Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csúnyának látom magam a...

Csúnyának látom magam a fogaim miatt?

Figyelt kérdés

Alapból átlagos a külsőm, nem vagyok sem feltűnően csúnya, sem kifejezetten szép.

Viszont a forsoromat utálom. Gyerekkorom óta rengeteget járok fogorvoshoz, ennek hála rossz fogam nincs, bölcsességfogam ki kell húzni, mert ferde, illetve egyre kell korona, nyilván ha anno elhanyagolom, most nem lenne egy fogam se, de hát sovány vigasz.

Ami a legjobban zavar, hogy az alsó fogsorom ferde. Ki kellett volna húzni a bölcsességfogaim, mielőtt kijönnek, de nem volt orvos, aki nekem ezt gyerekként (15-16 évesen) vállalja, így bentmaradtak.

Emiatt az alsó sor mint a cigánykerítés. Jó, nem szoktam annyira vigyorogni, hogy látsszon, beszéd közben sem látványos, a felső meg fogjuk rá, rendben van. Nem hollywoodi mosoly, de legalább egyenes.

Fogszabályzó kéne, de a fogorvosom szerint esélytelen, mert nem egészségügyi korrekció lenne, hanem esztétikai, ráadásul felnőttként, ezt nem tudnám megfizetni. Szerinte foglalkozzunk azzal, ami fontos, azaz rendszeres ellenőrzés, megelőző kezelés (van egy ínyproblémám, hiánybetegség, nem visszafordítható, csak megállítható), egészségügyi korrekció.

Úgy érzem, átlagos nő lehetnék, ha szép lenne a fogsorom, így meg...

Mindig lelkifurdalásom van, ha veszek magamnak egy pulóvert vagy valami kozmetikumot, hogy "a fogaim meg nem szépek, minek ez nekem..."

Már sokan mondták, sminkelhetnék picit magabiztosabban, nagyon szép a szám (az átlagnál vastagabb ajkaim vannak), használhatnék rúzst.

Én is látom, illik, volt rajtam próbaképp, de annyira szégyellem a fogaim, hogy nem akarom odairányítani a figyelmet külön, így kb alig sminkelek (a számra sose teszek semmit).



Hogy lehetne ezt megoldani?


23l


2017. nov. 28. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elfogadni magad. Az alsó fogsorom nekem se túl szép. Mintha random dobálták volna a számba. :) Eddig minden fiú aranyosnak találta.
2017. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy az, volt egy ilyen fogú barátnőm, nagyon szerettem, mindig poénkodott a fogaival. De egyáltalán nem találtam csúnyának, úgy ampakk egy jó csajt volt. :)

Csak különváltunk, végül. :(

Lelkiismeret furdalásod ne legyen, hidd evvel csak Te foglalkozol, mindenki más teljesen mást fog nézni rajtad.

2017. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem 4 evig volt fogszabalyzom

az also fogsorom igy se jott helyre

egy idoben engem is zavart aztan rajottem nem igazan ezt nezik a sracok .. hogy ez jo vagy nem mindenki maga dontse el

2017. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kulcs önmagunk elfogadása.Az egyik barátnőmnek is kicsit görbék,szabályalanok a fogai elöl és megkérdezte a fogorvosnőt, hogy szükséges-e fogszabályzót hordani.Azt mondta neki,hogy nem,elmegy úgy a fogsora,inkább gondoljon arra,hogy egyedi és a világon csak neki van olyan fogsora.A doktornő is mondta magáról,hogy ő tudja neki meg az első két foga nagy és hosszú,de ő igy fogadja el magát és ez is egyedivé teszi őt.Amúgy szép és nagyon szimpatikus a dokinő,nekem is ő a fogorvosom.A fogai tényleg feltűnőek,bár tökéletesen szépek és rendezettekde, ez nem zavarja az összképet róla amit az egészséges önbizalom jó humor és kisugárzás ellensúlyoz.

Ha téged ez nagyon zavar és egyszer úgy jön össze anyagilag,kérhezst fogszabályzót.

2017. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!