Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy egyáltalán...

Normális hogy egyáltalán nincs karácsonyi hangulatom?

Figyelt kérdés

Tavaly már októberben annyira rá voltam pörögve. Most már áll nálunk a karácsonyfa, volt a mikulás is, kaptunk csokikat, suliban is megy az őrület, de engem egyszerűen hidegen hagy, és nem érzem hogy változna.

14/L



2017. dec. 7. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Áll nálatok a karácsonyfa??
2017. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%

Nekem szomorú gyerekkorom volt, kb a Te korodtól egészen 19 éves koromig mindig fontolgattam hogy felakasztom magam valahol, de letettem róla, most már azért rendeződött az életem a sok rossz ellenére, annyi hogy a karácsonyozást egy életre leszarom.

25F

2017. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj hajnali misére, az jó ráhangoló, ha vallásos vagy. Egyébként meg szerintem mindegy, hogy van-e karácsonyi hangulatod vagy nincs. Olyan gyorsnak tűnik mostanában az idő múlása, mintha csak most lett volna szeptember :D
2017. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb hozzászoksz. Felnősz, és meló, pénzügy és kapcsolat menedzselés, a kötelező ajándékozgatási sémákban csak a nyűgöt fogod látni. Fiatal felnőttként meg ha esetleg továbbtanulsz, akkor meg vizsgák mellett a fenének van kedve ezzel foglalkozni.

Egyébként meg teljesen elvilágiasodott, és elérvénytelenedett a karácsony, ez már semmiféle érzelmi töltöttséget nem okoz szinte senkiben, mert "kötelező jellegű" lett, és rátelepedett a cégek extraprofit reményében. Ugyan mi lenne ebben, ami annyira vonzó?

Ha viszont érdekel az ünnep szakralitása, a gondolatiság ami mögötte van, akkor csendesedj le lelkileg-agyban pár napra, gondolkodj rajta, teremts egy spirituális teret magadnak. Gondolkodj el, hogy számodra mit jelent Krisztus születése, jelent-e valamit egyáltalán, és azon, hogy szerinted milyen értékeket kellene kiemelni a Karácsony kapcsán. Kellemes ünnepeket!

2017. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi a fenéért áll a karácsonyfa?

Elveszitek az igazi ünnep fényét és értelmét.

Nem csodálom, hogy herótod van!

2017. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

#2 ez aztán idevag.... lőteri kutyát nem erdekli ennél a kérdésnél, hogy mikor akasztottad fel magad majdnem... .


De a kerdesre a valasz: eleg ha karacsonykor lesz hangulatod....

De az engem is erdekel, hogy hogy all mar nakatok a fa....?

2017. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Normális. Nekem már pl évek óta nincs, de lehetségek, hogy kettőnknek két külön okból kifolyólag. Te pl lehet, hogy le vagy terhelve, túl sok a tanulnivalód. Nekem meg mer elanyagiasodott, meg őszintétlen lett a kari.
2017. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Nalam is all a karacsonyfa.
2017. dec. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert pont abban a korban vagy, amikor gyerekből kezdesz felnőni, és a mesés, csodás dolgok kezdenek más megvilágításból láttatni magukat.

33 éves anyuka vagyok, kb. veled egyidős voltam amikor először éreztem, hogy kicsit máshogy állok az ünnepekhez. Imádtam továbbra is, de hiába vártam és vártam hogy reggelente a szokásos várakozó izgalommal keljek fel decemberben, mindig elmaradt....gondoltam sebaj, majd következő reggel.

Aztán rájöttem, hogy egyszerűen csak kinőttem a gyerekkorból és onnantól máshogy álltam hozzá. Segítettem anyuéknak díszíteni, csomagolni, és visszatért a karácsonyi hangulat, csak más formában :) Onnantól már nem gyermeki izgalommal töltött el a készen kapott Karácsony, hanem attól lett ünnapi hangulatom, hogy rájöttem, segíthetek megteremteni.


Azóta eltelt jópár év és most hogy már gyerekeim vannak, természetes hogy nekik azért van izgalommal teli karácsonyi hangulatuk, mert ÉN megteremtem nekik. A sütiillat, a napról napra kikerülő díszek, csak fokozatosan beleúszik az ünnep a napjainkba. És én is várom és nekem is van karácsonyi hangulatom csak máshogy, hiszen már tudom, hogy rajtam múlik ;)


Lehet okolni az anyagiasodást (bár senkinek nem kötelező anyagiasan hozzáállni), a rohanást (senkinek nem kell rohanni, mindent időben kell kezdeni), és a kőtelező köröket (ha odafigyelsz a másikra, ez is megoldható), de a Karácsony mindenkinek olyan 14-15 éves kor felett, amilyenné teszi! Ha kis morgó gyűlöletgombóccá változom ünnepek előtt és nyafogok hogy jaj de xar a Karácsony, akkor persze hogy egész életemben xar lesz....de csak magammal szúrok ki. Szóval nem a többi embertől meg a világtól kell elvárni hogy ilyen vagy olyan legyen a Karácsony, hanem olyan lesz amilyenné Te magad teszed!

2017. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem már jó ideje nincs, a XXI. század kiölte ennek az ünnepnek az eredeti szellemiségét, a karácsony már sokkal inkább egy k_urva üzletté vált, ami a mocskos pénzről szól, és nem szent ünnepként tekint rá a legtöbb ember, csak az a fontos, hogy "jajj mennyi kiadás lesz az ajándék + a karácsonyi vacsorához a hozzávalók", aztán pár nap alatt le is cseng az egész, mintha nem is lett volna. És nem, ezen az sem segít, hogy a Reszkessetek Betörők-et minden évben kötelező ilyenkor leadni, mert különben a felháborodott anyukák kövekkel törnék be a Közszolgálati TV székház ablakait.
2017. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!