Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az elvont ellentéte? Értem...

Mi az elvont ellentéte? Értem ezt elvont gondolatra, elvont bármire, de pl. olyan emberre is akire azt mondják, elvont gondolkodású, elvont világképű. Mi a neve annak az embernek aki nem ilyen esetleg ennek ép az ellentéte?

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az édes ellentéte?
2017. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Materialista, földhöz ragadt (bár ebben van némi lenézés is), realista, józan paraszti gondolkodású.
2017. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
generic, mainstream, normie, casual, átlagos, földhözragadt, materialista, egyszerű
2017. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor elmondhatjuk, hogy aki megtervezte az első villamost amikor még nem volt olyan az elvont volt, aki pedig felszáll rá és elmegy vele valahova az annak az ellentéte, tehát materialista?
2017. dec. 30. 13:00
 5/14 anonim ***** válasza:
az elég súlyos sarkítás lenne. Egyébként miért lett volna elvont gondolkodású a feltaláló? Én nem így értelmezem ennek a szónak a jelentését.
2017. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyes nem tudom, hogy mi az édes ellentéte. A sós? A keserű? A savanyú? Ha mindegyik akkor viszont szégyelld magad, mert alaposan elgörbítetted a teret ugyanis a sós-keserű-savanyú trió egymásnak se nem ellentéte se nem szinonima s most miattad van egy új kérdés, hogy ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz, ezek mik egymás számára.
2017. dec. 30. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:
13:05 akkor csak azt mondhatjuk, elvontnak tűnt? Mert ne felejtsük el sokaknak tűnt anno a villamos a vonat stb. teljesen feleslegesnek -elvont, nem hasznos dolognak- sőt feleslegesen veszélyesnek a történetének hajnalán.
2017. dec. 30. 13:09
 8/14 A kérdező kommentje:

"Egyébként miért lett volna elvont gondolkodású a feltaláló?"


mert olyasmit talált fel ami úgy tűnt semmire se jó.

A találmányok többsége ilyen volt, ép ez a lényegük, megelőzték a saját korukat, abban az adott korban, melyben megszülettek, gyakran semmire se voltak jók. Elvontak voltam az elképzelések, nem pedig földhöz ragadottak.

(Csak nem képzeled, hogy majd az egész földet behálózzák vasrúd párok?)

2017. dec. 30. 13:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Idézem:

. Filozófia: Összefüggéseiből kiragadott (tárgy, fogalom, gondolat, tulajdonság, jelleg, dolog, gondolkodásmód, következtetés), amely nem egy meghatározott jelenséget, tárgyat, dolgot ír le teljesen, hanem annak csupán szűkebb, egy vagy több kiemelt jellemzőjét, tulajdonságát veszi figyelembe.


Mértanórán a tanár elvont meghatározást ad a pontra és vonalra, mert a pontnak nincs kiterjedése, és a vonalnak nincs vastagsága. A közvélemény-kutató elvont számokkal próbálja alátámasztani a választási eredményekre vonatkozó jóslatot. Egy iskolai osztály tanulmányi átlaga egy elvont képet ad az osztály tanulóinak képességeiről, hiszen nem tudjuk meg pontosan, hogy melyik gyerek hogyan teljesített, illetve ki melyik tantárgyban jó.

2017. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az elvont ellentéte a konkrét, az egy más dolog, hogy sokan elvontnak hívnak mindent, ami magas nekik.
2017. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!