Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kleptomániás vagyok? Mit...

Kleptomániás vagyok? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem érzek bűntudatot. Loptam már el boltokból fülhalfatót (4000ft), felsőket, CDket és esetleg ékszereket. Ha összeszámolom kb 60-70 ezer forint értékben loptam.Szégyellem, de nincs bűntudatom, és nehéz leállni pedig le akarok. Nehéz elhinni, de meg akarok javulni. Mi a teendő? még kiskorú vagyok, 17 éves és lány

2017. dec. 31. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Önkontrollal, hittel. Nézz magadba és találd meg, ami a legfontosabb számodra, ami mindent felülír.


Én pl. súlyos játékfüggő vagyok, nagyon erős szenvedélybetegségem van. Úgy tartom kordában, hogy fogadalmat teszek egy számomra nagyon fontos személynek, hogy kontroll alatt tartom magam. Ha ezt megszegem az jóval nagyobb szenvedés nekem, mint lemondani a szenvedélyemről. Szóval találd meg azt "erőt", ami mellett a kleptománia eltörpül. Hogy a klepto szenvedélyed kiéld saját magadtól lopj, majd rakd vissza, így kárt nem okozol senkinek.

2017. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Exbarátnőm is ezzel küszködött egy darabig, ott voltam neki támaszként, nem ítéltem el, de próbáltam segíteni rajta, sikerült is. Nála nem volt ennyire eldurvulva, csak csokikat, napszemcsiket, menetjegyeket meg ilyen apróbb dolgokat lopott, de az ő esetében elég volt az is, hogy ott voltam támaszként és velem mindent meg tudott beszélni. :) Neked nincs olyan a környezetedben, akinek beszámolhatnál a problémádról?


Olyanról is hallottam már, hogy a lopás után a lány barátja ment vissza a boltba kifizetni a holmit és mivel elég nagy kellemetlenséget okozott a fiú számára, a lánynak bűntudata lett és megállta a kényszert a jövőben. Ezt csak érdekességként írtam.


18/F

2017. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, amúgy érdekelne mit érzel ilyenkor, mi játszódik le a fejedben? Dobhatok egy privátot?
2017. dec. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Költözz valami arab országba-szerezz arab palit magadnak, ott-vele 2 lehetőséged lesz kézzel lopni szerencsés esetben;)
2017. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyél politikus.
2017. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!