Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az árulkodás...

Hogyan szokjak le az árulkodásról? 14/F

Figyelt kérdés
Állítólag azért rugták ki az egyik osztálytársamat, mert a szüleimnek elárultam, hogy bántott, tehát hazudtam is. hogyan kerüljem el az árulkodást és a hazugságot.

2018. jan. 2. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tehát azt hazudtad, hogy bántott? vagy nem értem...és miért tetted? És miért nem ismerted be, hogy hazudtál? És miért rúgták volna ki a gyereket vizsgálat nélkül? Szerintem most hazudsz :D
2018. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ő annyit mondott, hogy miattam rugták ki, mert én árulkodtam a szüleimnek.
2018. jan. 2. 16:19
 3/17 anonim ***** válasza:

Tehát nem elárultad, hogy bántott, hanem azt hazudtad, hogy bántott?

Az már nagyobb baj. Mert ha csak elárultad volna, az nem árulkodás. Ha a testi épséged valaki más veszélyezteti, jogod van segítséget kérni.

Ha hazudtál róla, kitaláltad az egészet, az más tészta. Én a helyedben erőt vennék magamon, és mielőtt ilyen horderejű dolog elhagyja a számat, alaposan átgondolnám, milyen következményei lehetnek, ha valóban kimondom. Ha kell, mindig "aludj rá egyet". Egy teljes napig mérlegeld, tényleg fontos-e hogy elmondd, nem lesz-e belőle baj, nem ártasz-e másoknak. És ha a mérlegelés után, másnap úgy érzed, bajt okoznál vele, akkor ne szólj egy szót sem.

Csak önfegyelem kérdése.

2018. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az árulkodásról nem kell leszoknod. Egy rossz gyerekről meséltél a szüleidnek, aki bántott... akinek itt le kéne szoknia dolgokról az a kirugott hulyegyerek. Ne tarts tőle.
2018. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amikor bocsánatot kértem tőle, akkor azt mondta nekem, hogy nem megyek vele sokra.
2018. jan. 2. 16:20
 6/17 anonim ***** válasza:
De mit hazudtál?
2018. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ilyesmi miatt nem rúgnak ki semmit, kamus vagy.
2018. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy azt hogy bántott.
2018. jan. 2. 16:32
 9/17 A kérdező kommentje:
Sok mindent meséltem róla, volt ami nem hazugság, de az amit ő mondott az az volt, és úgy emlékszem hogy én elmondtam elötte a szüleimnek őt kirugták.
2018. jan. 2. 16:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Elvesztettem a fonalat...Kezdjük az alapoknál: végülis bántott, vagy nem bántott?
2018. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!