Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fejleszthető az, hogy gyorsabb...

Fejleszthető az, hogy gyorsabban tudjak tanulni és gondolkodni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban jöttek elő a problémák, hogy 'nem fog az agyam' vagy hiába tanulok, de rosszak a jegyeim, mindig elfelejtem, amit már egyszer elfelejtettem.

Felkerestem egy pszichológust, hogy csináltassak egy intelligencia tesztet. Akkor azt mondta, hogy matematikából a korosztályom 95 százaléka jobban teljesít nálam és hogy átlagon aluli intelligenciával rendelkezem és egyáltalán nem tudja nekem ajánlani azt, hogy orvosi egyetemre menjek. De ez a jövőképem, hogy orvos legyek. 12. osztály után 1 pont híján nem kerültem be, így egy évet lehúztam gyógyszerésztudományi karon, de nagyon utáltam (főleg a matekot, fizikát). Aztán második nekifutásra már simán felvettek és nagyon-nagyon imádom a szakot, mindent beleadok a tanulásba.De nagyon sokszor az van,hogy rengeteget tanulok egy-egy zh-ra és csak 2-est 3-mast kapok. Ma egyszerűen már nem bírtam, hazafelé elsírtam magamat, mert én egy orvosi kémia zh-ra tanultam 3 napot és 60%-ot szereztem, csoporttársam, aki egy napot, szintén 60%-ot. Hogy van ez? Mások egyszer elolvassák és jót írnak én meg elolvasom háromszor, vázlatot írok, felmondom magamnak, szenvedek vele és nem az elvárt eredmény jön? A család meg frusztrál, hogy nem ezért fizetnek értem ennyit (albérlet, étkezés, utazás, tényleg bármi, amit csak kérek), hogy hármasokat szerezzek. Nagyon rosszul esett, amikor azt mondták a szüleim, ha ideggyenge vagyok és nem bírom, akkor hagyjam ott és menjek el wc pucolónak. De eszem ágában sincs feladni. Tudom, hogy nagyon-nagyon sokat kell szenvedni a diplomáért. Meg fogom mutatni az irigyeknek és azoknak, akik nem hisznek bennem, hogy meg tudom csinálni. Olyan jó érzés volt beszólni annak az arrogáns pszichológusnak is, hogy na mi van, felvettek az átlagon aluli intelligenciámmal is. Állítom, elsőre nagy szerepe vol benne, hogy nem vettek fel. 12. osztályban végig ott motoszkált a fejemben, hogy szerinte buta vagyok és ne menjek oda, el is hittem, aztán már nem bíztam magamban eléggé. De most elhiszem, hogy el tudom végezni.

A kérdésem pedig az volna, hogy van-e valami módszer, amivel fejleszteni tudnám azt, hogy gyorsabban tanuljak és ne felejtsem el olyan hamar, amit már egyszer megjegyeztem? Hogy lehet megtanulni "gondolkodni"?


2017. dec. 11. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, létezik olyan, hogy tanulásfejlesztés. Keress rá.
2017. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kereshetsz fejlesztő pedagógust is, lehet, hogy csak részképesség zavarod van, amin lehet segíteni.

Az orvosi meg kemény, arra készülj fel. Volt olyan lányismerősöm, akinek a szülei is orvosok és ő is orvosira ment, aztán mesélte, hogy rögtön első félévben behoztak a csoportjuknak egy tál szemet, és voltak olyan fiú évfolyamtársai, akik rosszul lettek.

2017. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ginzeng+napi 2 herbálos cigaretta, fél év alatt helyreráz
2017. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tanuld emg két irányból az összefüggéseket, mert különben csak az egyik oldalról fog eszedbe jutni, és ha számonkérésnél a másikból kérdezik, akkor megszívod. (Pl. a mézről eszedbe jutnak a méhek, de a méhekről nem jut eszedbe a méz, így ha az a kérdés, hogy mit csinálnak a méhek nem tudod, de ha az, hogy mi csinálja a mézet, akkor eszedbe jut)
2017. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is, le a kalappal a mentalitásod előtt, ezen az oldalon eddig nagyon kevés, soha nem adom fel, küzdő típusú emberbe futottam bele. Ez a mentalitás fog kisegíteni mindig a bajból!


A tanulásra visszatérve, saját tapasztalat + utána lehet olvasni, a zöld tea nagyon sokat segít a tanulásban, a fókuszálásban. Van, amikor naponta több litert is megiszok, nagyon szokott tőle pörögni az agyam.


[link]

2017. dec. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A zöld tea tényleg jó, én mondjuk mata iq teát szoktam inni. Most vagy elsőéves ugye? Nem tudom, hogy nálatok milyen szintű a kémia, nálunk pl nem volt nehéz (szerintem). De így is van évfolyamtársam, akinek nem lett meg a féléve, egyszerűen nem tudta megtanulni. Viszont sok más tárgyban jól teljesít. Pont a kémia az amit nem fogsz olyan magas szinten használni, mint ahogy azt most tanulod úgyhogy ne aggódj. Másból hogy teljesítesz?

Egyébként én pont olyan vagyok, amit írtál, hogy jól fog az agyam és legtöbbször zh-kra csak egyszer átolvasom az anyagot. Viszont olyan lusta vagyok mint a dög. Hidd el, hogy szorgalommal sokkal többre fogsz jutni, mint pl én ha ilyen mardok. A legtöbb tárgy azért nem túl bonyolult ( persze van, hogy valakinek valamihez abszolút nincs érzéke), viszont hatalmas mennyiségeket kell megtanulni. Szerintem bele fogsz jönni a tanulásba is, én 3. vizsgaidőszakra tapasztaltam ki, hogy nekem hogy optimális a taulás.

2017. dec. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is gratulálni szeretnék a hozzáállásodhoz, szuper vagy, hogy nem adtad/adod fel!

Teljesen átérzem, milyen az, mikor egy pszichológus ilyen lehúzó dolgot mond. Nálunk a fiammal vannak „problémák”, és miután jó pár szakembert megjártunk, arra jutottam, mindegyik csak a saját területén tud gondolkodni (korlátoltak), és simán ráhúzza azt a hozzá kerülőkre (ilyen alapon a fiamnak már háromféle, egymásnak totál ellentmondó „diagnózisa” van).

Egyébként pont a matematika egy olyan tantárgy, amivel kapcsolatban létezik a „matematikai szorongás” nevű pszichológiai kórkép is, ami keményen gátolhat valakit a matekos tárgyak tanulásában (holott nem is az ő képességeivel, hanem a tanítóiéval/tanáraiéval volt/van a gond).


A fiam fenti kálváriája nyomán nekem a leglogikusabb magyarázatnak az az elmélet tűnik, amelyik a tanulási nehézségeket a munkamemória és a feldolgozási sebesség területének zavarával magyarázza. Keress rájuk esetleg, hátha magadra ismersz, de nem kell elkenődni, mert remekül fejleszthető területek.


A zöld tea szerintem is remek dolog, nekem tiszta lesz tőle a fejem, minden frissnek és világosnak tűnik. (Fiziológiailag is előnyösebb hatású a kávénál, ami gyorsan felpörget ugyan, viszont aztán gyorsan vissza is zuhan az ember belőle.)


Még valami: van egy könyv (Joshua Foer: Einsteinnal a Holdra), amelyben egy fiatal újságíró srác elmeséli a beépülését a „mentális atléták”, a memóriabajnokok közé, hogy rég elfeledett módszerek segítségével miképp vált belőle (egy feledékeny és szétszórt emberből) szintén „memóriabajnok”. Nemrég vettem, sajnos még nem volt időm elolvasni, így okosat nem tudok írni róla, de úgy érzem, témába vághat…


A pszichológusról, aki „leírt” téged még annyit, hogy egy ismerősöm, aki 30 éve grafológiával is foglalkozik, és pályaválasztási tanácsadással is segíti a gyerekeket. Ő mesélte, milyen szörnyű perceket (éveket) tudnak okozni az ilyen „remek” diagnoszták egy családnak, a legijesztőbb sztorija az volt, mikor egy 7.-es gyerekre a pályaorientációs pszichológus rámondta, hogy szellemi fogyatékos, és szomorúan közölte a szülőkkel, hogy tök lüke a gyerek, örüljenek, ha egy szakmunkást (ma azt hiszen szakiskola) elvégez nagy nehezen majd. Na ebből a „gyenge képességű” gyerekből matematikaprofesszor lett végül…


És még valami: amikor már orvos leszel, kérlek, legyél olyan, aki konzultál a kollégáival, aki az embert egészében nézi, és az okokra keres megoldásokat, nem tünetekre. Tehát tulajdonképpen maradj olyan, amilyennek most tűnsz! :)

2017. dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs,a regényed nem olvastam el.

Am,a csoki jó kis agyserkentő.

2017. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves és bíztató hozzászólásokat. mindig sikerül erőt merítenem másokból.

Igen, elsőéves vagyok Szegeden.

2017. dec. 13. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!