Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha befogom a fülem akkor úgy...

Ha befogom a fülem akkor úgy hallom a hangom ahogyan mások?

Figyelt kérdés
Tudni szeretném mások milyennek hallják a hangom viszont a felvevő készülékek szerintem nagyon torzítanak. Egyszer azt hallottam hogyha befogod a füled miközben beszélsz olyannak fogod hallani a hangod ahogyan mások. Ez igaz?

2017. dec. 16. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Ezt nem tudom. Viszont amit mindenki hall, az szubjektív, a hallottak az agyban dőlnek el és nyernek értelmet.

Amit viszont a készülék hall, az objektív, hiszen azt a készülék hallja. Ugyanez a helyzet a fényképekkel. A rögzített dolgok sokkal közelebb állnak a valósághoz, mint amit az agyunk tesz velük.

2017. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.:D
2017. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

IGEN!


Őszintén mondom Neked, hogy ezt biztosan tudom. Egy az egyben sehogy nem tudjuk meghallani a hangunkat abban a formában, ahogyan az kifelé szól, viszont a jelenleg ismert "technikák" közül valóban az a legpontosabb, amikor teljesen befogjuk a fülünket, (nyilván amennyire fizikailag kivitelezhető, és amitől még jut be hang) ezáltal kaphatjuk vissza a legpontosabban a saját hangunk hangzását. Egyébként hadd mondjam el, hogy zenetörténeti professzoroktól is visszahallottam már ezt a módszert, szóval "valami alapja akkor csak van."

2017. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami más az általad és mások által hallott hangodból, az az, hogy ök csak a levegön keresztül hallanak téged, te viszont a saját csontjaidban keletkezö rezgéseket is.


Ha befogod a füled, akkor éppen azt NEM hallod, amit mások, csak azt, amivel te többet hallasz.


Amivel a mások által hallott hangodat tudnád hallani, az jó minöségü felvétel arról.

2017. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy papírlapos trükk, nézz utána :)
2017. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Mivel mindenki máshogy hall mindent és mindenkit, ezért ilyen formában értelmetlen a kérdés.


Lehet pl. nekem mélynek tűnik a hangod, másnak kevésbé, mert a saját vélemény szubjektív.


Ha pl. valami zenei hangoló eszközhöz próbálnád hasonlítgatni, akkor egy valós képet kaphatnál róla,

de egy gép nem fogja megmondani szerinte milyen a hangod.


Egyszerű példán szemléltetve:

Neked kellemes az operát hallgatni?


Van akinek ez a legszebb hang a világon, más kifutna tőle a világból.

2017. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, kipróbáltam és arra jutottam, hogy nem.
2017. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!