Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegen vendégségbe?

Betegen vendégségbe?

Figyelt kérdés

A minap átjött a hugom a gyerekekkel. Az egész család totál beteg, hugom alig tudott beszélni annyira fájt a torka...köhögött..szipogott..lihegett...amit el tudtok képzelni. Gyerekeknél "sima" orrfolyás-köhögés.

Direkt vigyázok magamra, mert végigdolgozom az ünnepeket és nem akarok betegen bemenni. Itt amúgy nincs gyerek, ezért is dolgozom végig a karácsonyt (is). Erre ma elkezdett fájni a torkom, szrul vagyok.

Tök mérges lettem. Pedig mindent letakarítottam mikor elmentek, felmostam, szellőztettem egy csomót. Ők otthon lesznek, a gyerekek kicsik, tesóm persze nem dolgozik évek óta, belefér egy kis láz és mindenféle bacilus. Miért nem lehet alapvető normákat figyelembe venni, hogy nem megyünk oda máshoz full taknyosan? Most valóban rá kell szólni felnőtt emberekre, hogy észbe kapjanak?


2017. dec. 12. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

HA ennyire fertötleníted a környezetedet, akkor ne csodálkozz, ha mindent elkapsz, mert az immunrendszered nem tud müködni.


Emellett mostanában minden második ember beteg, bárkitöl is kaphatsz fertözést.


Ami tényleg segítene, ha rengeteget vagy a szabadban (minusz fokokban is!!!), a lakásban naponta többször szellöztetsz aklaposan és nem tartasz 20 foknál melegebbet!

2017. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Igen, sajnos én is azt tapasztalom, hogy nem egyértelmű mindenkinek, hogy full betegen nem mászunk a másik nyakára, de legalább illik megkérdezni, hogy igényt tart-e a másik a társaságodra így.

Nekem is vannak magántanítványaim, akik földig lógó takonyban, göthösen állítanak be. Elhiszem, hogy kell az óra, de nem illik arra kötelezni a másikat, hogy így üljön melletted másfél órát. Fordított helyzetben én mindig írok, hogy kissé náthás vagyok, orrot fújok, ha zavarja, vagy fél, hogy elkapja, ne jöjjön. Alapvető illem.

Nyugodtan mondd meg neki legközelebb, hogy bocs, de nem akarjuk elkapni, maradj otthon, kúráld magad és ha jobban vagy, szívesen látunk. ha magától nincs ennyi esze, akkor mondani kell neki.

2017. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem úgy fertőtlenítem a környezetem, hogy minden nap vegyvédelmi ruhában permetezem a domestost a lakásban. De mivel láthatóan ennyire göthös volt valaki, úgy éreztem ez okot ad egy alapos fertőtlenítésre. Nyilván ez nem mindennapos dolog.

Én is jártam magántanárhoz, és eszembe se jutott volna betegen odamenni. Kellemetlen nekem is, neki is. Sokan a munkahelyemre is úgy járnak be, hogy fal fehérek, menni alig bírnak. Pedig nem egy takarító munkahely, hogy az ember ne mehessen el betegbe, vagy netán kirúgnák ha hiányzik 3-4 napot. Igen, sajnos valóban vannak olyanok, akiknek ez nem egyértelmű. Pont ezért nem tömegközlekedek, mert ott aztán épp csak ebolát nem kap el az ember.

Betegállományban meg nem szeretnék lenni, nem az a fajta vagyok aki folyton kiíratja magát ha köhög kettőt, de nyilván totál betegen nem mennék be dolgozni.

2017. dec. 12. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Legközelebb fogad maszkban őket, hátha észbe kapnak.

[link]

2017. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+ d
2017. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!