Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnek ilyen szemetek...

Hogy lehetnek ilyen szemetek az emberek?

Figyelt kérdés

Évek óta pénztárban dolgozom, a jelenlegi helyemen 1,5 éve. Mindig mindenki meg volt elégedve velem.

Tegnap hatalmas volt a forgalom, a karácsonyi időszakban mindig így van. Forintba átszámolva simán van 2-3 millió a kasszában készpénzben a műszakom végével. És ez csak az én kasszám, van még vagy 5.

Reggel mikor rengetegen voltak, bejött egy idős, láthatóan helyi és meglehetősen jól szituált úr.

Két dolgot vett, 10€-val fizetett.

Még csak be sem csuktam a kasszát, máris hőbörgött, meg akarom lopni, mert ő 50€-t adott (ez összegben olyan, mintha 2000Ft-es helyett 20 ezresből kérne vissza).

Mivel a két papír nagyon hasonló, még el is tudnék képzelni egy ilyen tévesztést. 90%-ban 10€-ra emlékeztem, hiszen azt is ütöttem be. Próbáltam megmagyarázni neki, hogy hiszen csak látom, mit veszek át, ő tovább fenyegetőzött, hogy baj lesz, mert meg akarom lopni. Közben a 600 kilométeres sor már tombolt mögötte, hogy mégis mi az anyámkínját csinálok, adjam már neki oda.

Oda kellett volna hívnom a főnököt, de akkor hátra kellett volna vinnünk a kasszát átszámolni, ami rengeteg idő, illetve kivételesen a főnökség is kasszázott, mert akkora volt a forgalom. (6 óra elteltével tudtam először kimenni a mosdóba.)

Este persze kiderült, hogy csak az az összeg hiányzik a kasszámból (11 órás munkanap után), amint az a mocsok kizsarolt tőlem.

A főnököm mondta, hogy vannak emberek, akik ebből élnek sajnos. Több helyen is megcsinálja egy nap, és máris sokat keresett. És hogy legközelebb hívjam oda, akkor is, ha várni kell, majd valaki átveszi addig egy új kasszával vagy valami, de ha nem vagyok biztos, akkor ne hagyjam magam zsarolni.

Viszont tegnap a vezetőség is volt bent ellenőrizni (na ná, hogy nálam fizettek), nagyon streszes nap volt, és bár reggel mindent rendben találtak, valószínűleg a 36€-s hiány miatt most kirúgnak.


Remélem, az a szemét örül magának.

Van az ilyeneknek lelkiismerete? Hogy én a munkámat vesztem el azért a 40€-ért, amennyit ő ezen keresett?


2017. dec. 17. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem így kell felfogni. 40 euróért nem rúgnak ki egy jó munkaerőt. Ha meg igen, az a munkahelyet tükrözi inkább.
2017. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 36 euróért kirúgnak, az őket minősíti. Ennek elkerülésére csinálják azt amúgy az élelmesebb kasszások, hogy amíg nem adod vissza a visszajárót, nem a többi közé teszi be a bankót, hanem így a kassza tetejére, jól látható helyen.

Viszont tényleg hibáztál. Legrosszabb esetben szerintem levonják a fizetésedből és kész.

2017. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"valószínűleg a 36€-s hiány miatt most kirúgnak."


Senkit nem fognak kirúgni 10 ezer forintért.

2017. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyiért nem fognak kirúgni, ez nem pénz.


Nincs kamera a pénztárnál?


Igen, ez egy görény, te meg egy jó nagy hülye vagy. Én szó nélkül lezártam volna a kasszát és mentem volna a főnökhöz. A csürhe meg ott rohadjon meg.

2017. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hogy lehetnek ilyen szemetek az emberek?"

Két és félmillió év evolúció és gyakorlat.

2017. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A főnöködnek van igaza. Ha ilyen van, oda kell hívni és "felvenni" a kasszát, tart ameddig tart.
2017. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az a baj, hogy ha leállították a kasszát, és egy óráig számolgattak, és más vevők meg megunták a hosszas sorokat és inkább vásárlás nélkül távoztak, és ezután kiderül, hogy mégse fizetett többet a p*cs, akkor a p*cs mondhatja, hogy "bocs", és elsétál, minden retorzió nélkül. Főnököd remélhetőleg felszerel egy kamerát, azzal elég gyorsan ellenőrizhetőek az ilyen ügyek.

Vigasztaljon, hogy ilyen munkát találsz máskor is, pénztárosból mindig hiány van, többek közt az ilyen munkakörülmények miatt.

2017. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam úgy, hogy ötezressel fizetett, de azt hazudta a vásárló hogy tízezressel. Amíg a feletteseim rovancsoltak, addig folyamatosan engem szidott a vásárló. A végén a főpénztáros közölte a vásárlóval, hogy nincs igaza. A vásárló vihorászva tovább állt, és még bocsánatot sem kért.
2017. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!