Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vezethet ahhoz, hogy egy...

Mi vezethet ahhoz, hogy egy ember alkoholista vagy drogfüggő legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen körülmény vezethet ahhoz.

2018. jan. 6. 15:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
49%

Semmilyen körülmény nem vezethet ahhoz. Semmi más nem kell hozzá mint egy gyenge jellem aki hajlamos a függőségekre. Persze lehet a piára fogni, hogy "kemény volt az élet és józanon nem lehetett kibírni"

az ilyeneken csak röhögök. Az hogy részegek lesznek az mit old meg? Én alapból mindig a megoldást keresem nem a kifogást, szóval nem hiszem hogy én valaha is hasonló cipőben találnám magam. a nehézségek ellenére se

2018. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

1-es,azért mert te egy sziklakemény ügyesgyerek vagy,nem kell ilyen lenézően írni.

Egy idióta szülő és egy rossz nevelés elég ahhoz,hogy gyerekkorban az idegrendszer sérüljön,ami komoly pszichés "fájdalmakhoz",betegségekhez vezethet pont abban a fiatal korban,amikor még az ember zöldfülű ahhoz,hogy átlássa az alkoholizálás,vagy a drogozás veszélyeit.

Csak egyet érez ilyenkor,a nyugalmat és a feloldódást,ez pedig számára nagyon jó,ettől még lehet az illető rendes,becsületes és sok jó tulajdonságú.

Ilyen esetben az ember nem nagyon tehet róla.

Abban egyet érthetek,hogy ha valaki sok sok év után felnőtt korban nem tudja magát valamilyen szintig visszafogni és egy teljesen lezüllött igénytelen koszos link ember lesz belőle,akkor az már gáz,és nagyon gyenge jellem.

Ezt az egészet saját tapasztalatból tudom,nekem szociális fóbia alakult ki a rossz neveltetésem miatt,és anno 23-28 éves korom között teljesen alkoholfüggő voltam,nem részegségig,hanem csak állandó spicces szintű,e mellett becsületesen dolgoztam,nem is keveset,házam volt,jól éltem.

(aztán abbahagytam,csak ritkán iszom,és semmi gondom nincs,de ez már más téma)

48F

2018. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%

" Ne csak szánakozz a kokainistán,

Kérdezd meg az okait is tán!"

2018. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
77%
A külső körülmények másodlagosak. A céltalanság és megfelelésikényszer. Szerintem de nem csak tudós, sem orvos.
2018. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
83%
Megfelelési kényszer * sorry
2018. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Vagyok* (ki fogom dobni ezt a telefont)
2018. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nekem azért lesz kanyarban, mert túlságosan szeretem azt az egy fajta sört, amit jókedvemben be-bedobok párat. Simán több, mint ami kéne, meg kb ez a rászokás módszere, de tényleg jól is esik, kb bármikor (más kérdés, hogy az esti órákra hagyom, és lehetőség szerint nem hétköznap előtti estére). Nem lehet ennyitől másnaposnak lenni, tehát ne a berúgásra gondoljatok okként. Az a kis zsibbadás teljesen jó. A kis itt fáj - ott fáj elmúlik, hirtelen nem gondolok senkiről semmit, jó a zene, jók a mókás videók, és önmagában móka óvatosan, józannak tűnően írkálni egymásnak, míg be nem fullad az egész valami álmossággal vegyes "elégazinternetből" érzetbe este 8-9 közt... :)
2018. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%
Az alkoholizmus nagyjából ott kezdődik, hogy az illető családjában elfogadott, hogy mondjuk karácsonykor, ünnepekkor az egy pohár bor vagy pezsgő, vagy egy rövidital helyett apa már seggrészen szétverte a házat. Vagy anya minden este megissza a fél üveg borát, és a gyerek azt látja, hogy ez anyának jó, mert így legalább nem üvöltözik és csapkod. Vagy olyan szigorúak a gyerekkel a szülei, hogy mire 18 évesen "felszabadul", a haverjaival rendszeresen a részegségig iszik, hogy kiélje magát. Felnőttként ha mondjuk visszahúzódó valaki, akkor gyakori, hogy úgy gondolja, hogy neki kell egy-két ital, hogy meg tudjon szólítani egy csajt. Vagy munka után megiszik egy pár sört, hogy lenyugodjon, mert a főnöke kikészíti. A problémák megoldása helyett az alkohollal csak elnyomja a kellemetlen érzéseit, de ha józan, akkor ugyanúgy jönnek a problémák, úgyhogy iszik még egy kicsit. A drog is hasonló lehet, de szerintem arra inkább megfelelési kényszerből szoknak rá fiatalok, egy csendes, magányos kamasz gyerek szinte bármit megtenne, hogy bevegyék egy társaságba.
2018. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

nos én meg tudom érteni, bár nem vagyok alkoholista. Nehéz gyermekkorom volt (nem alkohol miatt), de mindenesetre viszonylag erős ember lettem, azonban vannak a gyerekkori élményeknek hátulütői, amiket valójában minden nap tapasztalok a mai napig, tehát érzem, hogy sokkal jobb életem lehetne, ha nem tettek volna tönkre.

Lényeg a lényeg, hogy volt két olyan év az életemben, már felnőtt koromban, amikor az egyik rossz dolog érte a másikat. De értsetek ezek alatt tényleg nagy lelki megrázkódtatásokat. Emellett magányos is voltam. Olyan lelki fájdalmam volt folyamatosan, amit egyszerűen nem tudtam sehogy sem orvosolni. Fizikailag fájt a lelki fájdalom, de nagyon. Ha fébredtem, azonnal rám tört a fájdalom, és szinte alig tudtam mozogni egész nap, mintha valami iszonyatos súlyok lettek volna rajtam. Jártam pszichológushoz is egy idő után, de sajnos nem segített. Minden téren próbálkoztam, de semmi sem segített. Az alkohol volt az egyetlen, ami ideig-óráig valamennyi (!!) enyhülést tudott adni. Egy pár hónapig volt, hogy minden nap ittam, de akkor sem rengeteget. De azért eleget. Aztán már nem akartam. Nem kellett magamat direkt leszoktatni, csak már nem igényeltem. De a fájdalom ugyanúgy megmaradt. Aztán sok változás következett be az életemben, és szépen fokozatosan eltűnt. Azt a két évet nem kívánom senkinek. De azóta értem, miért függő, aki függő.

2018. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

8

a drog ugyanez kb :)

2018. márc. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!