Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Magyarországon évek óta...

Ha Magyarországon évek óta nincs forgalomban az 1,2 Ft-os pénzérme, akkor miért nem kerekítenek végre és szüntetik be a 99 Ft-okat és a hasonlókat?

Figyelt kérdés
Qrva idegestíő, hogy kaja utalvánnyal például nem tudok kifizetni valamit ami 499 FT, mert az 500 FT-os utalványt nem fogadja el a rendszer, 1 FT miatt!

2017. dec. 9. 16:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tegnap este bementem a sparba venni egy pezsgőtablettát, az ára 499, volt egy 500-as utalványom, gondoltam kifizetem azzal. Erre közölte a pénztáros, hogy ez így nem lesz jól, vegyek még valamit, nem volt semmire sem szükségem. Vettem egy öngyújtót végül 59!!! FT-ért. Aztán közölte a nő, hogy nem cseréltek táblát, de a pezsitabletta nem is 499 hanem 299!!!, úgyhogy vegyek még valamit xD.
2017. dec. 9. 16:57
 2/18 anonim ***** válasza:
El kell hogy fogadja csak visszaadni nem tudnak kp-t akkor se ha 5ft jar vissza ami még forgalomban van
2017. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
így van, el kell hogy fogadja, csak nem ad vissza. ez nagyon sok helyen ki is van írva.
2017. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
A válasz a marketingben rejlik, az emberek többsége lefelé kerekíti a 9re végződő számokat ha meglátják egy árcímkén illetve egyből az akció jut róla eszükbe,így a 199 forintos termékből is valószínűleg többet fognak vásárolni mint egy 200 forintosból még akkor is ha a végén ugyanannyi pénzt hagynának ott a boltokban mindkettő esetén.
2017. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem fogadta el. Én is mondtam neki, hogy de hát kerekítés van, kerekíteni kell, erre az volt a válasza, hogy de nem utalványnál, mert annál nem lehet.
2017. dec. 9. 17:01
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor csak egy ostoba pénztárossal volt dolgod. Írj panaszlevelet, hogy adjanak neki oktatást. A spar állandóan hirdet, boldog-boldogtalant fölvesznek, nem feltétel, hogy értsen is a munkájához.
2017. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

"A spar állandóan hirdet, boldog-boldogtalant fölvesznek"

Vajon mért? Biztosan milliós fizetéseket kapnak :D

2017. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
lehet sajnálni a pénztárost, hogy xar a fizetése, de attól még megírnám azt a panaszlevelet, mert sok vásárlóval b.. ki így, a tudatlansága miatt. Nem kell nevesíteni, elég, ha azt írod, hogy az egyik pénztáros ebben és ebben a boltban.
2017. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

ma 17:05


Nekem is ez volt az első, meg az utolsó gondolatom is, hogy megkérdezem már a központtól majd, hogy hogyan is van ez, mert az ilyen valahogy nem járja.

Rákényszeríti az embert, hogy szükségtelen dolgokat vásárolj 1 FT miatt, ami nem is létezik már, kerekíteni meg pláne kutya kötelesség.

2017. dec. 9. 17:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Csak kp-ban van kerekítés,bankkártyás fizetésnél sincsen és utalványnál sem.

A termék árából jön le az utalvány összege,hiszen azt kell levonni.Értelemszerűen 499 Ft-ból nem lehet levonni 500Ft-ot.

2017. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!