Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éltél már nagy szegénységben...

Éltél már nagy szegénységben vagy komoly gazdagságban?

Figyelt kérdés

Mindkèt véglet érdekel, részletes történetekkel.


Nekem az elöbbiben volt csak részem sajnos, de nyilván csak a modern Európában,fejlett térségekben minösül szegénységnek.

Gyerekkoromban nem nagyon volt semmink, arra konkrétan nem emlékszem, hogy szó szerint éheztünk volna, de kevés ennivalónk volt.

Nyilván azóta van be nem a szokás, hogy nagyon lassan eszek, és nagyon kis adaggal beérem.

Felnöttként már volt részem éhezésben is, egyetemi kollégiumban anno kb almán, kiflin meg vizes zabkásán éltem.

Késöbb elmentem dolgozni, mivel az állapotok miatt nem tudtam befejezni a tanulmányaim. Pékségben dolgoztam kisegítöként az elsö hetekben fizetetlenül, napi egyszeri étkezésért cserébe.


2017. dec. 25. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak egy konzerv lecsom van meg egy kis kenyerem. Az lesz a vacsoram meg a holnapi ebed. Utana nem tudom mit eszek.
2017. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A családom volt már nagyon gazdag és nagyon szegény is. mikor nem volt pénzünk, akkor is teli volt a fagyasztó hússal, gyümölcsökkel és zöldségekkel, mert szinte önellátóak voltunk, szóval sose éheztünk, csak a számlákkal voltak problémák. Most elvagyunk, talán egy kicsit jobban élünk mint az átlag, de nem vagyunk mesésen gazdagok. Viszont most, hogy már idősebbek vagyunk a tesóimmal és dolgozunk, évről évre egyre jobb a helyzet. Én vállalkozó vagyok, nem rég kezdtem a munkám mert még fiatal vagyok, de nagyon sok pozitív visszajelzést kapok és egyre nagyobb a siker, de még hosszú út vezet a gazdagságig. Privátban írok többet ha érdekel, nyilvánosan nem szoktam leírni, mert bevallom hogy büszke vagyok magamra és ahogy leírom sokan majomkodásnak és kérkedésnek veszik. :)
2017. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Voltunk eleg gazdagok is, meg olyan szegenyek is, hogy ugy kellett osszekaprani kenyerre valot, mert nem volt mit ennunk. Apam elvitte az osszes penzunket meg mindenunket, avval a felkialtassal, hogy o szerelmes, anyam olyan depresszios lett, hogy keptelen volt dolgozni egy evig, tappenzen volt. Raadasul kaptunk ajandekba apamtol egy fel millas adossagot kb azonnali hataridovel. Ott maradtunk honap elejen 28 ezer forinttal meg egy koteg szamlaval. 1 eveg eltunk a 34 ezer forintbol, ami a tappenz. En meg altalanos iskolas voltam. Azota nagyjabol helyre jottunk, de most meg az egyetem miatt haladunk efele megint, annyiba van, hogy ez nem foldi halandonak valo... Amig egyben volt a csalad nagyon jol eltunk, csak a jatekaim tobb millio forintot ertek osszesen. Mondjuk a nyugalom szazszor tobbet er, inkabb eszek szaraz kenyeret.
2017. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogy nagy szegénységben az túlzás, attól azért messze voltunk, még is úgy éreztem gyerekként hogy az össze kortársam akivel valamiféle szociális kapcsolatban voltam, kivétel nélkül magasabb színvonalon élnek mint mi.
2017. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Szívesen kunyerálnék egy kis aprót,pár milliót tehetős emberektől ha lenne rá mód,de nyilván aki luxusban él az a szegényekkel nem foglalkozik,két külön világ...
2017. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 ha kapnál 1-2 milliót azzal nem segítenének rajtad, mert azt elköltöd és ugyan olyan maradna az életed mint volt.


Nem tudom már hol hallottam ezt, nem pontos az idézet:

Ha egy szegény ember halat kér, akkor ne halat adj neki, hanem tanítsd meg halat fogni!

2017. dec. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Apám lelépett, a nevelőapámmal az anyám meg felvette a lehető legtöbb hitelt, majd bebuktunk. Addig lett hirtelen kocsink, lakás felújítva, végre volt desszert ünnepek kivételével is (kisgyerek voltam, ekkor nekem ez gazdagság volt).

Aztán jöttek a sorozatos áram-kikötések, az ajtón dörömbölés és rugdosás (uzsorások), mikor elkaptak iskolából kifelé menet, hogy szóljak a szüleimnek, hogy fizessenek. Nagyszülők fizették a suliban az ebédet, az volt az egyetlen étkezésünk egy nap a tesómmal, otthon farkasként vetettük magunkat a száraz kenyérre is, legtöbbször az olcsón megkapható "előző napi sütésből megmaradt" kenyeret ettünk, áramot a szomszéd adott hosszabbítón keresztül. 2 havonta vettek egy doboz saját márkás vajat és mindig vékonyan kentük meg a kenyérszeleteket, hogy sokáig elég legyen.

Nálam és a tesómnál pont fordítva történt: nehéz magunkat leszoktatni arról, hogy most már van étel, ne habzsoljunk, ne együk túl magunkat (mindketten túlsúlyosok vagyunk), nem fog eltűnni.

2017. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindkettőben. Betegség, munkaképtelenség miatt Anyukám nyugdíjából szűkölködtünk hónapokig. Víz + üres pirítós volt a menü. Aztán sikerült eladnom a lakásomat, és hirtelen lett 8 millió forintom. Nem kezdtünk nagy költekezésekbe, de vettünk párizsit a pirítósra.
2017. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Mindkettöben sajnos
2017. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hatos,valamelyest igazad van,azért fogadnék el attól pár milliót aki megteheti mert tudom hogy az neki semmi a milliárdokhoz képest és igen elkölteném mert nekem az rengeteg pénz ki lennék vele segítve,nem kellene évtizedekig spórolni saját lakhatásra vagy ki lehetne fizetni a hitelt ha van,be is lehetne fektetni...
2017. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!