Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mi értelme van így végigélni egy életet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy bár valójában teljesen jó és kényelmes életem van, tele vagyok elképesztő mennyiségű frusztrációval, lefojtott agresszióval, és gyakran gondolkozom azon, hogy véget vessek az életemnek. 25 éves vagyok, és úgy érzem, mintha ellopták volna tőlem az életemet valahol 13 éves koromtól kezdve. Pár rossz általános iskolai és kora középiskolai élmény hatására valahogy megtörtem érzelmileg, kialakítottam egy felszínes, jókedélyű mázat, miközben szenvedtem és hiába vágytam igaz barátok után, akikkel őszinte lehetek. A szüleim mintagyereknek neveltek, szinte mindig felnőttek között forogtam, eltanultam a viselkedésüket, a beszédüket, nem is nagyon voltak velem egykorú barátaim. Koraérett lettem, és hiába remekeltem az tanulmányaimban, egyszerűen mindenből kimaradtam, amit egy kamasznak, majd fiatal felnőttnek át kell élnie, hogy épkézláb, autonóm ember legyen. Volt (és szerintem még mindig van) tehetségem több művészeti ághoz, de valamiért mindig úgy éreztem, hogy nekem ez "nincs megengedve", hogy én nem az vagyok, aki pl. megtanulhat basszusgitározni és csinálhat egy zenekart a haverjaival, vagy énekelhet egy kórusban, vagy táncolhat egy csapatban. Úgy általában azt éreztem, hogy nem lehetek kamasz, nem próbálgathatom magam, mert én ezzel kilógnék a családomból, meg hogy nekem ilyen strébernek kell lennem. Most pedig ott tartok 25 évesen, hogy van egy diplomám, vannak nyelvvizsgáim, csomó mindenem van, csak épp semmi más nem jár a fejemben, csak az, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy olyan baráti társaságom, akikkel együtt zenélhetnék, vagy fellépnénk tánccal, mint a szalagavatómon, netán közönség előtt imprós színházat csinálhatnánk, vagy egyszerűen csak hétről hétre szerveznénk programokat, ahol jól érezzük magunkat, iszunk, röhögünk, és közben együtt dolgozunk valamin, amiben én lehetnék az egyik legjobb. És közben lenne egy barátnőm, akivel filmeket néznénk, elvinném helyekre, csinálnánk magunk között kis rituálékat, szokásokat, szeretnénk egymást. Csak ezekre vágyom, semmi másra. Eközben apám semmi mást nem akar, mint hogy befejezzem végre a tanulmányaimat, és átvegyem a családi vállalkozást. Nagyon nehéz vele vitatkoznom, mert egyrészt kicsit "nehéz ember", másrészt névleg megvolt egy csomó minden, volt egyetemi életem, volt barátnőm, csak ezeket egyiket se szívvel csináltam. Már egyetemet is úgy választottam, hogy ami szerintem NEKIK meg a világnak megfelel, és azt csináltam végig, közben utáltam, és nem is voltam túl jó belőle, pedig addig minden jól ment. És bár voltak lányok az életemben, de hosszú, bensőséges, komoly kapcsolatom, amilyenre igazán vágyom, még tulajdonképpen egy se volt. Egy lehetett volna egy olyan lánnyal, akivel kapcsolatban úgy érzem, hogy ő az, akit nekem szánt a világ, és soha nem éreztem, hogy valaki olyan mélyen elfogadjon és olyan mély érzésű és áldozatkész legyen, mint ő, de sajnos teljesen elbaltáztam, és azóta is vádolom magam miatta, nap mint nap, már többedik éve. Így telnek a napjaim: érzem, hogy tele vagyok szenvedéllyel, és azzal a vággyal, hogy megmutassam magam, és embereknek adjak valamit, csak épp nem jutottam el odáig, hogy ki is élhessem ezt. Mintha hiányozna valaki, aki erre engedélyt ad. Közben élek, mint az orosz irodalom "felesleges embere", mennek az éveim, a szüleim egyre jobban sürgetnek. Azt érzem, hogy vagy elszököm az eddigi életemből, vagy kiszállok belőle végleg.
2017. dec. 31. 01:42
 1/5 anonim válasza:
100%
Változtats az elkeseredés helyett! nem kell feladd az eddigi életed és azt a sok munkát amit mondjuk a számodra nem szeretett dolgokra fordítottál, nem kell eldobj semmit! Szerintem neked csak idő kell. Úgy gondolom felnőtt emberként független vagy de ha nem is már meg tudod oldani hogy az legyél, ebben lehet a válasz is szerintem. Szökj meg! nem szószerint de valahogy még is egy időre ami akár pár hét de akár pár év is lehet, adj magadnak egy kis időt az alatt felejtsd el a kötelezettségeket az számodra nemszeretett dolgokat menj el dolgozni valahova olyan munkára ami tetszik neked amit élvezel bulizz éld ki a bakancslistádat (saját tapasztalat legyen bakancslistád) és szerintem szükséged van közeli barátokra és egy barátnőt fogj magadnak ezt az időszakot fordítsd magadra keress társas kapcsolatokat csak olyan dolgot csinálj amit szeretsz és hidd el utánna ha ezt megteszed egy idő után boldog lehetsz és akár ezután az időszak után visszatérhetsz a régi kerékvágásba is közben és nem múlik el a boldogság se!
2017. dec. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy vannak szülők akik szeretnek diktálni és parancsolni, és ezzel sok gyerek még felnőtt korban sem mer hangot adni mert fél, gondolom Ők taníttatnak. Ha igazán fontos lenne hogy azt csináld amit szeretsz, akkor elmentél volna akármilyen munkára, és "megéltél" volna úgy.


Nálunk volt a családban egy öngyilkosság, ott nagy teher nehezedett a fiatal felnőttre és jobbnak látta ha az egész civakodásnak elejét veszi, utána meg nem kell senkinek sem beszámolni.

De a Te eseted az semmi ahhoz, ott komolyabb dologról volt szó.


Neked azt kéne hogy oda állsz eléjük, és megmondod hogy nem érdekel a vállalkozás, a pénz, a gondoskodás, magad embere akarsz lenni. Vagy elfogadják, támogatnak, vagy jön jó pár nehéz év mire önállósodni fogsz, anyagilag, és emberileg.


Engem is gyerekként kezelnek alapvető dolgokban, lenne pénzem egyszerre autóra, és egy mocira is de nem engedik pedig motoros család vagyunk, a miértje pedig a halálozási arányban keresendő..... Te érted ezt?


Egy hülye kölyökként kezelnek, ha valamelyikőjük jön velem, rám szólnak hogy oda figyelni stb, lassítsál

25F

2017. dec. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szüleidnek élethosszig tartó bánatot, okoznál, ha ártanál magadnak. Szóval próbáld megvalósítani magad, értesd meg velük, hogy ez is te vagy, hidd el fontosabb nekik, még ha nem is mutatják, hogy boldog légy, minthogy jól menő vállalkozás vezetőjeként szomorú. Lehet kötni kompromisszumokat, megtalálni az arany középutat. Bármennyire is nem úgy érzed, rettentő szerencsés ember vagy, mert nem tudod, hogy milyen kegyetlen és igazságtalan is tud lenni az élet. Szóval változtass, hogy jól érezd magad a bőrödben és találd meg a közös hangot a szóleiddel ezen a téren, de 25 évesen elég felnőtt vagy ahhoz, hogy megoldd a problémád.
2017. dec. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fejezd be, amit még tanulsz!

Mivel nem a pályaválasztásról, hanem a szabadidődről szóló álmaid vannak, nem értem, miért ne valósíthatnád meg akármelyiket.

Járj el valamilyen olyan társaságba, ami kapcsolódik az egyik hobbihoz, amit ki szeretnél próbálni! Ismerj meg új embereket! Élj szabadabban!

2017. dec. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Fejezd be, amit még tanulsz! "


Nem akarom. Nincsenek terveim vele.


"Mivel nem a pályaválasztásról, hanem a szabadidődről szóló álmaid vannak, nem értem, miért ne valósíthatnád meg akármelyiket.

Járj el valamilyen olyan társaságba, ami kapcsolódik az egyik hobbihoz, amit ki szeretnél próbálni! Ismerj meg új embereket! Élj szabadabban!"


Ezekhez mind pénz kell. Ha elkezdek dolgozni, akkor el kell kezdenem fenntartani magam, akkor pedig már nem lesz időm ezekre. A vicces az amúgy, hogy most se csinálom ezeket, mert nem szeretek pénzt kérni a szüleimtől azon túl, ami nagyon szükséges.


Szörnyen érzem magam. Mindennap megfordul a fejemben, hogy milyen lenne befejezni az életet. Az a baj, hogy nem merek álmodni. Nincsenek önálló álmaim, nem merek arról fantáziálni, hogy valamit végigviszek, és milyen jó lesz majd élvezni az eredményét. Ehelyett amit éppen csinálok, azt csak alibiből teszem; pl. azzal, amit most tanulok, sincs konkrét célom, ahogy az előző szakkal se volt. Ez meg így semmire nem elég. Mindent, ami szükséges a sulihoz, csak épphogy csinálok meg, csak hogy meglegyen a tárgy. Nincs egy őszinte, lángoló érdeklődés mögötte. Mintha az egészet csak a szüleimnek/világnak csinálnám, de nem érdekel igazán az egész. Közben élményeim, társaságom nincsenek.


Egyébként én azt hiszem, pontosan látom, hogy mi a probléma: az, hogy, amint írtam, nem merek álmodni. Más úgy megy egyetemre, hogy van egy vízió a fejében. Nálam a vízió hiányzik, de nem azért, mert ne lennének ötleteim, hanem, mert túlságosan erős a realitás, hogy azt kell folytatnom, amit a szüleim elkezdtek. Talán irigylésre méltónak tűnik a helyzet, de cseppet sem az. Míg más élte az életét és kereste, formálta magát, addig én semmit nem csináltam, csak depressziósan ültem itthon.

2018. jan. 7. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!