Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért rossz ha sokszor...

Az miért rossz ha sokszor megérintem a szeretteimet, barátaimat? Őket iritálja!

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek közel lenni más emberkehez, közel ülni melléjük, közel állni hozzá stb. Barátaimnak mindig megpaskolom a vállát, rátszem a kezem a vállára és úgy beszélek hozzá. Néha a fülcimpáját is morzsolgatom mert jó érzés Ő meg néz rám értetlenül.


Ez baj? Vagy más is szokta ezt csinálni? Mit tegyek ellene?



2017. dec. 18. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én is néznél. o.O Amúgy ha őket irritálja, akkor nyilván baj, ne csináld!
2017. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem személy szerint baromira idegesítene. Már az is zavar, ha valaki totál belehajol az arcomba és úgy beszél. Amúgy nem ismerek ilyen embert, de ha ismernék, akkor sem beszélgetnék vele. Szerintem nagyon gyorsan hagyd el ezt a szokásod! Fülcimpa simogatás? 🤣 Max a pasimnak engedném, az már nagyon intim.
2017. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pszichológia, szeretetnyelv. Keress rá a neten. A tiéd az érintés nagy valószínűséggel. A barataidé meg nagy eséllyel nem. Ezért ők nem értik te miért csinálod ezt, te meg nem érted őket ez miért zavarja. Tiszteletben kell tartanod, hogy ez nekik kellemetlen, ne erőltesd rájuk. Keress olyat, aki hozzád hasonló, vele batran kiélheted az ilyen igényeidet. Illetve ha van rá lehetőséged, szerezz be egy macskát. Azok szeretik az ölelgetést, az érintést. Hülyen hangzik, de nekem segített:)
2017. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, én is furcsán néznék, ha a barátom, a vállamra tett kézzel, a fülcimpámat morzsolgatva beszelne hozzám...
2017. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszoló szépen leírta: neked kell tekintettel lenni arra, hogy az általad szeretett személyeknek más a „szeretetnyelve”.


Nekem is irtó kellemetlen, ha túl közel jönnek, vagy hozzám érnek emberek, nyilván a szetetteimnél kevésbé, de tőlük sem veszen jó néven, ha birizgálnak.

Fiatalabb koromban pl. azt hittem, a baráti társaságunkban az „ugrálós” lányok, akik mindenkinek a nyakába ugrottak örömükben, vállakat paskoltak folyton, stb. direkt teszik-veszik magukat, de mára tudom, hogy annyi van, hogy nekik is kell az érintés, ez a szeretetnyelvük. Ahogy nekem a „minőségi idő”, vagy egy másik barátomnak az ajándék. Meg kell figyelni, kinek mi a fontos, ez egy öntudatlan dolog, és úgy lenni vele, hogy neki is jó legyen. Én pl. hiába hagynak hidegen az ajándékok, az ezt kedvelő barátomnak szoktam adni apróságokat (mert neki fontos), ahhoz meg, aki hozzád hasonlóan az érintést szereti, direkt hozzáérek néha (még ha nekem nem is lenne igényem rá).

2017. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem vagyok közvetlen másokkal, még a rokonaimmal se. Valahogy nálunk nem szokás, még az ölelgetés se. Pusziszkodni se szoktam szüleimmel, más rokonokkal se.

És engem nagyon tud zavarni, ha valaki olyan közel bejön a személyes terembe.

Szóval szerintem tartsd tiszteletben, hogy ők ezt nem szeretik.

Szerencsére az én barátaim nem ölelgetnek naphosszat. :D

2017. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdést olvasva nekem is a szeretetnyelvek jutottak eszembe,ahogy ezt az egyik válaszoló szépen ki is fejtette.

Nekem se lenne szimpatikus ha valaki a fülcimpámat morzsilgatná nagyon kellemetlenül érintene.Azt se szeretem ma az arcom felé nyúlnak.Az egyetlen akit elviselek,hogy ha közel van az arcomhoz az a fogorvosnőm,neki valahogy diszkrét és könnyed a jelenléte,mintha ott se lenne.Meg ott nem is lehet másként.Továbbá még nagyon irritál amikor ököllel finoman megütik a mellem feletti részt beszélgetés közben.Vagy ha ülünk valakivel egymás mellett és nagyon közel jön,érzem a lábát szorosan az enyém mellett és még hozzá is nyomja, azt sem szeretem.Ha társaságban valaki valamit mondani szeretne és finoman megérinti a vállamat vagy búcsúzásnál végig simitja a karomat,megölel az nem zavar.De nem muszáj minden öt percben ezt tennie.

2017. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha velem azonos nemű lennél, és ezt csinálnád velem, lehet beígérném, hogy átrendezem a fogsorod a következő után. Nem azért, mert azt gondolnám, "biztos b*zi", vagy mert bajom volna veled, hanem azért, mert nálam azonos nemű esetén a fizikai kontaktus lehetősége véget ér a kézfogásnál. Ellenkező nem esetén nem volna gondom addig, míg nem paskolod a vállam, vagy teszed a kezed a vállamra. Csak ezt meg lehet én értelmezném rosszul.


Bajnak nem baj, de kellemetlen az ilyesmi, ha sokszor csinálja az ember. Amit tehetsz, hogy csak szükség esetén érsz a másikhoz (lelket akarsz belé önteni, mert teljesen össze van törve, stb.). Először megszokásból még úgyis meg fogod próbálni ezeket, ilyenkor tedd inkább zsebbe a kezed (nem hátrány, ha a zseb a sajátod). A fülmorzsolás helyett meg morzsolj valamit a zsebedben (zsebhoki nem ér).

2017. dec. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!