Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindjárt itt a felvételi de...

Mindjárt itt a felvételi de sík az agyam a matekhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most januárban lesz ez a (személyes véleményem miatt) szánalmas felvételi ami másra nem jó mint hogy kicsesszenek a diákokkal. Tehát 6.-ig 5-ös voltam matekból de 7.-ben elkezdtem érezni hogy valamiért nem megy és még épp ahogy betudtam húzni a 4-est.. Most így 8.-ban pedig úgy érzem hogy több esély van a 3-asra mint a 4-esre és holnap írunk tz-t aminek az anyagát nagyon nem értem pedig figyeltem az órán és itthon is tanultam. De a tanár olyan rosszúl tanít hogy az csak na, összevissza veszi a dolgokat, és aki érti az egészvégig beszél az órán konkrétan nem lehet tölük figyelni, a tanár meg engedi és rájuk se szól stb... A jegyem még nem is érdekelne de a felvételi annál inkább mert akarok lenni valaki és ez egy jó iskola nélkül lehetetlen.. De így nem fog menni mert nem értem a matekot, a nyelvtan próba felvételiket 40 pont felett írom, többi tantárgy mind 4-5 de a matekhoz sík az agyam. Nem hiszem hogy diszlexia de biztos valami baj van... Tudtok tanácsot adni?
2017. nov. 27. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanígy voltam ahogy te,6.-ban még simán megvolt az 5-ös. Kb. 7.-től már nem értettem igazán a matekot, 7. év végére 2esem lett, 8. félévre épphogy meglett a hármasom, most Bp egyik erősnek mondható sulijában tanulok, továbbra se értem a matekot xD :) 18
2017. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hogyan sikerült a felvételi? Ha szabad kérdeznem melyik suliba jársz?
2017. nov. 27. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy retekbéna lesz a matekom, de a végén egész jó lett. Persze mindez a sok gyakorlófeladat miatt. (Igen, nekem a 40 pont jónak számít,és egyébként szerencsére engem is felvettek egy jó suliba ;D)
2017. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Összesen 40 pont vagy csak a matek? Mert ha csak a matek akkor az marha jó... én örülök ha 20 pontom lesz
2017. nov. 27. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

"Akarok lenni valaki és ez egy jó iskola nélkül lehetetlen..." ez az a mentalitás/szülői rábeszélés amitől falramászok...


Egyébként az ált. suliban szinte mindig ez van. A jókat éltetik, a gyengébb kélességüeket hagyják szenvedni (vagy még megalázzák). Nem tudok mást mondani, a középiskola teljesen más. Sokkal jobb lesz

2017. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

" jó iskola nélkül lehetetlen."

Középszinten, mindegyik iskola ugyanazt a seggtörlő érettségit adja. :D

2017. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi nem angy cucc az egész, a szivatás inkább ami utána jön sok maszlag 9-12 alatt.


Aztán meg nézz meg pár matek érettségi feladatsort a neten, szerintem felét már msot is megoldanád, mert sok hasznát én se vettem annak amit tanultunk anno. :D

2017. nov. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ok tegyük fel hogy felvettek valahova, de most itt 8.-ban mit kezdjek a matekkal? Ugyanolyan szar marad?
2017. nov. 28. 06:27
 9/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a felvételim meglepően jó lett, bár nyelvtan felhúzta, összesen 75 pontom lett a 100ból / asszem a nyelvtan 46-47 körül lett
2017. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szintén 1. vagyok, készülj fel, hogy még több baromságot kell majd megtanulni és feleennyire se fogod érteni :D :/
2017. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!