Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy valakinek nagyon jó...

Az hogy valakinek nagyon jó gazdasági pénzügyi üzleti esetleg vállalkozási érzéke van az abszolut születés adottság kérdése? Vagy lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges fejleszteni milyen módon? Tréningek pénzügyi gazdasági témájú könyvekben elmélyedéssel stb?
2017. dec. 18. 23:42
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és még valami: ha mindig is kínlódtam a matekkal a szó szoros értelmében akkor esélyem sincs? (a tudásom megáll a 4 alapműveletnél és a százalékszámításnál)
2017. dec. 18. 23:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen tanulással rengeteget lehet rajta fejleszteni. No persze nem úgy, hogy 30 évesen beiratkozol egy 2 hónapos pénzügyi tanfolyamra, azt remélve, hogy ettől majd sztárbróker leszel, sokkal meghatározóbb az, hogy már kisgyermekkor óta mennyire nyitott valaki az új ismeretek befogadására és a logikus gondolkodásra.
2017. dec. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

28 éves koromig se szakmám, se érettségim, semmim nem volt... utáltam a matekot, soha nem ment, semmit soha nem tudtam megtanulni... egyszerűen mindig volt jobb dolgom mint nekiülni... 28 éves koromra lett annyi "eszem" nőttem fel annyira... ahogy tetszik, hogy felfogjam, hogy ha odaülök, és tanulok, nem azon feszengek, hogy megin nem wowozhatok... hanem magamért ülök ott és kész... akkor nincs olyan amit ne lehetne megtanulni.

Soha nem ment a matek, mert soha nem vettem a fáradtságot és nem kotlottam rajta annyit, hogy menjen... minden képesség fejleszthető, csak neki kell ülni. Ha megy egy kicsit az angol, khanakademy.com... konkrétan onnan kezdi a srác a magyarázást, hogy mi az, hogy 1...

És eljutsz vele odáig, hogy deriválsz vagy integrálszámításokat végzel...

2017. dec. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Am a legtöbb vállalkozás a kapcsolatépítésen múlik, nem a matekon.
2017. dec. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, jó körökben kell mozogni.
2017. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb válalkozás következetességen mulik és a megérzések helyet a tényekre hagyatkozásra.
2017. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!