Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitol vagyok faradekony?

Jolhangzik kérdése:

Mitol vagyok faradekony?

Figyelt kérdés
Regebben (kb 11 eves koromban) szedtem vashianyra gyogyszert, mar jo ideje nem szedek semmilyen gyogyszert. Mitol lehet az hogy a nap barmelyik pontjan a semmibol olyan kimerultseg tor ram hogy mar rendre elalszom a buszon,heven. Es attol kezdve hogy ramtort a faradtsag, egesz nap egy elohalott lesz belolem. Talan keves vitamint szedek vagy ujra vashianyra kene szednem gyogyszert? Akinek hasonlo problemaja van vagy volt valaszoljon pls
2017. dec. 21. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is így kezdődött, mostmár szeptember óta egyre rosszabb. Konkrétan nem bírok gondolkodni, és MINDENT elfelejtek. De tényleg. Ezen felül én is zombi vagyok, hiába szedek vasat is. Egy hete voltam vérvételen, de még nem jutottam el az eredményért, de úgyis vashiányos vagyok. Ha lesz fejlemény, szólok, meg te is szólhatsz, hogy mizu
2017. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tartós stressz is okozhatja.

Bár nem 30 feletti vagy hogy a DHEA nevű hormonod csökkenne a kor miatt, de azért megemlítem. Azt olvastam hogy a tartós erős stressz is lecsökkentheti ezt a hormont. Én 49 évesen néhány napja lefekvés előtt egyetlen szemet vettem be és már reggelre teljesen ledöbbentem az eredménytől. Éjjel kialudtam magam. Majd a következő éjjel szintén egy szem, és nem jutottam szóhoz a hirtelen közérzet javulástól és frissességtől meg optimista hangulattól. Ez egy előhormon ami olyan hormonná alakul át a vérkeringésben amire a szervezetnek éppen szüksége van. Azt hittem ilyen csak a sci-fiben van hogy valaki bevesz egy szem tablettát és 10-15 évet fiatalodik. Csak hát a valóság már lassan leelőzi a sci-fit.

Egy vérvizsgálat valószínű többet elárulna hogy mire lehet szükséged. De a mai kor jellemzőjére, a stresszre gondolok. Az fel képes borítani a testünk kémiáját.

2017. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szoktál edzeni/mozogni?

Iszol elég folyadékot? (2-3 liter naponta)

2017. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Almába dugj szöget, másnap edd meg az almát. Feküdj le 21:00 előtt. Szedj C vitamint. Fogyassz gyümölcsösöt, narancs,kiwi,banánt,füge.
2017. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mostanában vagyok ilyen.


Az az érdekes hogy ha "beindul" a nap akkor megy minden, meló egész nap, esti túrázás, hétvégi túra, kimozdulás. De sokszor amint hazaérek és ledöglök szinte meghalok annyira elmegy minden erőm.


Mostanában a hétvégéim is így teltek, alvás, felkelek, döglök, eszek, lefekszem, délutánt is simán végigalszom, megönt döglés gép előtt, ágyon, majd alvás.


Szerintem egyszerre mozgás- és vitaminhiány, plusz kezdődő depresszió, lehangoltság, kimerültség mert elég sokat melózom.

2017. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bementünk az eredményért. Vas elvileg tökéletes, a máj annyira nem, de azt már négy éve is tudtam. Bár a tünetek nem utalhatnak májra...
2017. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!