalóm lényegére figyelnek, hanem a testi hibáimra. Ez ellen úgy védekezek, hogy bezárkózom, akkor beszélek csak, ha muszáj.
2017. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rengeteget olvasol, tehát befejezettnek tekinted a tudásod... buta vagy és ez kiütközik a szavaidon.
2017. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy említettem volna ilyet, hogy befejezettnek tekintem a tudásomat.
2017. nov. 22. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Szókincs és a használt szókészlet 2 teljesen külön dolog... mindenki sokkal több szót ismer, mint amit használ... egy átlag ember egy rakat szót helyettesít beszédben az izé-vel, bigyó, akármi, stb stb szavakkal ahelyett, hogy az agya kikeresné a beépített szótárból... ha nagyritkán mégis megpróbálkozik vele beszéd közben, ebből lesz a nyökögés, makogás, meg a hátőőő...

Ez nem megy máshogy, mint gyakorlással, megírsz szövegeket adott szituációkra és gyakorlod a beszédet pl tükör előtt...

Politikusok is pontosan ezt csinálják... mármint a jó politikus... az olyan mint pl Orbán, megmaradnak a hátőőő szinten.

2017. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!