Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért okoz problémát egyesekne...

Miért okoz problémát egyeseknek, hogy az igazolványainkat egy gyűjtő tokban adjuk át ügyintézéshez? Mi ebben olyan szörnyű?

Figyelt kérdés

Nem először futok bele ilyenbe.

Pl. orvosnál.

Vagy nemrég egy vizsgán.

Ez a tok átlátszó, több "zsebes", tökéletesen lehet látni mindent, és így az embernek egyben vannak az iratai, nem külön-külön van bedobálva a személyi, lakcímkártya, tb-kárta, diákigazolvány, stb.

Ha átlátszó, akkor miért kell azon problémázni, hogy vegye ki az ember?

Csak bántja a lelkét a hivatalnoknak, hogy ő szolgál ki másokat, és így akarja megmutatni, hogy ő a jani?

Pl. bérletért állok sorba, nyújtom át a tokot, nem is valami szakadt, retkes dologról beszélünk, hanem egy igényes bőrtok. És azt mondja az idióta nő az ablak másik oldalán, hogy ő így nem adja ki a bérletet, nehogy már ő keresgélje benne az igazolványt. Hozzáteszem, természetesen kinyitva adom át, mindig annál az igazolványnál, amire szükség van.

És nem volt hajlandó bérletet adni, mert ő csak így tud visszaélni a hatalmával.

HA egyszer történt volna meg, egye fene, de tulajdonképpen évek óta ezt tapasztalom, hol itt, hol ott.

Pedig pl. a személyi és a lakcímkártya egymás mellett van, mert ezek általában együtt kellenek.


2017. dec. 11. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
:D bunkók. sajnos sokan kötekednek, erre nincs gyógymód :( én meg pont most tervezek beszerezni valami csini tokot hogy végre ne szanaszét legyenek az irataim :)
2017. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Ez a vegytiszta, igazi elemi primitivitás. Nem a direktben való személyeskedés végett, de a legtöbb ellenőrnél már az nagy szó, ha a nyolc általánost el tudta végezni. A legtöbbjük módszeresen visszaél azzal a kevéske hatalommal is, amije van, és nyeregben érzi magát, amikor azt hiszi, az előny, ha a nyolcadik osztály háromszor is megvan.
2017. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Elkeseredett, frusztrált emberek, akikben tombol a kisebbségi komplexus és azáltal, hogy nem töltöd az időt az igazolványod keresgélésével a tudat alattijuk azt sugallja nekik, hogy senkik, értéktelenek. Részben gyerekes mentalitás, de tuti nem ilyen fekete-fehér a te sztorid. Először is hány igazolvány van benne?

Mert az valóban bunkósság, amikor odadobsz neki vagy 8-10 igazolvány és nesze ba** meg keresd meg te hülye az OM kártyától kezdve a kondibérleten át a SuperShop kártyával bezárólag. Ugyancsak kiverné nálam a biztosítékot, ha úgy dobnád oda nekem, mint szotyit a galamboknak.

2017. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sosem dobom, mindig átnyújtom.

És kinyitva ott, amire szükség van.

5 vagy 6 db van benne, mert a pontgyűjtő kártyák, bankkártya, stb. a pénztárcámban vannak.

Nem állítottam, hogy mindenki így reagálja le, csak hogy aki igen, annak vajon mi oka van erre?

De Ti is úgy gondoljátok, ahogy én sejtettem.

2017. dec. 11. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így hordom az irataimat és régen én is mindig egyben nyújtottam oda az ügyintézőnek. Amikor azt mondta, hogy így nem veszi át, akkor megkérdeztem, hogy miért nem. A válasz egyszerű. Meg van mondva nekik, hogy nem vehetik át, mert sokan vannak akik ebben lehetőséget látnak a lehúzásra. Az ügyintéző átveszi a tokot, elintézi ami kell, aztán visszaadja. Ekkor az ügyfél megnézi és azt hazudja, hogy a tokban volt pénz is amikor odaadta. A szerencsétlen ügyintéző meg sehogy sem fogja tudni bebizonyítani, hogy nem ő vette ki a pénzt.
2017. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na ez a forgalmi vizsgán a vizsgabiztost megmagyarázza.

De amikor bérletet veszek... még ha bekamuznám, hogy volt benne pénz, ő meg azt mondja, hogy nem, akkor pont semmi nem történik, egy állítás egy ellen.


Amúgy korrekt válasz, simán el tudnám fogadni, DE!

egy-egy ügyintéző csinálja ezt, nem mind.

Pl bérletet veszek leggyakrabban, havonta 1x.

Nem mindenki problémázik ezen! Aki meg igen, azon látszik, hogy milyen flegmán, szándékosan akar beléd kötni.

2017. dec. 11. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6#

Ha bekamuzod, hogy kivette a pénzed és aztán elkezdessz vitatkozni vele, hívatod a felettesét az neki a munkájába kerülhet. Az ilyen eseteket mind jegyzőkönyvbe veszik és fegyelmit indíthatnak miatta.


Nekem már ügyintéző és egy rendőr is mondta, hogy emiatt vetetik ki az okmányokat a tartóból.

Az meg, hogy nem mindenki csinálja ezt, az csak annyi, hogy valaki lazábban, valaki szigorúbban veszi a szabályokat. Például én elég kölyökképű vagyok, ezért rengetegszer elkérik a személyim. De van aki csak megkérdezi, hogy elmúltam-e 18 és ezzel le van tudva az ellenőrzés. Ugyanígy van aki betartja, hogy nem veszünk el tokot és van aki nem

2017. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

OK, akkor végül is megtudtam, amire kíváncsi voltam.

De azért abban továbbra is biztos vagyok, hogy sokan élvezik, hogy szivathatják a népet.

Pl. mikor jó hosszú sor áll, simán el tudok képzelni egy gonoszkodó megjegyzést a kolléganőnek, hogy "nézd már a sok barmot, miért nem veszik meg időben a bérletet? szivassuk őket, csináljuk lassabban!"


jegyzőkönyv is tényleg lehet az esetből.

vegyék komolyan, ez rendben is van.

de az állásába ez senkinek nem fog kerülni, mivel ha nem volt pénz, kamuzhat bármit a vásárló/ügyfél, nincs bizonyíték.

felveszik jegyzőkönyvbe, hogy ő ezt mondta, a pénztáros amazt, és ennyi.

ha a vevőnek nem tetszik, tehet feljelentést a rendőrségen, és bizonyítsa az igazát.

Mancikát pedig emiatt az égvilágon sehonnan nem fogják kirúgni, az fix, mert úgy megnyeri a munkaügyi pert, hogy csak úgy füstöl.

De teljesen elfogadom, hogy az ilyeneknek még a gyanúját is kerülni kell, és emiatt vezették be ezt a módszert.


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!

2017. dec. 11. 19:29
 9/11 anonim ***** válasza:
A hivatalos álláspont az, hogy nem vehetik el, ez olyan, mint hogy nem fizethetik ki a szabadságokat, hanem ki kell adni, de ismerek olyan céget, ahol ha nem tudod tárgyévben kivenni, kifizetik, ezzel szabályt szegnek ugyan, de amíg nem buknak le vele, addig biztos így fogják csinálni. Aztán vagy tartják magukat ehhez (és persze aki esetleg lelkes kezdő, és nagyon meg akar felelni, vagy frusztráltabb, mert rossz a házassága, vagy kamaszodnak a gyerekei... stb. az rá is játszhat, ne vedd magadra, ez nem neked szól), meg vannak, akik lazábban kezelik, és vagy elnézik nekik, mert tudják, hogy megbízhatók - csak ilyenkor jöhet egy fentebb már említett problémás ügyfél, és sokba kerülhet a lazaság -, vagy nem is tudják, hogy lazább, és egyszer majd lebukik a főnökeinél.
2017. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hozzáteszem, természetesen kinyitva adom át, mindig annál az igazolványnál, amire szükség van."


Te igen. A másik száz ember, aki tokban cseszi oda elé, az meg nem. Én reptéren dolgoztam, de nekem se volt őszinte a mosolyom azok felé, akik becsukva tolják az orrom elé az útlevelet, amikor direkt kértük, hogy nyissák ki, és 200 emberét kell megnézni fél óra alatt...

2017. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!