Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vérmérséklet alapú személyiség...

Vérmérséklet alapú személyiségteszt; nálatok is ellentmondásos az eredmény?

Figyelt kérdés

Korábban csak az MBTI-tesztet ismertem, itt a gyakorin bukkantam rá a vérmérséklet szerinti kategorizálásra /kolerikus, flegmatikus, melankolikus, szangvinikus/, azóta kitöltettem több ismerősömmel is és az eredményeink teljesen ellentmondásosak az alapelvvel.


Úgy olvastam, a kolerikus és szangvinikus személyiségek az extrovertáltak az elmélet alapján, míg a melankolikus és a flegmatikus típusok az introvertáltak. Ezzel szemben az egyértelműen extrovertált ismerőseim kapták ki fele-fele arányban a melankolikus és a flegmatikus eredményeket, nekem pedig INTJ-ként, azaz az egyik úgymond "legélesebben introvertált típusként" kijött a kolerikus vérmérséklet, aminek az extrovertáltokon belül is a leglobbanékonyabbakra, többségében az ENTJ-kre kellene illenie.


Sok helyen olvastam, hogy ez az elmélet a mai napig eléggé alapja a pszichológiai kategorizálásnak, de számomra az MBTI-hez képest komolytalanabbnak és felületesebbnek tűnik. Nektek mik az észrevételeitek? Nálatok is tudat jegyetekkel ellentétes végeredmény született?



2017. dec. 6. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most csináltam egy tesztet, és eléggé visszaadta.
2017. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos... Az MBTI egy pszichoanalitikus elméletre alapozott teszt. Megbízható és érdekes dolgok derülnek ki belőle! DE értened kell a különböző betűk jelentését... Ezt a tesztet ma is használjuk a pszichológiában.

A vérmérséklet szerinti kategorizáció viszont egy rettentően elavult (értsd több száz éves) elméletre épül... Ez érdekes elgondolás, de semmi köze a kettőnek egymáshoz, így nem várhatsz megfelelést :)

2017. dec. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2-es, köszönöm ^^ Az MBTI-vel én is jobban szimpatizálok és, amikor megcsináltam és olvasni kezdtem a típusomról éreztem, hogy van alapja és tényleg érdekes az elmélet. A vérmérsékletesben kételkedtem, de nagyon sok helyen abba futottam, mint a pszichológiai tankönyvek sarkalatos pontja, ezért zavart meg :)
2017. dec. 15. 04:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban "pszichológiai tankönyvek sarkalatos pontja" mivel egy nagyon régi és nagyon érdekes elméleti elgondolás, csak sajna nem sok alapja van. A lényege, hogy a 4 testnedv milyen arányban van az emberben... Így érthetőbb, miért nem megbízható :D
2017. dec. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ó, így tényleg nevetségesebbnek hat az összkép :)
2017. dec. 16. 05:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk jól kijött mindig a vérmérsékleti teszt is.

Ki kell tölteni egy másik kérdőívet használó tesztet is. Néha előfordul, hogy rossz a teszt :)

2017. dec. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!