Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell nyitottnak,...

Hogyan kell nyitottnak, szabadelvűnek, szabadszelleműnek lenni?

Figyelt kérdés
Milyen az,aki ilyen?

2018. jan. 9. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Elnéző, megértő, toleráns... Kicsit olyan mint a Jézus volt anno ha létezett. De nem keverendő össze a kultúrbalossággal és a PC-vel
2018. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán elfogadó meg empatikus sőt altruista is. A világ legnemesebb emberei olyan karakterjegyekkel rendelkeznek amiket felsoroltál a kérdésedben
2018. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg úgy ahogy Dr Schiffer András
2018. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Schiffer András egy szerencsétlenség aki beégett Kálmán Olga műsorában is!!


[link]

2018. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapja az, hogy észreveszed, hogy nem csak az a normális a világon, ami te vagy. Tehát, itt a leggyakoribb példa: a heteroszexuális emberek gyakran nem tudják elfogadni a homoszexualitást (és egyéb nemi vagy bármilyen identitásokat), mert ők nem azok. Vagy mondjuk, attól, hogy én nem tudom mozgatni a füleimet, K. Réka még igen. Aztán ugye erre jönnek a fentebb felsorolt tulajdonságok. :)
2018. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Én ismerek valakit,aki elítél minden más rasszt,nemzetet,vallást,stb. Csak mert az más,gyakran hallani ehhez hasonló mondatokat:"a feketék csak lopnak"stb.
2018. jan. 11. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, igen, erről beszéltem fent is. Attól lesz valaki nyitott, toleráns, satöbbi, ha elfogadja, hogy nem csak az a normális, ami benne/rajta megvan. Ebben az esetben azt kell megértenie, hogy a más nem keverendő össze a rosszal.
2018. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös és 7-es vagyok:

Én például anyai ágról zsidó vagyok, és egyáltalán nem felelek meg a sztereotípiáknak. Nem sajnálom odaadni a hajléktalannak a maradék aprómat, nem sajnálok csokit venni a barátaimnak, ha rossz napjuk van, vagy csak úgy, nem akarok világuralomra törni, nem akarok politikus vagy bankár lenni.

Azt is jó tisztázni ebben az esetben, hogy a sztereotípiák nem rossz dolgok, ezek útmutatók, tehát kellenek. De ezek alapján élni és ítélkezni viszont az.

Nem vallások, identitások, foglalkozások, fajták, életkorok vagy testek vagyunk, hanem emberek.

2018. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 *Glissade* ***** válasza:
Olyan mint én. :)
2018. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagymértékű elfogadás és a gondolkodásmód kiterjesztése kell hozzá. Én is amennyire csak lehet szabadelvű, szabadszellemű vagyok. Nem kötöm konkrét tárgyakhoz a világ megismerését, hanem szeretem mindenben az átfogó összképből levonni a magam konklúzióit.
2018. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!