Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek lenne lelkiismeret...

Nektek lenne lelkiismeret furdalásotok, ha egy hozzátok közelálló személy miattatok nem akarna megismerni egy embert?

Figyelt kérdés
Ugy hogy alig tudtok valamit a masik emberről. Annyit tudtok ki a rokona, meg egy-két ismerőse, vagy a múltban hallottatok róla valamit de egy szót nem beszéltetek vele. És a másik személlyel való kapcsolata lehetne egy jo barátság vagy pedig egy szerelem is.
2017. dec. 29. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
En vagyok a közel álló személy. És a családomban mindenki olyan hogy 2 informaciobol elitelnek valakit és napokig mondják a magukét. Szerencsere nem tudnak hatni ram de belegondolni se tudok hogy én ezt csinaljam bárkivel is. Meg akkor se ha kiderul hogy igazam van, mindenki tapasztaljon szerintem.
2017. dec. 29. 20:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A pletykát és a megbélyegzés bármilyen módját undorító dolognak tartom. És igen, lelkiismeret-furdalásom lenne.
2017. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros az egész probléma veleje, de szerintem nem lehet olyat mondani, hogy kimondottan XY miatt akarok vagy nem akarok valamit. Az embert egy csomó behatás éri, amik teljesen egyéni módon csapódnak le benne. Aki kompletten leír egy embert egy ismerőse elmondása alapján, az vagy nagyon korlátolt, vagy nagyon befolyásolható. Nekem pl. egy mostani barátom (nem rég végzett tanár) egy darabig az egyik gimis tanárom alatt dolgozott, és eléggé utálja őt, munkahelyi intrikák miatt, amennyire meg tudom ítélni, megalapozottan. Én viszont kedvelem mindkettejüket, és bár a régi tanárommal ritkán találkozom, nem határoztam el, hogy mostantól nem köszönök neki, mert megtudtam, hogy főnökként hagy kívánni valót maga után. Az ember tudjon elvonatkoztatni.
2017. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez most komoly "történet" akar lenni, vagy inkább valami szilveszteri buliba való találós kérdés? :D
2017. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!