Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ejtsem érthetően,...

Hogyan ejtsem érthetően, tisztán az "Sz" betűt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 14 éves fiú vagyok! Pöszén ejtem az "Sz" betűt. Kérlek titeket, hogy elmagyarázzátok nekem, hogy hogyan kell érthetően, élesen kiejteni ?

Jártam már logopédushoz, de nem segített. Kérlek ne gyertek azzal,hogy mennyek el megint.


Ezeket nem tudom: Hová rakjam a nyelvem?

A fogaimat hogyan kell zárni

Milyen erősen nyomjam meg?

Mennyi levegőt használjak?

Hogyan artikuláljak?

Mennyire kell megfeszítenem a nyelvem?



2017. dec. 22. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egy jó logopédus tud segíteni, én is csak ezért nem beszélek pöszén, ugyanis a felső fogsorom kijjebb áll picit az alsóhoz képest.
2017. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek valahogy leírnád, hogy ő annak idején ezek szempontok alapján mit mondott?
2017. dec. 22. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra emlékszem, hogy sok z, c, sz betűs versikét kellett megtanulni, illetve azt, hogy a nyelvedet alaphelyzetben, és szóképzésnél hogyan tartod/mozgatod. Szerintem legfőképpen ne szégyelld, és ne sajnáld az időt egy logopédusra, ha húzód-halasztod akkor csak növekedni fog benned az emiatt érzett gátlásod, ami később problémát okozhat a fesztelen kommunikációban.
2017. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Kedves gergő, ha a logopédus nem tudta elmagyarázni, akkor egy random egyén a neten keresztül hogy tudná?

Ha nem megy az sz, mond s-el. De nagy kaland :)

2017. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csinálj úgy, mitnha vigyorognál, fogakat zárd össze és fújd ki a levegőt, (ez olyan sz-szerű lesz, talán kis köpködéssel), aztán próbálgasd, hogy hova kell raknod a nyelved, hogy rendes sz legyen belőle (valahova előre, de nem tudom, hogy középen, vagy talán kicsit feljebb), illetve, hogy hogy nem köpködsz közben.
2017. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Egyáltalán nem kell megfeszítened a nyelved, csak legyen a helyén.
2017. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

:D

2017. dec. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!