Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít szinte bűnnek...

Miért számít szinte bűnnek manapság ha nem iszok alkoholt? Miért ítélnek el emiatt?

Figyelt kérdés

Nem tudok elmenni semmilyen baráti, családi találkozóra hogy ne jöjjön elő a dolog. Barátaim, ismerőseim többsége értelmiségi, 30 körüli (ügyvéd, orvos, programozó, egyetemi tanár, stb). Bármilyen összejövetel van mindenki azonnal inni akar mintha kötelező lenne! Én mindig mondom hogy nem kérek köszönöm! Azért mindig megpróbálják rámtukmálni “csak egy kis pohárral”. Soha nem szerettem a piát, amikor először ittam és berúgtam kórházba kerültem. Azóta nem ittam és nem is szeretnék, nem jön be a szaga, az íze. Mindenki valami nagy dolgot sejt mögötte, más téma kapcsán mondta egy barátom hogy minket meg is vert az apánk amikor ivott? Nem is értettem, mert apám nem ivott! De ő emiatt hitte hogy nem iszok egyáltalán, mert biztos ő alkesz volt.

Vagy azt hiszik hogy alkoholista voltam vagy súlyos beteg vagyok. Nem merül fel hogy valakinek nem jön be! Barátnőm szülei évek óta nem állnak le a témával. Kínálgatják, elémteszik, nem értik meg! Kérdeztem őket hogy jobban örülnének ha egy alkesz lenne a lányuk párja? Csak néztek, nem értették. Náluk elfogadott hogy a fizikai munkában megfáradt nagy férfi hazamegy és pattintja a sört, hétvégén meg alig várja hogy legyen valami családi banzáj hogy “legálisan” nyakalhasson.


2018. jan. 2. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Több ilyen embert ismerek, inkább elismerően szoktunk rájuknézni mi alkeszek, elfogadjuk, hogy vannak normlisabb emberek mint mi. Lehet nem jól kommunikálod a dolgot.
2018. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Már megint egy ilyen teóriát gyártó komplexusos szorongó idióta..majd nyilván elítélnek, mert nem iszol....viccnek is rossz. Ha meg tényleg így van, akkor keress másik társaságot, mert primitív majmokkal vagy körülvéve. Én is legtöbbször visszautasítom a piát, senki nem szól meg érte, ha meg egyszer előfordulna, kiröhögném. Nem ide szaladnék sírni. Amiért te így tettél, szerintem veled gondok vannak, hogy egy ilyen semmiségből ekkora ügyet csinálsz
2018. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy zavaró, de nem minden társaság ilyen. Rám soha senki nem tukmált még italt, de simán visszautasítanám, ha épp nem akarnék inni vagy nem tetszene az az ital (nagyon válogatós vagyok s nem iszom minden hónapban). Ez az én dolgom, akárcsak az elég speckó diétám. De mivel másnak semmi köze hozzá, az ismerőseim pedig jó fejek, nincs belőle gond.


Értem, hogy zavar, de ha kirakják, kirakják, nem iszod meg és kész. Ha nem tukmálnak folyton, akkor kibírható, ha igen, akkor én nem mennék, mert zavarkodó értetlenekkel mégis mit csináljak?


Nagyon rossz, hogy az országban tényleg ez a helyzet: elvárják, hogy igyon az ember. Én tudom kezelni és ahogy írtam, az én környezetem más, de sokaknak azért tud ártani. Miközben a nem ivás az egészségesebb és normálisabb dolog, az alkohol mégiscsak sejtméreg. Meg kultúra meg minden, én se lennék antialkoholista, de sejtmérget tukmálni arra, aki már sokszor nemet mondott, valljuk be, nem jó házigazdára vall.

2018. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem iszok alkoholt, és engem is gyakorta megszólnak emiatt. Amikor sokadszorra is visszautasítottam, ugyanúgy erőltették, hogy igyak. Ezért állandóan el kell mondanom, hogy nem áll szándékomban inni, egyszer csak megunják.
2018. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne sértődj, de ez alapján idiótákkal vagy körülvéve. Nekem egy ismerősöm van, aki nem tud leakadni a témáról, de ő sem "alkesz", nem szokott berúgni, csak a piák az egyik hobbija: ismer egy csomó érdekes bárt, ahol házisöröket meg egyedi koktélokat árulnak, és mindig, ha beülünk egy ilyen helyre, megpróbál meghívni valami különlegességre, de mindig határozott vagyok, így végül letesz róla. Rajta kívül még egy buliban próbáltak jobban rávenni a piálásra (évente egyszer, ha megyek olyan buliba, ahol van alkohol, ez osztálytársakkal volt), megint csak sikertelenül. Ezeket az eseteket leszámítva minden rokonom, ismerősöm tudja és elfogadja, hogy nem iszom, még olyat is mondtak egyszer, hogy legalább már ilyen is van a családban. Szóval nem általános az, amit leírsz, úgy látszik, sikerült kifognod egy ilyen miliőt.
2018. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig ittam, de egy ideje leszoktam és egyáltalán nem iszom. Szerencsére olyan környezetben mozgok, ahol megértik, hogy nem iszok és nem akarják rám erőltetni a piát, főleg ha megtudják, hogy egy súlyos betegség miatt kellett abbahagynom az ivást. Eddig egyetlen ember volt, aki ennek ellenére is próbált rábeszélni arra, hogy igyak, de amikor már másodszor is elmondtam, hogy mi az oka a visszautasításnak, ő se erőltette tovább. Válogasd meg a társaságod és nem lesz ilyen problémád!
2018. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Tényleg nagyban függ a társaság minőségétől, hogy mennyire tukmálják.


Régebben sosem ittam, mindig mindenki tukmálta, meg én voltam a "lúzer" mert nem iszok. Szakközépben egy osztálykiránduláson volt, hogy borral kínáltak. Elfogadtam, húztam belőle. Majd azonnal jött a "tessék szívj el egy cigit is" mondat. Akkor mondtam magamban, hogy inkább leszek magányos lúzer mint állatkerti majom akit kényükre-kedvükre etetnek-itatnak.


Egyetemen meg pont fordítva volt a helyzet, legtöbbször olyan emberekkel hozott össze a sors, akik szintén nem vedeltek ok nélkül. És sokszor konkrétan én éreztem már rosszul magam, hogy egyedül kérek egy sört és mindenki más kólázik. Vagy volt olyan barátnőm is aki egy kortyot nem ivott velem. És már én éreztem kínosan magam hogy egy romantikus pezsgőzést is kihagy. Bezzeg Facebookon a barátnőkkel azért feltette az iszogatós képeket.

2018. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem az alkoholt. Nem elvi okok miatt, hanem mert számomra egy keserű lötty az összes, borzalmas íze van, és sokat kipróbáltam, szóval okkal mondom ezt.


Programozóként dolgoztam (nő vagyok) egy kisebb cégnél, ott aztán döntik a piát magukba. Az a menő, akinek orrán-száján folyik vissza az alkohol. Állandóan tukmálták, meg néztek rám hülyén, hogy én miért nem kérek, és végül sokszor arra következtettek, hogy terhes vagyok.


Akkor szoktak le róla, amikor tényleg terhes lettem, de szomorú, hogy csak emiatt értették meg.

2018. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem bűn, inkább irigylésre méltó. Az mondjuk gáz, ha ezt orvosok, egyetemi tanárok is ilyen nehezen "emésztik meg".
2018. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En barhol voltam es ha nem akartam vagy mas inni ez sose problema...
2018. jan. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!