Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titkoljam, hogy apámtól kapok...

Titkoljam, hogy apámtól kapok kocsit?

Figyelt kérdés
Apám új kocsit fog venni és nekem adja a régi autóját. Én vettem magamnak saját pénzből egy kocsid, de az több mint húsz éves és az előző tulaj elhanyagoltay tele van kókányolással, ezért inkább lecserélem apáméra. Az alapján amit itt olvasok, hogy miket gondolnak az itteniek arról, aki bármit kapott a szüleitől aggódom, hogy mit fognak szólni az emberek ha megtudják, hogy honnan van a kocsim
2018. jan. 4. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Legalább támogat a családod! Ne figyelj másra! És akkor mi van, ha apádtól kaptál egy kocsit? Én lakást kaptam pesten apámtól! És akkor mi van? Inkább vágj fel vele, hogy ti nektek még erre is telik! Szóljon be a majom, te meg majd jót röhögsz rajta!
2018. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy titkold. Én is felnőtt vagyok, dolgozom, de máig kapok a szüleimtől ajándékokat, pl. okostévé, laptop és segítenek is, amiben csak tudnak, mindig ürügyeket gyártanak, hogy miért ajándékoznak meg. Nem érzem cikinek, hogy vannak olyan tárgyaim is, amiért nem dolgoztam meg.
2018. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne.


-De jó nektek,hogy kaptok ezt-azt ...


Hát nekem nem adtak semmit pedig jó gyermek voltam anno.....:(

2018. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Az közeli ismerőseid ( család, barátok)úgyis tudni fogják, és feltehetően nem ez alapján ítélnek meg.

Ismeretleneknek meg eszébe sem fog jutni megkérdezni, de ha mégis, akkor sem foglalkozik egy normális ember idegenek véleményével.

2018. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem egy BMW kaliberű kocsiban barátnőddel jobb 1-ben fogod bömböltetni a zenét miközben a belvárosban a zebra előtt bőgeted a sor hatos motort, akkor nem hiszem, hogy bárkinek lenne oka téged becsmérelni. Kezeld szolidan a szituációt, légy hálás édesapádnak, amiért olyan életszínvonalat tudott neked biztosítani, amiről más álmodni sem mert volna és ne hangoztasd fűnek-fának. Szóval nem célszerű a facebook-ra feltöltögetni a kocsiról készült képeket, mint ahogy azt sok proli teszi olyan képaláírásokkal, hogy "Megérkezett a bajor csoda/Új családtag a háznál". Na az ilyen tényleg szánalmas és ilyenkor joggal nyílik ki a bicska mások zsebében főleg ha valami nagyobb értékű kocsiról van szó. Persze nem leszek hittérítő tehát nyugodtan dönts a saját belátásod szerint, de a kérdésedből is érződik, hogy van benned némi félszegség/gátlás és úgy látom te nem az a fajta újgazdag gyerek vagy, aki a 30-40 milliós Porsche-jében bűntudat nélkül feszít a pórnép előtt.
2018. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"az a fajta újgazdag gyerek vagy, aki a 30-40 milliós Porsche-jében bűntudat nélkül feszít a pórnép előtt"

Na de miért kéne hogy bűntudata legyen azért mert szerencsés?

2018. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Egy olyan országban - ahol az egymilliót meghaladja a mélyszegénységben élők száma - nekem egy kicsi bűntudatom azért lenne, miközben a Porsche-m mellett kéregetne vagy újságot árulna a hajléktalan, miközben én ülök a tizeniksz ponton masszírozó luxorbézs bőrülésben. Persze másak vagyunk és ezért sincs nekem Porsche-m, mert így vélekedek erről a dologról.
2018. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Persze másak vagyunk és ezért sincs nekem Porsche-m, mert így vélekedek erről a dologról."

Én is szociálisan érzékeny vagyok, és Porschém sincs. Ha lenne rá pénzem akkor sem vennék - nem bűntudat miatt, hanem mert értelmetlen dolognak tartom.

De ha én nem kapnék luxusautót a szüleimtől, attól még lenne kéregető az út mellett, akkor is ha kerékpárral járnék arra. És luxusautóból is lehet adni pénzt a hajléktalannak - mint ahogy nem luxus autóból is lehet nem adni.

2018. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!