Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem lehet, hogy azért kerül...

Nem lehet, hogy azért kerül egy férfi a barátzónába, mert eleve ő sem nőként közelítette meg a nőt?

Figyelt kérdés
Persze ezt nem tudatosan tette. Igazából a kérdés lényege az, miért kerül valaki a barátzónába, csak így érdekesebb volt megfogalmazni. Illetve, hogyan lehet onnan kitörni?

2017. nov. 25. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet, hogy azért kerül egy férfi a barátzónába"

De lehet.


"Igazából a kérdés lényege az, miért kerül valaki a barátzónába, "

Végtelen dolog miatt.

Mert a nő nem akar párkapcsolatot vele.


"Illetve, hogyan lehet onnan kitörni?"

Végtelen módon. A nőnek akarnia kell párkapcsolatot a férfivel. Erre kell rávenni őt.

2017. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A barátzóna alapvetően egy újfajta megfogalmazás, és megközelítése egy valós problémának tűnő szociológiai jelenségnek. Túl sokféle szempont merül fel, ami alapján vizsgálódni lehetne, szerintem nem is tudjuk az összes lehetséges esetet feltárni egy internetes átlagos threaden belül. Elmondom én mit látok/tapasztalok: -A nemzedékünket már nők nevelik fel, nincs a srácok előtt férfi példa, nem töltenek elég időt az apjukkal, mert a szüleik vagy elváltak, vagy a fater állandóan dolgozik/csajozik/ nincs otthon. Ez elhanyagolható fontosságú szempontnak tűnik, de például a tinédzser kor idején, amikor a legtöbbet változik a személyiség, folyik a példaképkeresés, akkor van a legnagyobb szükség a szülői példamutatásra és támaszra, és ez gyakorlatilag a fiúknál hiányos. Nem alakul ki a srácokban értékrend, nincsenek viszonyítási pontjaik semmihez sem, nincsenek valós élményeik. Számítógépezés, bulizás(természetesen sok esetben divatból, mert húzni kell valamilyen társaság felé). Nem tanulják meg, hogyan kell egyáltalán kommunikálni másokkal, hogyan kell közeledni egy nő felé, hogyan kell "menedzselni" a társas kapcsolatokat, akár baráti/rokoni/párkapcsolati dologról van szó. Mindeközben a lányokra is hatalmas nyomás nehezedik, maguk sem tudják, hogy mit akarnak, hogy mi az amit egy férfiban keresnének, hogy mi kell nekik. Ha nem látják a másikon a határozottságot, és a magabiztosságot, akkor hajlamosak lesznek feltételezni, hogy az adott fiú csak barátkozni/haverkodni szeretne velük. stb stb. Igazából a párkapcsolati sikertelenség szerintem zömében ennek is köszönhető, hogy hiába beszélünk egy nyelvet, egyre nehézkesebb a kommunikáció a két fél között, a szocializálódás más-más pontján vannak egyre égetőbb problémák mindkét nem esetén, és a társadalom még nem jött rá, hogy hogyan lehet ezt kezelni. Kis érdekesség: Dél-Korea és Japán körül, ahol a "nyugati" kultúra még amerikánál is nyugatibb bizonyos szempontokból, már politkai programok szerves része, hogy "megtanítsák" a fiatal nőket és férfiakat ismerkedni, és párt találni, ugyanis olyan torz a korfa, hogy kimutathatóan kihalóban van az ottani társadalom.
2017. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Adam33 felvázolod a tényeket, de valós választ nem kínálsz.


Sotoro; köszönöm az értékes hozzászólást.

2017. nov. 25. 17:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem minden nő görcsöl azon, hogy mindenáron kapcsolatban legyen. A férfiak is a saját érzékeik szerint kezelik "nőként" az adott nőt. Ahogyan te is fogalmaztál, "nem tudatosan tette", gondolom nincs is igazán tudatában annak, hogy mit akar, mit vár el a kapcsolattól, talán csak a kényszer megfelelésvágy hajtja, és az önérzete sérelmének veszi ezt a barátzóna dolgot. Én inkább azt látom általános problémának, hogy bizonytalan fiúk/lányok egyaránt mindenkinél beakarnak vágódni.

Értem én, hogy fontos leküzdeni a bizonytalanságot, de arra sincs szabály, hogy bárkivel összekell jönni. Egy magabiztos férfi/nő arra is képes, hogy könnyebben túl tegye magát a visszautasításon is, és ne csak manipuláljon maga körül mindenkit, azért mert fáj az egójának, ha nem kaphat meg bármit. Valóban fontos az, hogy a nő érezze a férfi vonzódását, de szerintem ez a vonzalom-éreztetés nem egészen ilyen mesterkélten és tudatosan történik, hanem ráérez a férfi is.

Annyi bizonyos, hogy vannak barátzónák, amelyekből nem lehet, és nem is éri meg kitörni. Az önbizalom problémák nem csak az önmagadba vetett hitet törik meg, hanem érzelmileg is felkavarnak. Akkor igazán stabil az önbizalmam, ha egyrészt nem kételkedem magamban, másrészt a célt is látom magam előtt. A "nem tudom mi a célom és mit akarok, de akaratoskodom" szerű önbizalom szerintem fél lábon áll.

2017. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De igen, alapból a nőt is az indítja be egy férfiben, hogy nem féli palástolni, hogy bejön neki az adott nő. Ha viszont szerencsétlenkedik, nem tesz semmi olyanra utalást, hogy ő többet szeretne, az a nőnek sem vonzó, mert nem látja meg benne a férfit, így marad a barátzónában.
2017. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!