Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám legyőzni a szociál...

Hogy tudnám legyőzni a szociális fóbiámat?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta félénk és zárkózott voltam mindig. Nagyon nehezen nyílok meg az emberek felé. Még 1-2 emberrel eltudok beszélgetni de viszont ahol már többen vannak ott egyszerűen leblokkolok és nem tudok megszólalni szégyenlős leszek. Nem tudok barátokat se találni így. Ja meg a másik nagy problémám a munkahely keresés. Nem is a munkával van bajom hanem az emberekkel. Azért nem merek belevágni semmilyen munkába mert tartok a rossz emberektől akik bántani akarnak és ártani. Mert az olyan zárkózott és félénk lányokat is mint amilyen én vagyok hamar megtalálják. Nagyon szeretnék már pedig egy normális bejelentett éves állást de így nem tudok elmenni dolgozni ha mindig az emberektől félek. Hogy tudnám ezt legyőzni? Szerintetek van olyan munka ahol egyedül kell dolgozni? És ha van ilyen akkor mi lenne az pontosan?
2017. dec. 7. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

én is elég introvertált vagyok, kiskoromban még dadogtam is meg full vörös voltam mindig ha szerepelni kellett. igazából csak a gyakorlás ami segít, vagy pszichológushoz érdemes lenne még elmenned és ő tud ebben segíteni sztem.

nekem az segített, hgoy fősulin muszáj volt prezentálnom mert nem lett volna meg a jegyem, először sz-r volt, de bele lehet jönni, sokszor nevetek most is ha bénázoko pl. telefonban. csinálni csinálni kell. amikor külföldön voltam akkor nem beszélt helyettem senki sem, ergó magamat rávettem, hogy szerepeljek, és ez volt Pesten is amikor ott laktam, ha eltévedtem muszáj volt megkérdezzek másokat. ja és még a rengeteg állásinterjú amin részt vettem ez is egyfajta gyakorlás másokkal való kommunikációt így lehet javítani.

hogy milyen melót lehet így végezni? passz, én most végre egyedül dolgozok külkeres lettem, így email és ritkán telón lsz a melóm nagy része, nem kell személyesen emberekkel bánnom aminek nagyon örülök :D open office-t nem ajánlom introvertáltnak. amit még tehetsz, az sztem ha képzed magad és pl. informatikusnak elmész vagy nyelveket megtanulsz és fordító leszel. amúgy meg vmi szintű kommunikációra meg neked is igényed van sztem, mert nem írtál volna ki ide kérdést.. meg amit még tehetsz, hogy az önbizalmadat építed, mert sokszor pont ez hátráltatja az embert, hogy nincs elég önbizalma. és munkakereséshez meg kell sok, mert neked kell a legjobbnak lenned, eladni magad nem lehet hebegve habogva sajnos. kitartást!

2017. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ingyenes pszichiáter, pár év gyógyszeres kezelés+környezetváltozás
2017. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatok nélkül örökre rettegni fogsz. Munkahelyen vannak más emberek is, ezt el kell fogadni. Igen, hozzád fognak szólni, és igen, lesz olyan közöttük, aki ártani akar majd, de azért bántani nem. Csak akkor válhatsz erősebbé, ha ezeket túléled. Mindenki képes rá, akkor pedig te is.

Ne menekülőutat keress, hanem igenis menj szembe a félelmeiddel és győzd le őket. Attól, hogy együtt kell dolgoznod 10 emberrel és néha beszélgettek, a főnököd meg utasítgat, nem lesz semmi bajod. Nem fog fájni. Csak ki kell próbálnod és rájössz, hogy a semmitől rettegtél.

Egy munkahely annyiról szól, hogy bemész, elvégzed a dolgod, aztán kijössz. Hogy közben betalálnak e, az lényegtelen, nem kell leállni senkivel és főleg nem kell félni tőlük. Ugyanolyan emberek, mint te, és a közös munkán kívül semmi közük nincsen hozzád meg az életedhez. Megcsinálod a munkádat, utána fogod a cuccod és hazamész, nem is kell már aznap senkire gondolnod.

De kezdd inkább azzal, hogy többet jársz közösségbe és többet beszélgetsz az emberekkel. Könyvtárba, kávézóba, uszodába, edzőterembe, parkba, szórakozóhelyre, mindegy. Csak szocializálódj kicsit, nem tarthatnak el örökké a szüleid, miközben te a szobádba zárkózva rettegsz mindentől.

Ha nem megy magadtól, akkor keress egy pszichológust.

2017. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ingyen pszichiáter semmit nem ér,csak nyugtatókat ír fel,ami nem oldja meg a problémát,csak enyhíti a tüneteket mindaddig,amíg teljesen rá nem szoksz ezekre a szerekre(Xanax,Rivotril,ilyesmik),viszont leszokni róla pokol!

Pszichológus szintén semmit nem ér,akár TB-s,akár maszek,csak ott annyi,hogy a maszekhez talicskával kell hordani a pénzt.

Egy megoldás van:

szép finoman el kell kezdeni direkt belemenni olyan helyzetekbe,ahol emberrel,vagy emberekkel kell kommunikálni.Beszélgetéseket kell kezdeményezni,de csak óvatosan,és olyan helyzetben,hogy ha "baj" van,ki tudj szállni.

Majd egyre többet,és többet kell ilyen helyzeteket kialakítani,és diskurálni emberekkel,nem kell sokat beszélni,sokszor elég ha ott vagy a többieknél.

Az az egész lényege,hogy tudatosuljon az agyban,hogy nem bántanak,értékelnek,és ugyanolyan ember vagy,mint bárki más.

Végezz olyan tevékenységeket,amiket szeretsz csinálni,pl.valami hobbi,amivel növeled az önbizalmadat.

Ez egy lassú folyamat,de más megoldás nemigen van.

2017. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszereket semmiképp nem akarok szedni mert már 3 évvel ezelött sajnos szednem kellett pánikbetegségre. Lehet még is az a megoldás amit az utolsó hozzászóló mondott hogy emberek közé kell menni kapcsolatot teremteni mert így sose fogok kitörni ebből.
2017. dec. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!