Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon irritáló...

Csak szerintem nagyon irritáló az ilyen természetű ember?

Figyelt kérdés
Van egy lány osztálytársam, akinek nem lehet semmit mondani anélkül, hogy ne cáfolna meg. Ha eszem a pizzaszeletemet, egyből jön azzal, hogy én milyen egészségtelenül étkezem. Ha valakinek mesélem, hogy milyen filmet láttam közbeszól, hogy milyen érdekes módon művelődünk. Én nagy töris vagyok, ha elkezdek beszélgetni valakivel valamelyik háborúról ő egyből jön a világbékéjével, aztán úgy állítja be a helyzetet, hogy én egy agresszív állat vagyok, hogy a háborúról beszélek.

2017. dec. 10. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el és kész.
2017. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha elkerülöd, vagy megvered, arra meg azt fogja mondani, hogy ez nem megoldás.
2017. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az anyai nagyanyám. Szerinted milyen gyakran találkozom vele?
2017. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Valóban egyedül érzed magad azért, mert nem tudod kezelni ezeket az embereket?



Én azt látom, hogy ez a kislány is egyedül érzi magát. Azt látom, hogy hiányzik neki a figyelem, de nincs figyelemmel mások iránt. Ezért mond ki mindent ami a szívén van, de nem hallja, amit mond. Sajnálom őt. Ha zavarna, megmondanám neki.


Azt tudom, hogy én hogyan kezelem ezeket a szitukat. Egyrészt, ha ő beleszól olyan dolgokba, amik zavarják, hogy arról beszélünk, akkor megkérem, hogy tartsa magát tőlünk, és odébb megyek, hogy ne kelljen hallania, ha követ, megkérem, hogy ne provokálja saját magát azzal, hogy olyanokat hallgat, amik neki rosszul esnek.


A történelem egy megtörtént esemény megfigyelésének rögzített változata. Az, hogy a háborúban mi történt, bizony agresszív, szomorú, embertelen. Beszélni arról, hogy hogyan zajlott a háború információt cserélni, megvitatni, hogy ki mit gondol róla, az a másik elfogadásáról, meghallgatásáról szól, ami pontosan nem az agresszió témaköre. Ami történt az az agresszió, nem az, hogy beszélnek róla.


Ha a kajámat bírálja, akkor megmondom, hogy jól esik, hogy aggódik az egészségemért, és szívesen meghallgatom, hogy szerinte mi az egészséges étrend, ellenben ez a pizza nagyon finom és boldogságot okoz az elfogyasztása az ízvilág élvezete miatt, úgyhogy most az egészségemet kicsit rongálom a gyönyörök élvezete miatt és amíg megeszem a pizzámat, addig ezt az élvezetet nem tudja elvenni tőlem. Ha jót akar nekem, meséljen az egészséges kajákról úgy, hogy az egészségteleneket nem említi.



Ha akarsz vele foglalkozni, akkor foglalkozzál vele. Tanulj agresszió mentes kommunikációt és kezeld le azt, amit mond a kislány. Mond meg neki négyszemközt, hogy milyennek látod. De ne csak negatív dolgokat mondj róla, hanem rendes visszajelzést adj: Egy pozitív tulajdonság, egy negatív, egy pozitív egy negatív és így tovább, majd a végén megint pozitívval zárd.

Lehet nem fogja fel, amit csinál és jót tenne neki egy visszajelzés, hogy mit csinált, hogy önismerete fejlődjön és tudjon jó irányba változni.


Ha nem akarsz vele foglalkozni, mert ez nem a te dolgod, akkor kerüld, vagy mond meg, hogy hagyjon békén. Nagy a világ, elfértek rajta úgy is, hogy nem kell soha többet beszélgetni egymással.

2017. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon kérlek, hogy ne verd meg. Az nagyon primitív és agresszív megoldás. És elvileg téged zavar, ha valaki agresszívnek hív, akkor ne válassz agresszív megoldásokat.
2017. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

"Ilyen az anyai nagyanyám. Szerinted milyen gyakran találkozom vele?"


Nem is jártok egy osztályba, nem kell mindennap találkoznotok.

2017. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
"Nem is jártok egy osztályba, nem kell mindennap találkoznotok." - Egész nyarakat töltöttem nála gyerekkoromban, bőven elég volt, felnőttként már kerülöm. Még csak az kéne, hogy egy településen is éljünk, jó az a fél országnyi távolság.
2017. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

k rva idegesítő lehet.

Mi van ha pizzát eszel, te pénzed, te életed. Én is az egészséges életmód híve vagyok, de nehogy már egy pizzaszeletet ne engedjen meg magának az ember. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá ha a másik úgy dönt hogy ő pizzán akar élni. Én se akarom senkinek megszabni mit egyen, ezért elvárom hogy más se vegye ki az ételt a kezemből.

Na meg az ignorens világbékés forma... tipikus sztereotip neo libcsi felfogás. Innen már csak lefele vezet az út ahol el is hiszi hogy joga van megverni azt aki az ő nézeteit nem ossza, persze a "béke" érdekében.

2017. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Juuj az ilyen emberek lehetnek a legjobb téma egy tàrsasàgban. Am mondd neki hogy igen , biztos neked van igazad és te vagy a legokosabb ezzel levakarod .
2018. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!