Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hova tudok párszor használt...

Hova tudok párszor használt szinte új rászoruló embereknek illetve szervezeteknek bedobozolt cipőt karácsonyra küldeni?

Figyelt kérdés

Van egy alig használt Levi's cipőm és elküldeném egy szervezetnek .Tudtok ajánlani ilyeneket?Ha hétfőn feladom még remélem nem késem le.

Köszönöm?



2017. dec. 17. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Karitász szervezetet keressed meg. Majdnem minden városban jelen vannak.
2017. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lazy Lover ***** válasza:
nem nagyon adnék szervezetnek ne tudd meg mit le nyúlnak ott.... inkább személyesen add át valakinek
2017. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a személyes adakozás híve vagyok. Ha mindenki gondoskodna a környezetében élő rászorulókról (pl. az utcájában élő hajléktalanról), talán nem is lenne szükség szervezetekre. Tisztelet a kivételnek, ott is gyarló emberek dolgoznak, elképzelhetőnek tartom, hogy néhány adomány el sem jut a rászorulókhoz.
2017. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Karitászon keresztül én is kaptam ruhákat és jó minőségűeket, amikor meg voltam szorulva. Ez még az előtt volt, hogy utcán éltem volna, de már közel voltam hozzá.

Tudom, hogy nem csak lenyúlásról szól a Karitász. Mai napig használható a farmer, amit tőlük kaptam.


Ennek ellenére megértem, ha valaki tart attól, hogy nem jut el a célszemélyhez, amit ad. Elég nehéz találni egy csövest konkrét lábmérettel, de meg lehet próbálni. Ha sok időd van, talán tényleg jobban ki tudod választani, hogy kinek adod oda a cipőt.

2017. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyházi karitászt tudom én is javasolni. Van úgy, hogy valamelyik önkéntes segítőnél köt ki egy jó állapotú ruha, cipő, de általában ezek az önkéntesek maguk is kis jövedelmű emberek, így nem biztos hogy nagy kár, hogy nem egy alkoholista hajléktalan kapja a márkás tornacipőt, aki lehet, hogy fel sem veszi, hanem pénzzé teszi, hogy italt vegyen az árából. Saját tapasztalat, amikor rászoruló család gyerekei cipőadományt kaptak, apuka eladogatta a kocsmában a cipőket, a gyerekek meg jártak tovább a lyukas régiben.

A karitász mindig elfogadja a ruhaadományt, ha el tudja helyezni a vele kapcsolatban lévő rászoruló családoknál, embereknél. Az elhunyt öregek ruhái kivételek ez alól mert az mindig nagy mennyiségben jön, és kevesen viszik el.

2017. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!